تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

نحوه رفع خطای 500 internal server error هنگام استفاده از المنتور

مسیر: 
نحوه رفع خطای 500 internal server error هنگام استفاده از المنتور
نحوه رفع خطای 500 internal server error هنگام استفاده از المنتور
نحوه رفع خطای 500 internal server error هنگام استفاده از المنتور

فهرست مطالب نحوه رفع خطای 500 internal server error هنگام استفاده از المنتور

آیا هنگام ویرایش وب سایت خود با استفاده از صفحه ساز المنتور با خطای 500 internal server error  برخورد کردید؟ در این مقاله شما را برای حل خطای 500 internal server error  در المنتور راهنمایی می کنیم. خطای 500 internal server error  معمولا به خاطر مشکلات مختلف ایجاد شده در سرور نشان داده می شود. دلایل زیادی برای به وجود آمدن این خطا وجود دارد. شما باید گزارش خطای خود را بررسی کنید تا متوجه شوید که چه چیزی باعث خطای 500 internal server error شده است. در بعضی موارد، افزونه صفحه ساز المنتور عامل به وجود آورنده خطا در سرور است.

توجه : برای خرید افزونه المنتور پرو اینجا کلیک کنید.

چه چیزی باعث ایجاد خطای 500 internal server error می شود؟

خطای 500 internal server error در بسیاری از موارد به دلیل قالب ها و افزونه های که نصب کرده اید، رخ می دهد. تداخل بین افزونه ها یا قالب ها هم علت ایجاد این خطا می باشد. تمام شدن محدودیت حافظه PHP یکی دیگر از دلایل خطای 500 internal server error است. اگر فایل htacces شما خراب باشد هم می تواند این خطا را ایجاد کند.

وقتی محدودیت حافظه PHP وب سایت شما به اتمام می رسد، برخی از توابع ممکن است به درستی کار نکنند که منجر به خطای 500 internal server error می شود. در ادامه برخی از کارهای ضروری جهت جلوگیری از خطاهای سرور برای وب سایت شما را بیان می کنیم.

  • وردپرس نسخه 5.0 یا بالاتر
  • PHP نسخه 7.0 یا بالاتر
  • MySQL 5.6 یا بالاتر
  • محدودیت حافظه PHP 128 مگابایت (توصیه 256 مگابایت)

گاهی اوقات وب سایت شما به خوبی اجرا می شود، اما زمانی که می خواهید به پیشخوان مدیریت آن دسترسی پیدا کنید با خطا مواجه می شوید.

افزایش محدودیت حافظه PHP :

هنگامی که با خطای 500 internal server error در وب سایت خود مواجه شدید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که محدودیت حافظه PHP خود را بررسی کنید. بیشتر اوقات، خطاهای سرور هنگام رسیدن به حداکثر محدودیت حافظه PHP رخ می دهد. شما باید محدودیت حافظه PHP خود را افزایش دهید. برای افزایش محدودیت حافظه PHP باید فایل wp-config.php را ویرایش کنید. شما قطعه کد کوتاه زیر را در انتهای فایل wp-config.php اضافه کنید.

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’);

این کد محدودیت PHP شما را به 256 مگابایت افزایش می دهد. پس از افزایش محدودیت حافظه PHP ، خطای 500 internal server error زمان ورود به سایت باید رفع شده باشد.

بررسی خراب بودن فایل htaccess. :

پس از افزایش محدودیت حافظه PHP، اگر مشکل همچنان وجود داشت، باید خراب بودن فایل htaccess. را بررسی کنید. برای بررسی فایل .htacccess وب سایت خود، باید با استفاده از FTP یا برنامه مدیریت فایل با استفاده از دسترسی سی پنل خود وارد وب سایت خود شوید.

وارد حساب سی پنل خود شوید و سپس به دایرکتوری فایل .htaccess بروید. فایل .htaccess را در همان دایرکتوری که wp-admin قرار دارد پیدا خواهید کرد. بدون تغییر نام فایل htaccess. نامی مانند htaccess_new به آن بدهید. پس از تغییر نام فایل به وب سایت خود برگردید. با این کار باید خطای 500 internal server error رفع شده باشد.

اگر مشکل حل شد، از پیشخوان مدیریت وب سایت خود به تنظیمات > پیوندهای یکتا بروید و سپس بر روی گزینه ذخیره کلیک کنید. نیاز نیست چیزی را تغییر دهید فقط روی گزینه ذخیره کلیک کنید. با این کار یک .htaccess جدید برای جلوگیری از خطاهای 404 ایجاد می شود.

تنظیم پیوندهای یکتا وردپرس برای رفع خطای 500 internal server error هنگام استفاده از المنتور
تنظیم پیوندهای یکتا وردپرس برای رفع خطای 500 internal server error هنگام استفاده از المنتور
غیر فعال کردن سایر  افزونه ها :

هنگامی که یک تداخل بین  افزونه ها رخ می دهد، نمی توانید به راحتی تشخیص دهید که کدام افزونه علت آن هستند. بنابراین باید همه افزونه ها را غیرفعال کنید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر. اگر مشکل حل شد، باید افزونه ها را یکی یکی فعال کنید و بررسی کنید که کدام افزونه علت آن است.

برای غیرفعال کردن تمام افزونه ها می توانید از گزینه کارهای دسته جمعی استفاده کنید. به قسمت افزونه ها -> افزونه های نصب شده بروید و همه افزونه ها را انتخاب کنید. سپس از منوی کشویی کارهای دسته جمعی، غیر فعال کردن را انتخاب کرده و روی گزینه اجرا کلیک کنید.

جمع بندی :

پس از انجام مراحل بالا که توضیح داده ایم، می توانید خطای سرور داخلی 500 را در وب سایت خود با افزونه Elementor را حل کنید و یک استفاده بهتر و خوب از المنتور داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه