آموزش افزونه Yoast News SEO

آموزش کار با افزونه Yoast News Seo | Yoast News Seo | افزونه Yoast News Seo | دانلود پلاگین Yoast News Seo  | افزونه سئوی اخبار سایت | پلاگین سئوی وردپرس

آموزش کار با افزونه وردپرس سئوی اخبار (Yoast News Seo) :

به آموزش کار با افزونه Yoast News Seo خوش آمدید . قبل از شروع کار با این افزونه لازم است مروری بر قابلیت های آن داشته باشیم . بطور کلی این قابلیت ها و کاربرد های زیر را دارد :

۱- بهینه سازی و بهبود سایت در جستجوی اخبار گوگل یا Google News

۲- ping کردن یا اتصال سریع و فوری خبر به گوگل پس از انتشار

۳- ساخت و ارائه نقشه xml اخبار

این افزونه با اضافه کردن کردن تگ اخبار به هدر صفحات خبری اخبار شما را جهت جستجوی گوگل بهینه می کند . بنابراین تمام سایت های خبری به این افزونه احتیاج خواهند داشت. بهتر است کار آموزش را با نحوه پیکربندی سایت شروع کنیم.

توجه : این افزونه یکی از افزونه های تکمیلی افزونه Yoast Seo است بنابراین قبل از نصب باید افزونه Yoast SEO را برروی وردپرس نصب کنید. فرقی نمی کند که نسخه رایگان یا پرمیوم را نصب کنید.

پس از نصب این افزونه زیرمنویی با عنوان News Seo به منوی سئو اضافه می شود. برروی این زیرمنو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

 افزونه Yoast News Seo
افزونه Yoast News Seo
افزونه سئوی اخبار Yoast News SEO
افزونه سئوی اخبار Yoast News SEO

نام انتشارات اخبار گوگل: این نام همان نامی است در جستجوی خبر در گوگل نمایش داده می شود. اگر نام سایت خبری شما مثلا ماهان نیوز است آنرا در این فیلد قرار دهید.

طبقۀ پیش فرض: طبقه ای سایت خبری شما در آن قرار دارد را مشخص کنید . این طبقه با نوع اخبار شما بستگی دارد .

کلمات کلیدی پیش‌فرض: کلمات کلیدی پیش فرض به تمام خبرها اضافه می شوند. بنابراین از کلمات کلیدی عمومی استفاده کنید. خوشبختانه خود گوگل عباراتی را برای استفاده به عنوان کلمات کلیدی برای اخبار پیشنهاد داده که در لینک زیر می توانید مشاهده کنید. البته این کلمات به انگلیسی هستند که قطعا ما باید معادل فارسی آنها را استفاده کنیم

کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل برای سئوی اخبار

نوع نوشته برای وارد شدن در نقشۀ سایت اخبار : در این قسمت شما مشخص می کنید کدام نوع از نوشته های سایت شما اخبار هستند. در اینجا کلیه Post Type های قالب سایت خود را خواهید دید . ممکن است در قالب سایت وردپرسی شما نوع نوشته هایی با عنوان اخبار وجود داشته باشد تا در این قسمت انتخاب کنید و یا ممکن است کلیه اخبار در قسمت نوشته ها وارد می شود بنابراین گزینه نوشته ها را انتخاب می کنید.

افزونه وردپرس سئوی اخبار
افزونه وردپرس سئوی اخبار

دسته نوشته هایی که میخواهید مستثنی شوند : در صورتی که نوع نوشته اخبار را “نوشته ها” مشخص کنید و ذخیره کنید این قسمت ظاهر می شود و میتوانید دسته هایی را که مربوط به اخبار نیستند مستثنی کنید

تصویرچینش ویرایشگرها: در این قسمت تصویر خوراک های Editors’ Picks را مشخص می کنید . جهت آشنایی با Editors’ Picks در اینجا کلیک کنید.

در اینجا با تنظیمات افزونه سئوی اخبار وردپرس آشنا شدید . در اینجا نوبت به سئوی صفحه خبر می رسد . پس از نصب این افزونه فیلدهایی به فیلدهای افزونه Yoast Seo در نوشته ها اضافه می شود که در شکل زیر می توانید مشاهده کنید:

افزونه وردپرس سئوی اخبار
افزونه وردپرس سئوی اخبار

کلمات کلیدی متای اخبار : در این قسمت کلمات کلیدی خبر یا مقاله را وارد کنید.

طبقۀ اخبار گوگل : طبقه اخبار در این قسمت مشخص می شود.

منبع اصلی : در صورتی که که خبر یا مقاله از منبعی دریافت شده باشد لینک منبع را اینجا وارد کنید . اگر دارای چند منبع باشد منبع را با | از هم جدا کنید

اعلان تغییرات سهام (Stock Tickers) : اگر در مقاله یا خبر اطلاعاتی درباره اعلان تغییرات سهام (Stock Tickers) باشد در اینجا وارد کنید . از آنجایی که این یک مبحث تخصصی بازار سرمایه هست از توضیح درباره آن و ترجمه توضیحات این فیلد خودداری شده است.

استفاده از تگ برجسته :  در هر روز می توانید ۷ خبر را به عنوان خبر برجسته با علامت زدن این گزینه مشخص کنید.

استفاده از Editors’ Picks : اگر در این خبر یا مقاله از Editors’ Picks استفاده شده است علامت بزنید.

ایندکس شدن توسط ربات اخبار گوگل : با استفاده از این فیلد می توانید از ایندکس شدن خبر توسط رباط اخبار گوگل جلوگیری کنید.

خرید اورجینال افزونه سئوی اخبار Yoast News Seo