تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

گوتنبرگ 15.3 با بلوک جدید “زمان خواندن”

گوتنبرگ 15.3 با بلوک جدید "زمان خواندن"
گوتنبرگ 15.3 با بلوک جدید "زمان خواندن"

فهرست مطالب گوتنبرگ 15.3 با بلوک جدید “زمان خواندن”

گوتنبرگ در جدیدترین نسخه خود یعنی 15.3 با افزودن بلوک زمان خواندن یا Time to Read یک ویژگی جدید را به قسمت بلوک های Gutenberg اضافه کرد. گوتنبرگ 15.3 این هفته با بلوک جدید «زمان خواندن» منتشر شد که زمان تخمینی خواندن پست یا صفحه را با استفاده از همان روشی که در پانل جزئیات ظاهر می‌شود، محاسبه می‌کند. بلوک این اطلاعات را در قسمت جلویی در هر کجا که درج شود نمایش می دهد.

گوتنبرگ 15.3 با بلوک جدید “زمان خواندن” :

این اولین تکرار بلوک Time to Read است، بنابراین هنوز خیلی قابل تنظیم نیست. اگر چه کاربران می توانند CSS سفارشی را به بلوک اضافه کنند، اما در حال حاضر فقط شامل کنترل های تراز است. بلوک به کنترل‌ های تایپوگرافی و گزینه‌ های بیشتری برای سفارشی‌سازی ظاهر آن برای سازگاری با سایر بلوک‌ های اصلی نیاز دارد.

نحوه افزودن بلوک خواندن گوتنبرگ
نحوه افزودن بلوک خواندن گوتنبرگ

در 15.3 فیلترهای Duotone به روش‌ های مختلفی بازسازی شده‌ اند تا در تم‌ها قابل حمل‌ تر شوند. پیش از این، تنظیمات دوتونی به صورت آرایه ای از رنگ ها ذخیره می شد. این تغییر به‌گونه‌ای است که از پیش تنظیم‌های دوتونی به‌عنوان slugs ذخیره می‌شوند و هنگامی که کاربر تم‌ها را تغییر می‌دهد، نمونه‌های رنگی در دسترس قرار می‌گیرند.

یکی دیگر از تغییرات فیلترهای Duotone در این نسخه، امکان تنظیم آن‌ها به صورت سراسری در پنل سبک‌ های ویرایشگر سایت است. ویرایشگر سایت همچنین چندین پیشرفت را برای شفاف‌تر و سازگارتر ساختن طرح دریافت کرد، به‌روزرسانی طرح‌ها برای دکمه ویرایش و مدال افزودن الگو، و پاک کردن پاپ‌ اور جزئیات قالب، از جمله تغییرات کوچک دیگر.

جمع بندی :

در این مقاله شما با بلوک خواندن در گوتنبرگ نسخه 15.3 آشنا شدید و یاد میگیرید چطور این بلوک را به محتوا خود اضافه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه