تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

آموزش رفع تغییراتی که در ارور المنتور قابل مشاهده نیستند

آموزش رفع تغییراتی که در ارور المنتور قابل مشاهده نیستند
آموزش رفع تغییراتی که در ارور المنتور قابل مشاهده نیستند

فهرست مطالب آموزش رفع تغییراتی که در ارور المنتور قابل مشاهده نیستند

آیا به دنبال راهی برای رفع تغییراتی که در ارور المنتور قابل مشاهده نیستند، هستید؟ المنتور ویژگی های پیش نمایش زنده را به شما ارائه می دهد، تا هر آنچه را که تغییر می دهید. بتوانید فوراً آن را مشاهده کنید. اما گاهی اوقات شما یک صفحه را ویرایش می کنید، بسیاری از قسمت ها را تغییر می دهید و صفحه را منتشر می کنید. اما تغییرات شما در صفحه زنده قابل مشاهده نیست. المنتور ایجاد یا ویرایش وبسایت شما را بسیار آسان می کند. با المنتور می توانید رنگ پس زمینه، رنگ فونت، رنگ متن را تغییر دهید، بخش های مختلف و همه چیز را اضافه کنید. اما گاهی اوقات پس از ویرایش صفحه خود بر روی دکمه ذخیره یا انتشار کلیک می کنید، اما هیچ یک از تغییرات شما در وبسایت شما ظاهر نمی شود. در این مقاله به دلیل این مشکل می پردازیم و البته راه حل این خطا را نیز به شما آموزش می دهیم.

نکته : برای خرید افزونه المنتور پرو اینجا کلیک کنید.

دلایل عدم مشاهده تغییرات در خطای المنتور

مشکل حافظه پنهان

مرورگر ها حافظه پنهان یک وبسایت را ذخیره می کنند و وبسایت را با استفاده از کش سریعتر بارگذاری می کنند. اگر مرورگر شما نسخه کش وبسایت شما را نمایش می داد، ممکن است تغییراتی را که ایجاد کرده اید مشاهده کنید. تغییرات المنتور شما با موفقیت اجرا می شود، اما تغییرات مربوط به مشکلات حافظه پنهان را نخواهید دید. با مشاهده این خطا، ابتدا باید کش مرورگر وبسایت خود را پاک کنید. پس از آن، باید کش وبسایت خود را پاک کنید. افزونه ‌های کش زیادی در دسترس هستند، می ‌توانید از هر افزونه کش برای پاک کردن کش وبسایت استفاده کنید.

مشکل مرتبط با قالب

المنتور با اکثر قالب های محبوب وردپرس سازگار است. اما اگر قالب وردپرس شما ساختار کد نویسی استاندارد را حفظ نکند، ممکن است با ویرایشگر المنتور تضاد داشته باشد و این نوع خطا ممکن است رخ دهد. برای مسائل مربوط به قالب، باید آنها را تغییر دهید یا می توانید برای حل مشکل با نویسنده تماس بگیرید.

اختلال افزونه ها

اگر از افزونه های زیادی در کنار المنتور استفاده می کنید، اختلال بین افزونه ها ممکن است عملکرد های المنتور را نیز محدود کند. بنابراین باید افزونه های المنتور را غیرفعال کنید و آنها را یکی یکی فعال کنید، تا بررسی کنید کدام افزونه مسئول آنهاست.

اختلال بین ویرایشگر های مختلف

اگر از ویرایشگر های دیگری همراه با المنتور استفاده می کنید، گاهی اوقات ممکن است تداخل ویرایشگر دیگری را نادیده بگیرید و این عمل می تواند بین سازندگان دو ویرایشگر تضاد ایجاد کند. بنابراین تغییرات المنتور شما در وبسایت اصلی شما قابل مشاهده نخواهد بود.

محدودیت حافظه (PHP)

اگر حافظه (PHP) وبسایت وردپرس شما خارج از حد مجاز باشد، ممکن است برخی از توابع المنتور به درستی کار نکنند. برای اجرای المنتور به حداقل (128) مگابایت حافظه (PHP) نیاز دارید اما توصیه می شود (256) مگابایت یا بالاتر باشد.

اصلاح تغییراتی که در خطای المنتور قابل مشاهده نیستند

فایل (CSS) را بازسازی کنید

گزینه بازسازی css و داده (Regenerate CSS file) فایل (CSS) موجود سرورتان را حذف کرده و یک فایل (CSS) جدید ایجاد کنید. مطمئن شوید که آخرین تغییراتی را که با ویرایشگر المنتور انجام داده اید نمایش می دهد. برای ایجاد مجدد فایل (CSS) به المنتور > ابزار ها بروید که در قسمت عمومی آنجا گزینه های بازسازی css و داده (Regenerate CSS) را خواهید یافت.

اصلاح تغییراتی که در خطای المنتور قابل مشاهده نیستند
اصلاح تغییراتی که در خطای المنتور قابل مشاهده نیستند

روی گزینه بازسازی css و داده (Regenerate Files & Data) کلیک کنید و سپس روی دکمه ذخیره تغییرات (Save Changes) کلیک کنید.

کش مرورگر را پاک کنید

برای حل مشکل کش کردن، باید کش مرورگر وبسایت خود را پاک کنید. اگر از گوگل کروم استفاده می کنید. روی گزینه سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید و سپس روی گزینه تاریخچه (History) کلیک کنید.

پاک کردن کش مرورگر
پاک کردن کش مرورگر

حالا روی گزینه (Clear browsing data) کلیک کنید و (all time) ها را انتخاب کنید و کادر کوکی ها و سایر اطلاعات سایت تصاویر و فایل (Cached) را تیک بزنید. پس از آن بر روی دکمه (Clear Data) کلیک کنید.

گزینه (Clear browsing data) برای پاک کردن کش مرورگر
گزینه (Clear browsing data) برای پاک کردن کش مرورگر

حل مشکل اختلال بین افزونه ها

برای حل اختلال بین افزونه ها باید افزونه ای را که مسئول خطا است، پیدا کنید. بنابراین باید تمام افزونه ها را به طور موقت غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن تمام افزونه ها می توانید، از گزینه کار های دسته جمعی استفاده کنید. به مسیر  افزونه ها>  افزونه های نصب شده بروید و همه افزونه ها را انتخاب کنید. سپس از منوی کشویی گزینه کار های دسته جمعی، غیرفعال کردن را انتخاب کرده و روی دکمه اعمال کلیک کنید.

حل مشکل اختلال بین افزونه ها
حل مشکل اختلال بین افزونه ها

حالا آنها را یکی یکی فعال کنید و بررسی کنید کدام افزونه مسئول این کار است. برای حل این مشکل، افزونه خراب را حذف نصب کنید. اگر افزونه برای شما ضروری است، می توانید در مورد مشکل با نویسنده سایت تماس بگیرید.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه