تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

نوآوری‌های هوش مصنوعی گوگل عملکرد جستجو و تبلیغات را هدایت می‌کند: سه‌ماهه دوم سال 2023 بینش

نوآوری‌های هوش مصنوعی گوگل عملکرد جستجو و تبلیغات را هدایت می‌کند: سه‌ماهه دوم سال 2023 بینش
نوآوری‌های هوش مصنوعی گوگل عملکرد جستجو و تبلیغات را هدایت می‌کند: سه‌ماهه دوم سال 2023 بینش

فهرست مطالب نوآوری‌های هوش مصنوعی گوگل عملکرد جستجو و تبلیغات را هدایت می‌کند: سه‌ماهه دوم سال 2023 بینش

آخرین فراخوان درآمد آلفابت، بینش هایی را در مورد اینکه چگونه گوگل از هوش مصنوعی مولد برای تکامل محصول جستجوی شاخص خود استفاده می کند، ارائه می دهد. جستجوی مولد تجربه در بتا بازخورد مثبت کاربران را دریافت می کند. تقریباً 80 درصد از تبلیغ‌کنندگان از تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. نوآوری های بیشتری در راه است Alphabet پتانسیل قابل توجهی برای افزایش جستجو و تبلیغات با هوش مصنوعی پیشرفته می بیند.

نوآوری‌های هوش مصنوعی گوگل عملکرد جستجو و تبلیغات را هدایت می‌کند: سه‌ماهه دوم سال 2023 بینش

آلفابت، شرکت مادر گوگل، نتایج مالی خوبی در سه ماهه دوم سال 2023 داشت. این امر به دلیل پیشرفت در هوش مصنوعی (AI) و بهبود جستجوی Google بود. ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت آلفابت، در جریان تماس با درآمد آلفابت ، تداوم تسلط این شرکت در هوش مصنوعی و پیشرفت‌های مداوم در جستجو را برجسته کرد. پیچای تاکید کرد که Alphabet در به کارگیری هوش مصنوعی برای بهبود محصولات و خدمات خود پیشرو است و جستجو با قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی متحول شده است.

نوآوری‌های هوش مصنوعی که جستجو را تقویت می‌کنند

پیچای تجربه مولد جستجو (SGE) را به عنوان یک نوآوری قابل توجه که توسط مدل های زبان بزرگ مانند PalM فعال شده است، برجسته کرد.

“ما در دوره ای از نوآوری های باورنکردنی برای جستجو هستیم که به طور مداوم در طول سال ها تکامل یافته است.”

او گفت که بازخورد اولیه کاربران از زمان راه‌اندازی SGE در نسخه بتا «بسیار مثبت» بوده است.

«بازخورد کاربران [در مورد تجربه مولد جستجو] تاکنون بسیار مثبت بوده است. می‌تواند بهتر به پرسش‌هایی که امروزه مردم به ما مراجعه می‌کنند پاسخ دهد، در حالی که انواع کاملاً جدیدی از سؤالات را که جستجو می‌تواند به آنها پاسخ دهد را باز کند.»

پیچای توضیح داد که SGE به گوگل اجازه می دهد تا پرس و جوهای محاوره ای، متنی و پیچیده بیشتری را مدیریت کند. این بدان معناست که جستجو اکنون می‌تواند پاسخ‌های بصری را فراتر از نتایج پیوند آبی ارائه دهد. به عنوان مثال، هنگامی که کاربران در حال تحقیق در مورد تصمیم خرید یا برنامه ریزی سفر هستند، می تواند ترجیحات و عوامل متعددی را بسنجید. پیچای همچنین به نوآوری های آینده اشاره کرد و خاطرنشان کرد که مدل چندوجهی Gemini در حال توسعه قابلیت ها را حتی بیشتر خواهد کرد.

ما تعدادی آزمایش در پرواز داریم، از جمله تبلیغات، و از نتایج اولیه‌ای که می‌بینیم خرسندیم.»

در حالی که سوالاتی در مورد کسب درآمد باقی مانده است، شکی وجود ندارد که تلاش گوگل به سمت هوش مصنوعی مولد آغاز عصر جدیدی برای جستجو است.

همانطور که Alphabet به نوآوری و بهبود قابلیت‌های هوش مصنوعی خود ادامه می‌دهد، امکانات برای تجربه‌های جستجو و تبلیغات شخصی‌سازی شده، بصری و کارآمدتر همچنان گسترش می‌یابد.

عملکرد تبلیغاتی مبتنی بر هوش مصنوعی

علاوه بر افزایش جستجوی گوگل، هوش مصنوعی مولد محصولات تبلیغاتی آلفابت را تقویت می کند. فیلیپ شیندلر، که به عنوان معاون ارشد و مدیر ارشد بازرگانی گوگل فعالیت می کند، دوباره اظهار داشت که نزدیک به 80 درصد از شرکت هایی که تبلیغات را در جستجوی گوگل خریداری می کنند، حداقل یک محصول تبلیغاتی مبتنی بر هوش مصنوعی را که گوگل ارائه می دهد، استفاده کرده اند.

هوش مصنوعی سال‌هاست که هسته اصلی تجارت تبلیغات ما بوده است. در واقع، امروزه، تقریباً 80 درصد از تبلیغ‌کنندگان در حال حاضر حداقل از یک محصول تبلیغاتی جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

شیندلر توضیح داد که پیشرفت‌های گوگل در فناوری هوش مصنوعی به تبلیغ‌کنندگان در انتخاب هوشمندانه‌تر، غلبه بر مشکلات و افزایش خلاقیت در تلاش‌های تبلیغاتی کمک می‌کند. آلفابت با استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد در حال آزمایش موقعیت‌های تبلیغاتی، طرح‌ها و قابلیت‌های جدید است. این به کاربران تبلیغاتی می دهد که سفارشی تر و جذاب تر هستند.

آینده هوش مصنوعی در جستجو و تبلیغات

سرمایه گذاری های مداوم آلفابت در هوش مصنوعی و توانایی آن در ترکیب موفقیت آمیز هوش مصنوعی در جستجو و تبلیغات نشان می دهد که هوش مصنوعی ممکن است در این زمینه ها برجسته تر باشد. همانطور که Alphabet به پیشرفت و تقویت سیستم‌های هوش مصنوعی خود ادامه می‌دهد، پتانسیل برای محصولات جستجو و تبلیغات سفارشی‌تر، شهودی و کارآمدتر افزایش می‌یابد.

یک موهبت برای سایت های کوچکتر؟

حرکت به سمت جستجوی محاوره‌ای و متنی‌تر که اطلاعات را ترکیب می‌کند، می‌تواند برای سایت‌های کوچک‌تر با محتوای معتبر و عمیق در موضوعات خاص مفید باشد. اگر گوگل بتواند محتوا را به خوبی درک و خلاصه کند، ممکن است دید آنها را در مقایسه با سایت های بزرگتر که دامنه کلی تری تولید می کنند، افزایش دهد. سایت‌های کوچکی که در یک موضوع «عمق می‌روند» می‌توانند در نتایج جستجو برجسته‌تر شوند.

با این حال، خطرات نیز وجود دارد. یکی از چالش ها بهینه سازی برای جستجوی معنایی به جای کلمات کلیدی دقیق است. فرض کنید گوگل به تطبیق دقیق کلمات کلیدی نیاز ندارد. در آن صورت، رتبه‌بندی سایت‌های کوچک‌تر برای پرس و جوهای خاص ممکن است سخت‌تر باشد، مگر اینکه محتوای کلی آن‌ها به اندازه کافی قوی باشد که الگوریتم بتواند ارتباطات متنی را ایجاد کند.

همانطور که پیشرفت می کنیم، کسب و کارهای کوچکتر ممکن است به جای تلاش برای هدف قرار دادن مستقیم کلمات کلیدی خاص، بیشتر بر روی ارائه اطلاعات جامع و روشنگری در جایگاه خود تمرکز کنند. عمق و کیفیت محتوای آنها احتمالاً تعیین می کند که جستجوی مولد چقدر صفحات آنها را تفسیر و توصیه می کند. این یک تغییر در استراتژی است که می تواند به درک سایت های کوچک کمک کند.

به طور خلاصه

آخرین تماس درآمد آلفابت نشان می‌دهد که چگونه این شرکت از هوش مصنوعی، به‌ویژه مدل‌های زبان بزرگ، برای تکامل جستجوی گوگل و تبلیغات استفاده می‌کند. نتایج اولیه نشان می‌دهد که این نوآوری‌ها در هوش مصنوعی مولد، تعاملات محاوره‌ای و شهودی بیشتری را ممکن می‌سازد. در حالی که هنوز روزهای اولیه است، پیشرفت آلفابت پتانسیل هوش مصنوعی را برای تغییر تجربیات جستجو و تبلیغات نشان می دهد.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه