تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

آموزش برطرف کردن خطای بارگذاری نشدن در المنتور

آموزش برطرف کردن خطای بارگذاری نشدن در المنتور
آموزش برطرف کردن خطای بارگذاری نشدن در المنتور

فهرست مطالب آموزش برطرف کردن خطای بارگذاری نشدن در المنتور

آیا به دنبال راهی برای برطرف کردن خطای بارگذاری نشدن در المنتور هستید؟ در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد، تا خطای بارگذاری نشدن المنتور را در وبسایت وردپرس خود را برطرف کنید. المنتور یکی از بهترین ویرایشگر های وردپرسی است، که بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته را ارائه می دهد. با استفاده از قسمت ابزارک های المنتور می توانید ابزارک های مختلف را به صفحات وبسایت خود بکشید و رها کنید. علاوه بر این قسمت ابزارک برای ویرایش هر بخش و تغییر تنظیمات صفحه مهم است.

بنابراین اگر قسمت داشبورد ابزارک ها بارگیری نشود چه اتفاقی می افتد؟ بدون داشبورد ابزارک ها، نمی توانید از المنتور به درستی استفاده کنید. شما می توانید یک قالب از پیش ساخته شده المنتور را بدون داشبورد ابزارک ها اضافه کنید، اما اگر داشبورد ابزارک ها بارگیری نشود، نمی توانید آن را ویرایش کنید. این خطا یکی از خطاهای رایج المنتور است و گاهی اوقات این نوع خطا اتفاق می افتد. هنگامی که این خطا رخ می دهد، داشبورد ابزارک های المنتور بارگیری نمی شود و آیکون بارگیری را در حال پویا نشان می دهد. با این خطا، نمی توانید کار کنید زیرا به شما اجازه دسترسی به داشبورد ابزارک ها را نمی دهد.

خطای بارگذاری نشدن در المنتور
خطای بارگذاری نشدن در المنتور

نکته : برای خرید افزونه المنتور پرو اینجا کلیک کنید.

دلایل ایجاد خطای لود نشدن داشبورد ابزارک ها در المنتور

دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد. برای استفاده از ویرایشگر المنتور در وبسایت خود باید حداقل هاست مورد نیاز مورد نیاز المنتور را داشته باشید. اگر وبسایت شما حداقل هاست مورد نیاز را برآورده نمی کند، نمی توانید از المنتور استفاده کنید و با این خطا رو به رو می شوید. تمام اجزای وبسایت شما باید سیستم مورد نیاز المنتور را برآورده کند. حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده از ویرایشگر المنتور به شرح زیر است:

  • وردپرس (5.2) یا بالاتر
  • (PHP 7) یا بالاتر
  • (MySQL 5.6) یا بالاتر
  • محدودیت حافظه (WP 128) مگابایت یا بیشتر ((256) مگابایت یا بالاتر توصیه می شود)

این موارد حداقل سیستم مورد نیاز هستند. بنابراین قبل از نصب افزونه المنتور اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما تمام الزامات را برآورده می کند. انجام الزامات سیستم اولین اقدام برای رفع خطا است. دلیل دوم این خطا اختلال بین افزونه ها است. اگر بین هر یک از افزونه های وبسایت شما با المنتور ناسازگاری وجود داشته باشد، مشکل پیش می آید. تداخل بین افزونه ها با المنتور نیز مسئول این خطا است.

بررسی کردن افزونه های نصب شده

قبلاً اشاره کردیم که تداخل بین سایر افزونه ها مسئول این خطا است. بنابراین باید تمام افزونه های نصب شده در وبسایت خود را غیرفعال کنید و بررسی کنید که آیا خطا همچنان وجود دارد یا خیر. اگر داشبورد ابزارک ها در المنتور به طور معمول بارگیری شود، یکی از افزونه های نصب شده شما مسئول این خطا می باشد. برای غیرفعال کردن همه افزونه ها به مسیر افزونه ها  > افزونه های نصب شده بروید و همه افزونه ها را انتخاب کنید. اکنون از منوی کار های دست جمعی گزینه غیر فعال کردن را انتخاب کرده و روی دکمه انجام کلیک کنید.

غیر فعال کردن همه افزونه های نصب شده
غیر فعال کردن همه افزونه های نصب شده

افزونه ها را یکی یکی فعال کنید و بررسی کنید که آیا خطا رخ داده است یا خیر. اگر افزونه خاصی برای این مشکل پیدا کردید، افزونه را حذف نصب کنید یا با تیم پشتیبانی افزونه تماس بگیرید تا مشکل را حل کنید.

بررسی قالب فعال برای برطرف کردن خطای بارگذاری نشدن در المنتور

اگر روش فوق قادر به حل مشکل نبود، باید این روش را دنبال کنید. شما باید قالب فعال خود را به یک قالب پیش فرض وردپرس که با المنتور سازگار باشد تغییر دهید.

بررسی نسخه (PHP) و محدودیت حافظه (PHP)

اگر وبسایت یا سرور میزبان شما از آخرین نسخه (PHP) استفاده نمی ‌کند یا به حد مجاز اندازه حافظه (PHP) خود رسیده ‌اید، وبسایت شما المنتور را به درستی بارگذاری نمی‌ کند. برای استفاده صحیح از المنتور باید حداقل (PHP) نسخه (7.0) و محدودیت حافظه (PHP 128MB) داشته باشید. اگر از افزونه های زیادی استفاده می کنید، بیشتر محدودیت حافظه (PHP) شما را می گیرد، بنابراین المنتور به درستی اجرا نمی شود. باید محدودیت حافظه (PHP) خود را افزایش دهید.

غیرفعال کردن افزونه های بدون استفاده برای برطرف کردن خطای بارگذاری نشدن در المنتور

افزونه‌ های زیادی را در وبسایت خود فعال نکنید، با انجام این کار عملکرد وبسایت شما کاهش می ‌یابد و مشکلاتی در وبسایت شما ایجاد می ‌شود. غیرفعال کردن افزونه های استفاده نشده می تواند استفاده از منابع را برای حل مشکل کاهش دهد.

بررسی فایل (htaccess) برای برطرف کردن خطای بارگذاری نشدن در المنتور

گاهی اوقات تنظیمات پیکربندی اشتباه در فایل (htaccess.) شما می تواند عملکرد المنتور را مختل کند. همچنین می تواند عملکرد وبسایت شما را نیز مختل کند. بنابراین باید فایل (htaccess) را بررسی کنید. ابتدا یک نسخه پشتیبان از فایل تهیه کنید و سپس یک فایل جدید با محتوای پیش فرض ایجاد کنید.

تغییر روش بارگذاری ویرایشگر المنتور

المنتور یک گزینه برای تغییر روش بارگذاری ویرایشگر دارد. اگر تمام روش های ذکر شده نتوانستند مشکل را حل کنند، باید این روش را به عنوان روش آخر امتحان کنید. برای فعال کردن این گزینه به مسیر المنتور >  تنظیمات بروید و روی قسمت پیشرفته کلیک کنید. سپس گزینه تغییر روش بارگذاری (Switch Editor Loader Method) را فعال کنید.

تغییر روش بارگذاری ویرایشگر المنتور
تغییر روش بارگذاری ویرایشگر المنتور
پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه