تلفن تماس

02191097212

سبد خرید فروشگاه

آموزش ایجاد اعلان های تقویم با Webhooks و WordPress REST API

آموزش ایجاد اعلان های تقویم با Webhooks و WordPress REST API
آموزش ایجاد اعلان های تقویم با Webhooks و WordPress REST API

فهرست مطالب آموزش ایجاد اعلان های تقویم با Webhooks و WordPress REST API

آیا به دنبال راهی برای ایجاد اعلان های تقویم با Webhooks و WordPress REST API در گرویتی فرمز هستید؟ پلاگین گراویتی فرمز یک افزونه وردپرس فرم ساز بسیار قدرتمند‌ می باشد. که شما با این افزونه می توانید در چند دقیقه به سرعت، حرفه ای ترین فرم ها را بسازید و از آن به عنوان دریافت اطلاعات به صورت آسان از کاربر استفاده کنید. هم اکنون آخرین نسخه اورجینال و فارسی افزونه گراویتی را می توانید از وبسایت سمندون تهیه و استفاده نمایید.

توجه: برای خرید افزونه گرویتی فرمز اینجا کلیک کنید.

نحوه ایجاد اعلان های تقویم با Webhooks و WordPress REST API

معرفی افزونه:

گرویتی فرمز یک افزونه قدرتمند وردپرس است که برای ساده سازی فرآیند ایجاد و مدیریت فرم ها در وب سایت ها طراحی شده. این افزونه که توسط شرکت (Rocketgenius) توسعه یافته، یک رابط کاربر پسند بصری را ارائه می دهد. که به کاربران اجازه می دهد بدون زحمت انواع مختلفی از فرم ها، مانند فرم های تماس، نظرسنجی، آزمون ها و موارد دیگر را بسازند. این افزونه طیف گسترده ‌ای از فیلد های فرم، شامل: فیلد های متنی، دکمه‌ های رادیویی، چک باکس‌ ها و آپلود فایل ‌ها را فراهم می ‌کند و کاربران را قادر می ‌سازد تا فرم‌ ها را برای رفع نیاز های خاص خود سفارشی کنند.

این افزونه در ویژگی‌ های پیشرفته‌ اش برتری دارد. و به منطق شرطی اجازه می‌ دهد تا فرم ‌های پویا را ایجاد کند که با ورودی ‌های کاربر سازگار است. علاوه بر این، به طور یکپارچه با خدمات محبوب شخص ثالث، مانند درگاه های پرداخت، ابزار های بازاریابی ایمیلی، و سیستم های (CRM) ادغام می شود و عملکرد آن را افزایش می دهد. این افزونه همچنین از فرم های چند صفحه ای، حفاظت از هرز نامه و مدیریت ورود فرم پشتیبانی می کند.

خلاصه مقاله

افزودنی وب هوک گرویتی فرمز یک ابزار کاربردی است که می تواند درخواست ها را به سیستم مدیریت محتوای وردپرس ارسال کند. این افزونه با افزونه تقویم رویداد ها کار می کند و می تواند در سایت محلی یا سایت دیگری نصب شود. وقتی که فرمی ارسال می شود، این افزونه می تواند رویداد جدیدی را در تقویم ایجاد کند. این یک راه عالی برای سازمان دهی و پیگیری رویداد ها در وب سایت شما می باشد.

لطفا توجه کنید: این مقاله بر این فرض است که شما افزونه (Webhooks) و افزونه تقویم رویداد ها را روی وب سایت خود نصب و راه اندازی کرده اید. اگر این افزونه ها را هنوز نصب نکرده اید، قبل از اینکه بتوانید از اطلاعات این مقاله استفاده کنید، باید آنها را نصب کنید. این یک مرحله مهم است تا از امکانات این مقاله به طور کامل استفاده کنید.

پیکربندی فرم برای ایجاد اعلان های تقویم با Webhooks و WordPress REST API

یک فرم جدید ایجاد کنید و فیلد های زیر را اضافه کنید.

نوع برچسب تنظیمات دیگر
متن تک خطی عنوان اعلان
پاراگراف توضیحات اعلان
چک باکس ها گزینه های اعلان انتخاب ها: تمام روز، پنهان شدن از لیست اعلان ها، چسبیده به نمای ماه، اعلان ویژه
تاریخ تاریخ شروع
زمان زمان شروع منطق شرطی: اگر گزینه‌ های رویداد تمام روز نباشد، فیلد را نشان دهید.
تاریخ تاریخ پایان
زمان زمان پایان منطق شرطی: اگر گزینه‌ های رویداد تمام روز نباشد، فیلد را نشان دهید.

لطفا توجه کنید: اگر می خواهید تاریخ هایی که می توان در فیلد های تاریخ انتخاب کرد را محدود کنید، می توانید از گزینه محدودیت تاریخ استفاده کنید. این یک راه ساده برای کنترل این است که کدام تاریخ ها می توانند انتخاب شوند.

تنظیمات مربوط به (Webhook) در گرویتی فرمز

برای تنظیم وب هوک برای یک فرم، ابتدا به بخش تنظیمات فرم خود بروید. سپس بر روی گزینه (Webhooks) کلیک کنید و بعد از آن روی دکمه “افزودن جدید” کلیک کنید.

در مرحله بعدی، با استفاده از یک تصویر راهنما، باید تنظیمات مورد نیاز برای درخواستی که می خواهید انجام دهید را انجام دهید. این مرحله شامل تعیین جزئیات مختلفی مانند نوع درخواست، پیوند مقصد و اطلاعاتی که می خواهید ارسال کنید، می باشد.

تنظیمات مربوط به (Webhook) در گرویتی فرمز
تنظیمات مربوط به (Webhook) در گرویتی فرمز
نام

برای فید خود یک نام انتخاب کنید. این نام می تواند هر چیزی باشد که شما دوست دارید. این نام فقط برای شناسایی فید در صفحه لیست فید ها و در گزارشات افزونه استفاده می شود. پس از انتخاب نام، شما به راحتی می توانید فید خود را در بین سایر فید ها پیدا کنید.

آدرس درخواست
  • ({rest_api_url}tribe/events/v1/events) را وارد کنید.

وقتی فید در حال پردازش است، برچسب {rest_api_url} با آدرس اینترنتی پایه سیستم (API) سایت فعلی جایگزین می شود. اگر افزونه تقویم اعلان ها روی یک سایت دیگر نصب باشد، باید برچسب {rest_api_url} را با آدرس اینترنتی اصلی سیستم (API) آن سایت جایگزین کنید. به عنوان مثال، اگر آدرس سایت دیگر (http://the-remote-site.local) باشد، باید آن را به این صورت تغییر دهید (: http://the-remote-site.local/wp-json/tribe/events/v1/events).

روش درخواست

گزینه (POST) را به عنوان روش درخواست انتخاب کنید.

فرمت درخواست

گزینه (JSON) را به عنوان فرمت درخواست انتخاب کنید.

سرصفحه های درخواستی

هیچ عنوان درخواستی برای پیکربندی وجود ندارد.

درخواست بدنه

گزینه انتخاب فیلد ها را انتخاب کنید.

مقادیر

برای تنظیم فیلد های خاص، شما باید سطر های مربوطه را تنظیم کنید. اکنون افزودن سطر های جدید، روی آیکون (+) کلیک کنید. برای مقادیر، شما می توانید از فیلد های موجود در فرم، اطلاعات ورودی یا حتی ایجاد یک مقدار سفارشی انتخاب کنید. این مقدار سفارشی یک ورودی متنی است که می تواند از برچسب های ادغام پشتیبانی کند.

کلید ارزش
عنوان عنوان اعلان را انتخاب کنید .
توضیحات گزینه توضیحات اعلان را انتخاب کنید .
تمام روز گزینه همه روز ها را انتخاب کنید .
پنهان_از_فهرست ها گزینه پنهان سازی از لیست اعلان ها را انتخاب کنید .
چسبیده گزینه چسبیده در نمای ماه را انتخاب کنید .
ویژه
گزینه رویداد ویژه را انتخاب کنید .
تاریخ شروع افزودن مقدار سفارشی را انتخاب کنید و سپس برچسب های ادغام را برای فیلد های تاریخ و زمان شروع وارد کنید، مثلاً {Start Date:3} {Start Time:4}
تاریخ پایان افزودن مقدار سفارشی را انتخاب کنید و سپس برچسب های ادغام را برای فیلد های تاریخ و زمان پایان وارد کنید، به عنوان مثال {تاریخ پایان:5} {زمان پایان:6}

شما همچنین می توانید سطر هایی را برای هر فیلد اضافی که ممکن است در فرمی وجود داشته باشد که افزونه تقویم اعلان ها از آن پشتیبانی می کند، تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد تا فرم خود را با توجه به نیاز های خاص خود سفارشی کنید.

کلید توضیحات
نویسنده شناسه کاربری نویسنده اعلان.
تاریخ تاریخی که اعلان باید منتشر شود.
date_utc تاریخ (منطقه زمانی UTC) اعلان باید منتشر شود.
حرکت آهسته وضعیت اعلان.
وضعیت وضعیت پست اعلان.
منطقه زمانی منطقه زمانی اعلان.
تصویر
این اعلان دارای شناسه یا پیوند تصویر بود.
هزینه هزینه اعلان.
سایت اینترنتی آدرس وب سایت اعلان.
نمایش-نقشه اینکه آیا اعلان باید یک نقشه را نشان دهد یا خیر (بولی).
پیوند-نقشه-نمایش آیا اعلان باید پیوند نقشه را نشان دهد یا نه (بولی).

افزونه تقویم اعلان ها به برخی از مقادیر خاص، مثل (  all_day)، به صورت مقادیر بولی (یعنی درست یا غلط) نیاز دارد. برای این کار، ما از یک تابع خاص در فایل (functions.php) قالب یا یک افزونه سفارشی استفاده می کنیم. این تابع، (gform_webhooks_request_data) نام دارد و مثال سوم از استفاده از آن را در اینجا بررسی می کنیم.

وضعیت وب هوک در گرویتی فرمز

اگر می خواهید ایجاد یک رویداد بستگی به مقدار خاصی در فرم داشته باشد، باید گزینه  “فعال سازی منطق شرطی” را فعال کنید. سپس قوانینی را تنظیم کنید که برای ارسال این درخواست باید رعایت شوند. این به شما امکان می دهد تا فرم خود را بر اساس نیاز های خاص خود سفارشی کنید.

احراز هویت

اگر فرم را بعد از تنظیم وب ‌هوک آزمایش کنید، ممکن است متوجه شوید که در ایجاد رویداد مشکلی پیش آمده. اگر ورود به سیستم فعال باشد، ممکن است یک پیام خطا ببینید. این پیام خطا به شما کمک می کند تا مشکل را شناسایی و رفع کنید.

DEBUG –> GF_Webhooks::process_feed(): Webhook successfully executed. code: 401; body: {“code”:”rest_forbidden”,”message”:”Sorry, you are not allowed to do that.”,”data”:{“status”:401}}

بیشتر نقاط پایانی سیستم (API) نیاز به احراز هویت دارند تا مطمئن شوند که کسی که درخواست را می فرستد، اجازه انجام این کار را دارد. با استفاده از افزونه وب هوک، شما می توانید از فیلتر (gform_webhooks_request_args) در فایل (functions.php) قالب یا یک افزونه سفارشی برای افزودن آرگومان های احراز هویت استفاده کنید. مثال شماره دو از فیلتر (gform_webhooks_request_args) نشان می دهد که چگونه می توانید از احراز هویت استاندارد کوکی برای کاربرانی که وارد سیستم شده اند، برای ارسال درخواست ها به سایت فعلی خود استفاده کنید.

اگر شما در حال ارسال درخواست به یک سایت دیگر هستید یا کاربر در سایت فعلی شما وارد نشده، باید از یک روش احراز هویت دیگر مانند “مجوز اولیه” استفاده کنید. این روش در مثال شماره سه از (gform_webhooks_request_args) توضیح داده ایم. این عمل به شما امکان می دهد تا حتی وقتی کاربر وارد سیستم نمی شود، درخواست های خود را ارسال کنید.

روش جایگزین

اگر افزونه تقویم اعلان ها روی سیستم شما نصب باشد و شما مجوز (Elite) یا (Developer) قدیمی ندارید و نمی خواهید مجوز فعلی خود را ارتقا دهید، یک راه دیگر هم وجود دارد. شما می توانید از تابع (gform_after_submission) در فایل (functions.php) قالب خود یا یک افزونه سفارشی استفاده کنید.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه