تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

آموزش اضافه کردن فیلد های سفارشی در المنتور

آموزش اضافه کردن فیلد های سفارشی در المنتور
آموزش اضافه کردن فیلد های سفارشی در المنتور

فهرست مطالب آموزش اضافه کردن فیلد های سفارشی در المنتور

آیا به دنبال راهی برای اضافه کردن فیلد های سفارشی در المنتور هستید؟ افزودن فیلد های سفارشی به وبسایت شما یکی از ویژگی های مهم توسط وردپرس است. هنگامی که می خواهید یک وبسایت پیچیده با ویژگی های پویا برای وبسایت خود ایجاد کنید، ویژگی های فیلد سفارشی نقش بسیار مهمی ایفا خواهند کرد. به طور پیش فرض، وردپرس ویژگی های فیلد سفارشی را ارائه می دهد. اما فیلد های متا اضافی را ارائه نمی دهد. با گزینه (Elementor pro dynamic content)، می توانید به راحتی یک فیلد سفارشی وردپرس اضافه کنید. بنابراین در اینجا در این مقاله، نحوه اضافه کردن فیلد های سفارشی در المنتور را به شما نشان خواهیم داد. (برای استفاده از این ویژگی باید از نسخه پرمیوم المنتور استفاده کنید.)
نکته : برای خرید افزونه المنتور پرو اینجا کلیک کنید.

فیلد سفارشی وردپرس چیست؟

فیلد های سفارشی مجموعه ای از داده ها برای نمایش اطلاعات اضافی در محتوا یا پست های وبلاگ شما هستند. بر اساس تمرکز وبسایت خود می توانید اطلاعات را اضافه کنید. می توانید اطلاعات را بر اساس محتوای وبسایت خود اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر یک وبسایت برای دستگاه تلفن همراه دارید، باید مشخصات موبایل مانند رام، رم، نسخه، ذخیره سازی و اطلاعات دیگر را نمایش دهید. به همین صورت، اگر یک سایت نقد و بررسی فیلم دارید، باید بسیاری از زمینه‌ های اضافی مانند ژانر، خلاصه، واکنش مخاطب و موارد دیگر را اضافه کنید. فیلد های سفارشی انعطاف پذیری را برای مرتب کردن اطلاعات شما ارائه می دهند. اگر هر کاربر بخواهد لیست فیلم را بر اساس امتیاز یا ژانر ببیند، فیلد سفارشی به راحتی به شما کمک می کند تا آن لیست را ایجاد کنید. بر اساس نیاز وبسایت، باید فیلد های اضافی را اضافه کنید.

نحوه اضافه کردن فیلد های سفارشی در المنتور

راه های زیادی برای اضافه کردن یک فیلد سفارشی به وبسایت وردپرس خود با استفاده از المنتور وجود دارد. ساده ترین راه استفاده از افزونه است. افزونه های زیادی وجود دارند، که ویژگی های فیلد سفارشی را ارائه می دهند. در این مقاله، از افزونه (Advanced Custom Fields WordPress) استفاده می کنیم. نسخه های رایگان و پولی برای این افزونه موجود است. با نسخه رایگان، می توانید فیلد های سفارشی را به راحتی اضافه کنید، اما برای استفاده از آن باید نسخه پرمیوم المنتور را تهیه کنید.

نحوه اضافه کردن فیلد های سفارشی در المنتور
نحوه اضافه کردن فیلد های سفارشی در المنتور

پس از کلیک بر روی دکمه افزودن فیلد، فرم فیلد باز می شود و باید اطلاعات فیلد دلخواه را اضافه کنید. تمام پارامتر ها را در فرم اضافه کنید و سپس دوباره بر روی دکمه افزودن فیلد کلیک کنید.

فرم فیلد در وردپرس
فرم فیلد در وردپرس

برای افزودن فیلد های سفارشی بیشتر بر روی دکمه افزودن فیلد کلیک کنید. پس از افزودن اطلاعات فیلد سفارشی، به بخش مکان بروید، جایی که می توانید مکان نمایش فیلد را انتخاب کنید.

بخش مکان در قسمت تنظیمات در افزونه ( Advanced Custom Fields) در وردپرس
بخش مکان در قسمت تنظیمات در افزونه ( Advanced Custom Fields) در وردپرس

برای تنظیم سبک، موقعیت، مکان ‌ها و موارد دیگر برای فیلد سفارشی خود، به بخش نمایش بروید.

بخش نمایش در قسمت تنظیمات در افزونه ( Advanced Custom Fields) در وردپرس
بخش نمایش در قسمت تنظیمات در افزونه ( Advanced Custom Fields) در وردپرس

وقتی همه چیز تمام شد، روی دکمه انتشار کلیک کنید، تا فیلد سفارشی تازه ایجاد شده شما فعال شود. پس از انتشار فیلد سفارشی خود، می توانید دوباره گزینه فیلد را از قسمت  acf (Custom Fields)>  گروه های زمینه (Field Groups) ویرایش کنید. در اینجا همه لیست های فیلد سفارشی ایجاد شده خود را مشاهده خواهید کرد. فقط روی گزینه ویرایش در قسمت سفارشی که می خواهید اطلاعات را در آن ویرایش کنید کلیک کنید.

افزودن فیلد سفارشی به المنتور

فیلد سفارشی شما ایجاد شده است، اکنون باید فیلد سفارشی را در صفحه المنتور خود اضافه کنید. یک صفحه را با ویرایشگر المنتور باز کنید و یک بخش ایجاد کنید و یک ابزارک جدید اضافه کنید. اکنون در زیر قسمت محتوا بر روی آیکون پویا کلیک کرده و فیلد های دلخواه پیشرفته فیلد (Advanced Custom Fields) را انتخاب کنید.

افزودن فیلد سفارشی به المنتور
افزودن فیلد سفارشی به المنتور

اکنون لیست فیلد های سفارشی ایجاد شده را به شما نشان می دهد و می توانید فیلدی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه