تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

گوگل نکاتی را برای ساده سازی ساختار سایت به اشتراک می گذارد

گوگل نکاتی را برای ساده سازی ساختار سایت به اشتراک می گذارد
گوگل نکاتی را برای ساده سازی ساختار سایت به اشتراک می گذارد

فهرست مطالب گوگل نکاتی را برای ساده سازی ساختار سایت به اشتراک می گذارد

جان مولر گوگل توصیه هایی را در مورد ساده سازی ساختار وب سایت به اشتراک می گذارد. بیاموزید که چرا تغییر دایرکتوری های فرعی توصیه نمی شود و مزایای تعیین صفحه اصلی اصلی به عنوان x-default چیست. جان مولر گوگل بینشی در مورد تاثیر سئوی تغییر ساختار سایت به اشتراک می گذارد. تغییر دایرکتوری های فرعی برای ساده سازی ساختار وب سایت توصیه نمی شود. مولر همچنین می گوید که تنظیم صفحه اصلی ریشه به عنوان x-default می تواند از سردرگمی در بین موتورهای جستجو جلوگیری کند.

گوگل نکاتی را برای ساده سازی ساختار سایت به اشتراک می گذارد

قبل از ایجاد تغییرات در ساختار وب سایت خود، باید تأثیری که می تواند بر رتبه بندی جستجو و تجربه کاربر داشته باشد را در نظر بگیرید. جان مولر، مدافع جستجوی گوگل، اخیراً توصیه های ارزشمندی را در مورد این موضوع در یک موضوع Reddit به اشتراک گذاشته است. با توصیه های او می توانید یاد بگیرید که چگونه ساختار وب سایت خود را بدون تأثیر بر سئوی آن ساده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توصیه های مولر و اینکه چگونه می تواند به شما در دستیابی به اهداف ساده سازی وب سایت خود کمک کند، ادامه مطلب را بخوانید.

حذف زیر شاخه ها – ایده خوب یا بد؟

یکی از کاربران Reddit درباره ساده‌سازی ساختار سایت خود با بازنشستگی زیردایرکتوری‌های /fr و /de سؤال کرد. در عوض، آنها تمام ترافیک اروپایی را به دایرکتوری فرعی /eu هدایت می کنند. آنها می پرسند که آیا این ایده خوب یا بد است و به دنبال اطلاعاتی در مورد تأثیر آن بر سئو و رتبه بندی هستند.

توصیه مولر

مولر توصیه می‌کند زیرمجموعه‌ها را بازنشسته نکنید و همه چیز را به /eu تغییر دهید، و می‌گوید این کار بسیار زیاد است و هیچ سودی ندارد. در عوض، او پیشنهاد می‌کند «/» (en-us) را به یک پوشه «/us» منتقل کنید، که امکان جداسازی دقیق‌تر قطعات را فراهم می‌کند. به این ترتیب، “/” همه ایالات متحده است، “/fr/*” همه فرانسوی است، و غیره. علاوه بر این، او توصیه می‌کند که hreflang را در همه صفحات، نه فقط بخش‌ها، به صفحاتی که بیشتر از همه توسط بازدیدکنندگان کشور اشتباه گیج می‌شوند، اضافه کنید.

اهمیت X-Default

مولر اهمیت x-default را برجسته می‌کند، به ویژه هنگام انجام تغییر مسیرهای IP جغرافیایی. توصیه او این است که مطمئن شوید که صفحه اصلی ریشه به نسخه مناسب هدایت می شود و به عنوان x-default برای مجموعه صفحات اصلی مشخص شده است. بدون انجام این کار، برای گوگل، ممکن است به نظر برسد که صفحه اصلی ریشه یک صفحه جدا از سایرین است. تنظیم صفحه اصلی root به عنوان x-default از این مشکل جلوگیری می کند و به Google اجازه می دهد آن را به عنوان پیش فرض برای کشورهای خاص ببیند.

اطلاعات بیشتر در مورد تغییر مسیرهای جغرافیایی

در مورد تغییر مسیرهای جغرافیایی، مولر توصیه می کند از آنها فقط در صفحه اصلی وب سایت و نه در هیچ یک از صفحات دیگر استفاده کنید. این به ساده‌تر شدن فرآیند برای کاربرانی که نام دامنه را تایپ می‌کنند تا نزدیک‌ترین تطابق را با مکان خود پیدا کنند، کمک می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد به راحتی روی کشور دیگری کلیک کنند تا به آن نسخه از وب‌سایت دسترسی پیدا کنند.
گزینه های جایگزینی برای تغییر مسیرهای جغرافیایی، مانند تغییر پویا زبان صفحه اصلی وجود دارد، اما این رویکرد می تواند پیچیدگی بیشتری را به وب سایت اضافه کند. گزینه دیگر استفاده از انتخابگر کشور در صفحه اصلی است، اما این می تواند بر قابلیت استفاده تأثیر منفی بگذارد، به خصوص اگر کشورهای زیادی برای انتخاب وجود داشته باشد.

به طور خلاصه

اگر می خواهید ساختار وب سایت خود را ساده کنید، بهتر است این کار را با جابجایی زیر شاخه ها انجام ندهید. در این مورد، مالک وب سایت می خواست /de و /fr را به /eu/de یا /eu/fr تغییر دهد. در عوض، مولر گفت که آنها باید در نظر داشته باشند که “/*” (en-us) را به یک پوشه “/us” منتقل کنند، hreflang را در همه صفحات اضافه کنند، و صفحه اصلی اصلی را به عنوان x-پیش فرض برای مجموعه صفحات اصلی مشخص کنند.
چرا ؟
این به جلوگیری از سردرگمی در بین موتورهای جستجو کمک می کند و درک بخش های مختلف وب سایت را برای آنها آسان تر می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه