تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

چگونه مشکل لود نشدن المنتور را برطرف کنیم؟

مسیر: 
چگونه مشکل لود نشدن المنتور را برطرف کنیم؟
چگونه مشکل لود نشدن المنتور را برطرف کنیم؟
چگونه مشکل لود نشدن المنتور را برطرف کنیم؟

فهرست مطالب چگونه مشکل لود نشدن المنتور را برطرف کنیم؟

آیا هنگام ویرایش صفحه، مشکل لود نشدن المنتور را مشاهده می کنید و به دنبال راهی برای رفع آن هستید؟ این مقاله به شما کمک می کند تا مشکل لود نشدن المنتور را در وب سایت وردپرس خود برطرف کنید. المنتور یکی از بهترین صفحه سازها می باشد و بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته را ارائه می دهد. با استفاده از پنل المنتور، می توانید ابزارک های مختلف را به صفحات وب خود بکشید و رها کنید. علاوه بر این پنل المنتور برای ویرایش هر قسمت و تغییر تنظیمات صفحه مهم است.

بنابراین اگر پنل المنتور لود نشود چه اتفاقی می افتد؟ بدون پنل المنتور، نمی توانید از آن به درستی استفاده کنید. شما می توانید یک الگوی از پیش ساخته شده را بدون پنل ابزارک ها اضافه کنید، اما اگر پانل المنتور لود نشود، نمی توانید آن را ویرایش کنید. این یکی از خطاهای رایج المنتور است و معمولا این نوع خطا اتفاق می افتد. هنگامی که این خطا رخ می دهد، پنل ابزارک های المنتور لود نمی شود و آیکون لود شدن را در حال چرخش نشان می دهد. در صورت وجود این مشکل، نمی توانید کار کنید زیرا به شما اجازه دسترسی به گزینه تنظیمات را نمی دهد.

توجه : برای خرید افزونه المنتور پرو اینجا کلیک کنید.

چگونه مشکل لود نشدن المنتور را برطرف کنیم؟
چگونه مشکل لود نشدن المنتور را برطرف کنیم؟

چه چیزی باعث به وجود آمدن خطای لود نشدن پنل ابزارک در المنتور می شود؟

دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد. برای استفاده از المنتور در وب سایت خود، باید حداقل سیستم مورد نیاز آن را داشته باشید. اگر وب سایت شما حداقل سیستم مورد نیاز را نداشته باشید، نمی توانید از المنتور استفاده کنید و خطا به وجود می آید. تمام اجزای وب سایت شما باید سیستم مورد نیاز المنتور را برآورده کند. حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده از المنتور به شرح زیر است:

• وردپرس 5.2 یا بالاتر
• PHP 7 یا بالاتر
• MySQL 5.6 یا بالاتر
• مقدار حافظه وردپرش 128 مگابایت یا بیشتر (256 مگابایت یا بالاتر ترجیح داده می شود)

این ها حداقل سیستم مورد نیاز هستند. بنابراین قبل از نصب افزونه المنتور اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما تمام نیازمندی ها را دارا می باشد. نیازمندی های سیستم اولین عامل برای ایجاد این مشکل هستند. دلیل دوم این خطا تداخل بین افزونه ها است. اگر بین هر یک از افزونه های وب سایت شما با المنتور تداخل وجود داشته باشد، مشکل ایجاد می شود. تداخل بین افزونه های المنتور نیز دلیلی برای به وجود آمدن این خطاست.

رفع مشکل لود نشدن پنل ابزارک ها در المنتور :

ابتدا مطمئن شوید که وب سایت شما الزامات خواسته شده توسط المنتور را دارد. پس از آن می توانید برای حل مشکل از روش زیر استفاده کنید و ببینید با کدام یک از روش های زیر مشکل شما رفع خواهد شد.

افزونه های نصب شده را بررسی کنید :

قبلاً اشاره کردیم که تداخل بین سایر افزونه ها، افزونه های داخلی المنتور و خود المنتور دلیل به وجود آمدن این مشکل می باشد. بنابراین باید تمام افزونه های نصب شده در وب سایت خود را غیرفعال کنید و بررسی کنید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر. اگر پنل ابزارک المنتور در این حالت لود می شود، یکی از افزونه های نصب شده شما دلیل این مشکل است.

برای غیرفعال کردن همه افزونه ها به صفحه افزونه ها ← افزونه های نصب شده بروید و همه افزونه ها را انتخاب کنید. اکنون از منوی کارهای دسته جمعی گزینه غیر فعال سازی را انتخاب کرده و روی گزینه اجرا کلیک کنید. افزونه ها را یکی یکی فعال کنید و بررسی کنید که آیا وجود دارد یا نه. اگر افزونه خاصی را برای این مشکل پیدا کردید، افزونه را حذف نصب کنید یا برای حل مشکل با تیم پشتیبانی افزونه تماس بگیرید.

بررسی تداخل سایر افزونه ها در لود نشدن ابزارک های المنتور
بررسی تداخل سایر افزونه ها در لود نشدن ابزارک های المنتور

قالب فعال را بررسی کنید :

اگر با انجام روش بالا هنوز مشکل وجود دارد، باید این روش را دنبال کنید. شما باید قالب فعال خود را به یک قالب پیش فرض وردپرس تغییر دهید. هر یک از قالب های پیش فرض وردپرس مانند دو هزار و بیست یا دو هزار و بیست و یک را فعال کنید. این باید مشکل لود نشدن پنل ابزارک ها را برطرف کند.

نسخه PHP و محدوده حافظه PHP را بررسی کنید :

اگر وب سایت یا سرور میزبان شما از آخرین نسخه PHP استفاده نمی کند یا به حداکثر مقدار محدوده حافظه PHP خود رسیده اید، المنتور را به درستی لود نمی کند. برای استفاده صحیح از المنتور باید حداقل PHP نسخه 7.0 و محدوده حافظه PHP 128 مگابایتی داشته باشید. اگر از ابزارک ها یا افزونه های زیادی استفاده می کنید، باعث می شوند که بیشتر محدوده حافظه PHP شما را پر کنند، بنابراین المنتور به درستی اجرا نمی شود. بنابراین باید محدوده حافظه PHP خود را افزایش دهید.

افزونه های استفاده نشده را غیرفعال کنید :

افزونه‌های زیادی را در وبسایت خود فعال نکنید چون عملکرد وبسایت شما کاهش می‌یابد و مشکلاتی در وبسایت شما ایجاد می‌شود. غیرفعال کردن افزونه های استفاده نشده یا افزونه های داخلی المنتور می تواند استفاده از منابع را کاهش دهد و مشکل را برطرف کند.

فایل htaccess را بررسی کنید :

گاهی اوقات تنظیمات پیکربندی اشتباه در فایل htaccess. شما، می تواند عملکرد المنتور را دچار مشکل کند. همچنین می تواند عملکرد وب سایت شما را هم با مشکل مواجه کند. بنابراین باید فایل htaccess. را بررسی کنید. ابتدا یک نسخه پشتیبان از فایل ایجاد کنید و سپس یک فایل جدید با محتوای پیش فرض ایجاد کنید.

تغییر روش بارگذاری ویرایشگر :

المنتور یک ویژگی برای تغییر روش بارگذاری ویرایشگر دارد. اگر تمام روش های ذکر شده نتوانستند مشکل را حل کنند، باید این یکی را امتحان کنید. برای فعال کردن آن به صفحه المنتور > تنظیمات بروید و روی تب پیشرفته کلیک کنید. سپس گزینه تغییر روش بارگذاری ویرایشگر را فعال کنید.

تغییر روش بارگذاری ویرایشگر المنتور برای مشکل در لود نشدن ابزارک های المنتور
تغییر روش بارگذاری ویرایشگر المنتور برای مشکل در لود نشدن ابزارک های المنتور
جمع بندی :

پس از طی مراحل گفته شده در بالا، می‌توانید مشکل لود نشدن پنل ابزارک Elementor را در وب‌سایت وردپرس خود برطرف کنید و یک استفاده لذت بخش تر را از المنتور داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه