تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

اگر عنصر معنایی HTML تأثیر داشته باشد، گوگل پاسخ می دهد

اگر عنصر معنایی HTML تأثیر داشته باشد، گوگل پاسخ می دهد
اگر عنصر معنایی HTML تأثیر داشته باشد، گوگل پاسخ می دهد

فهرست مطالب اگر عنصر معنایی HTML تأثیر داشته باشد، گوگل پاسخ می دهد

جان مولر به سؤالی در مورد تأثیر استفاده از عنصر HTML معنایی ARTICLE پاسخ می دهد. جان مولر از گوگل، در یک جلسه ساعت اداری SEO، به سوالی در مورد اینکه آیا عنصر HTML معنایی <article> روی گوگل تاثیر دارد یا خیر، پاسخ داد. جان مستقیماً به سؤال پاسخ داد، اما مقدار کمی تفاوت ظریف وجود دارد که از پاسخ او حذف شده است که باید به آن پرداخته شود.

اگر عنصر معنایی HTML تأثیر داشته باشد، گوگل پاسخ می دهد

آیا عنصر <article> بر Google تأثیر دارد؟

فردی که درباره عنصر <article> HTML سوال می‌پرسد می‌خواست بداند Google چگونه آن عنصر را مدیریت می‌کند. آنها همچنین می خواستند بدانند که آیا بسته بندی محتوای فهرست محصولات در یک عنصر <article> عمل خوبی است یا خیر. این سوال است:

“آیا استفاده از تگ <article> HTML تاثیری بر گوگل دارد؟ آیا بهتر است محتوای صفحه فهرست محصول را در یک برچسب <article> قرار دهیم؟

مولر اینگونه پاسخ داد:

عنصر <article> HTML هیچ تأثیر خاصی در جستجوی Google ندارد. این شبیه به بسیاری از انواع دیگر تگ های HTML است. با این حال، استفاده از HTML بسیار بیشتر از جستجوی گوگل است! گاهی اوقات دلایل دسترسی یا معنایی برای استفاده از نوع خاصی از نشانه گذاری وجود دارد، بنابراین فقط روی SEO تمرکز نکنید.

عناصر معنایی HTML

جان مولر به درستی گفت که “دلایل معنایی” برای برخی از عناصر HTML وجود دارد. به طور کلی، کلمه “معنای” به معنای یک کلمه مربوط می شود. اما در محاسبات، کلمه semantic به هدف کد مربوط می شود. درک نقش کد HTML به توسعه دهندگان کمک می کند تا بفهمند آن کد چه کاری انجام می دهد. HTML معنایی به توسعه دهندگان (یا موتورهای جستجو) می گوید که هدف آن کد چیست.

به عنوان مثال، عنصر <footer> به توسعه دهندگان یا موتورهای جستجو می گوید که هر آنچه در آن عنصر پیچیده شده است <footer></footer> بخش پاورقی صفحه وب است. عنصر HTML معنایی <footer> هدف آن بخش از محتوا را توصیف می کند.

عنصر <article>

جان مولر به درستی گفت که عنصر <article> دلیل معنایی دارد. دلیل معنایی این است که بیان می کند که محتوای پیچیده شده بین عناصر <article></article> محتوای اصلی است. موتورهای جستجو یک صفحه را به بخش هایی مانند ناوبری، محتوای اصلی و پاورقی تقسیم می کنند. مارتین اسپلیت گوگل در چند پادکست در مورد آن صحبت کرد. مارتین اسپلیت در رابطه با استفاده از عناصر عنوان برای شناسایی بخش هایی از صفحه گفت :

«تقریباً همین است. با هر نوع محتوا، برخی ساختارهای معنایی و ساختاری در محتوای شما وجود دارد، به طوری که برای سیستم های خودکار درک ساختار و نوع مانند، قطعات و قطعات محتوای شما آسان تر است.

در یک وبینار دیگر، مارتین اسپلیت در مورد چیزی صحبت کرد که گوگل آن را حاشیه نویسی مرکزی می نامد ، که مانند خلاصه ای از موضوع است. مارتین اسپلیت درباره چگونگی نگاه گوگل به محتوای معنایی و درخت طرح بندی (چگونه عناصر HTML بخش های یک صفحه را برچسب گذاری می کنند) برای تعیین اینکه موضوع چیست بحث کرد. او توضیح داد:

«این فقط ما هستیم که محتوا را تجزیه و تحلیل می‌کنیم و نمی‌دانم علناً در این مورد چه گفته‌ایم، اما فکر می‌کنم آن را در یکی از قسمت‌های پادکست مطرح کردم. بنابراین احتمالاً می‌توانم بگویم که ما چیزی به نام حاشیه‌نویسی مرکزی داریم، و چند حاشیه‌نویسی دیگر در جایی که به محتوای معنایی و همچنین درخت طرح‌بندی نگاه می‌کنیم، داریم.

او در ادامه توضیح می دهد که گوگل از ساختار محتوای HTML می خواند تا بفهمد که محتوای موجود در آن بخش در مورد یک موضوع خاص است. بنابراین به عبارت دیگر، عنصر <article> یک عامل رتبه بندی SEO نیست. به عنوان راهی برای تقسیم یک صفحه وب به بخش‌ها و ارتباط با Google که آن بخش چیست و چه چیزی در آن قسمت از صفحه وب یافت می‌شود، استفاده می‌شود.

<article> عنصر و قابلیت دسترسی

مولر همچنین به استفاده از عنصر <article> به منظور دسترسی بیشتر صفحه وب اشاره کرد. صفحات منبع برنامه‌نویس Mozilla، یک منبع عالی اطلاعات، نقش عنصر مقاله را شرح می‌دهد :

عنصر <article> باید استفاده شود. عوامل کاربر این را به اطلاعات دسترسی مناسب مانند نقش مقاله ترجمه می کنند. استفاده از عنصر <article> همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند ساختار یک صفحه را بهتر کشف کنند.

آیا می توان از عنصر <article> برای صفحات فهرست محصولات استفاده کرد؟

آخرین سوالی که پرسیده شد این بود که آیا می توان از عنصر <article> برای صفحات فهرست محصولات استفاده کرد؟ اسناد رسمی HTML نشان می دهد که بله، عنصر <article> را می توان برای یک صفحه فهرست محصول استفاده کرد، زیرا یک “محتوای مستقل از محتوا” است. مستندات توضیح می دهد :

«عنصر مقاله یک ترکیب کامل یا مستقل را در یک سند، صفحه، برنامه یا سایت نشان می‌دهد که در اصل، به طور مستقل قابل توزیع یا استفاده مجدد است، به عنوان مثال در سندیکا. این می‌تواند یک پست انجمن، یک مقاله مجله یا روزنامه، یک ورودی وبلاگ، یک نظر ارسالی توسط کاربر، یک ابزارک یا ابزار تعاملی، یا هر مورد مستقل دیگری از محتوا باشد .

مستندات توسعه دهنده موزیلا برای عنصر <article> واضح تر است:

عنصر <article> HTML یک ترکیب مستقل در یک سند، صفحه، برنامه یا سایت را نشان می دهد که به طور مستقل قابل توزیع یا استفاده مجدد است (مثلاً در توزیع). مثال‌ها عبارتند از: یک پست انجمن، یک مقاله مجله یا روزنامه، یا یک ورودی وبلاگ، یک کارت محصول، یک نظر ارسالی توسط کاربر، یک ابزارک یا ابزار تعاملی، یا هر مورد مستقل دیگری از محتوا.”

آیا باید از عنصر HTML معنایی <article> استفاده کنید؟

من فکر می کنم که برخی افراد هنگام در نظر گرفتن عبارت Semantic HTML، کلمه “Semantic” را اشتباه متوجه می شوند. معنایی به این معنا نیست که به گوگل بگوییم یک موضوع در مورد چیست. معنایی است به این معنا که به شناسایی هدف یک بخش مربوط می شود.

و این کاری است که عنصر <article> انجام می دهد، هدف بخشی از صفحه وب را به گوگل می گوید. ماهیت اساسی سئو این است که موتورهای جستجو را راحت تر درک کنند که یک صفحه وب چیست. عنصر <article> تشخیص اینکه محتوای اصلی کجاست را برای موتورهای جستجو آسان‌تر می‌کند، و پیدا کردن جایی را که مارتین اسپلیت می‌نامد را آسان‌تر می‌کند.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه