تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

آموزش رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور

آموزش رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور
آموزش رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور

فهرست مطالب آموزش رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور

آیا به دنبال راهی برای رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور هستید؟ در این مقاله، به شما آموزش خواهیم داد تا با ساده ترین روش ممکن خطای 500 سرور داخلی در المنتور را برطرف کنید. رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور در اکثر موارد برای مشکلات مختلف سرور نشان می دهد. دلایل زیادی برای نمایش این خطا وجود دارد. شما باید گزارش خطای خود را بررسی کنید. تا متوجه شوید که چه چیزی باعث بروز این خطا شده است. در چند مورد، افزونه ویرایشگر المنتور مسئول خطا های سرور است.

نکته : برای خرید افزونه المنتور پرو اینجا کلیک کنید.

چه چیزی باعث بروز خطای سرور داخلی 500 می شود؟

این خطا بیشتر اوقات برای قالب ها و افزونه های نصب شده شما رخ می دهد. تداخل بین افزونه ها یا قالب ها نیز مسبب این مشکل است. رسیدن به محدودیت (PHP) حافظه یکی دیگر از دلایل بروز این خطا است. اگر فایل (htacces) شما خراب باشد، نیز با خطای سرور مواجه خواهید شد. وقتی به محدودیت حافظه (PHP) وبسایت خود می رسید، برخی از توابع ممکن است به درستی کار نکنند که منجر به بروز این خطا می شود. در اینجا برخی از الزامات برای جلوگیری از خطا های سرور برای وبسایت شما وجود دارد.

  • وردپرس نسخه 5.0 یا بالاتر
  • (PHP) نسخه 7.0 یا بالاتر
  • (MySQL 5.6) یا بالاتر
  • محدودیت حافظه (PHP 128) مگابایت (توصیه 256 مگابایت)

گاهی اوقات وبسایت شما به خوبی اجرا می شود، اما زمانی که می خواهید به داشبورد مدیریت دسترسی پیدا کنید با خطا مواجه می شوید.

نحوه افزایش محدودیت حافظه (PHP) برای

هنگامی که با این خطا در وبسایت خود مواجه می شوید، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که محدودیت حافظه (PHP) خود را بررسی کنید. بیشتر اوقات، خطا های سرور هنگام رسیدن به حداکثر محدودیت حافظه (PHP) رخ می دهد. باید محدودیت حافظه (PHP) خود را افزایش دهید. برای افزایش محدودیت حافظه (PHP) باید فایل (wp-config.php) را ویرایش کنید. شما باید این قطعه کد کوچک را در انتهای فایل (wp-config.php) اضافه کنید.

define( ‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’ );

این کد محدودیت (PHP) شما را به (256) مگابایت افزایش می دهد. با انجام این کار خطای 500 سرور داخلی باید برطرف شود.

برسی فایل (htaccess.) رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور

پس از افزایش محدودیت حافظه (PHP)، اگر مشکل همچنان رخ دهد، باید فایل (htaccess.) خراب را بررسی کنید. برای بررسی این فایل در وبسایت، باید با استفاده از (FTP) یا برنامه مدیریت فایل با استفاده از دسترسی (cPanel) خود وارد وبسایت شوید. وارد حساب (cPanel) خود شوید و سپس به دایرکتوری فایل (.htaccess) بروید. فایل (.htaccess) در دایرکتوری (wp-admin) پیدا می کنید.

نامی مانند (htaccess_new) به آن فایل بدهید. سپس اگر مشکل حل شد، از داشبورد مدیریت وب سایت خود به  تنظیمات >  پیوند های یکتا بروید و سپس بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. شما نیازی به تغییر چیزی ندارید فقط روی دکمه ذخیره کلیک کنید و یک (.htaccess) جدید برای جلوگیری از این خطا ایجاد می کند.

برسی فایل (htaccess.) رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور
برسی فایل (htaccess.) رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور

غیر فعال کردن همه افزونه ها برای رفع خطای 500 سرور داخلی هنگام استفاده از المنتور

هنگامی که یک تداخل بین افزونه ها رخ می دهد، نمی توانید به راحتی تشخیص دهید. که کدام افزونه مسئول آن است. بنابر این باید همه افزونه ها را غیرفعال کنید و سپس بررسی کنید که آیا مشکلات همچنان وجود دارد یا خیر.

اگر مشکل حل شد، باید افزونه ها را یکی یکی فعال کنید و بررسی کنید که کدام افزونه مسئول است. برای غیرفعال کردن تمام افزونه ها می توانید از گزینه کار های دسته جمعی استفاده کنید. به مسیر  افزونه ها> افزونه های نصب شده بروید و همه افزونه ها را انتخاب کنید. سپس از منوی کشویی کار های دسته جمعی، غیرفعال کردن را انتخاب کرده و روی دکمه اعمال کلیک کنید.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه