تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

Google On Trial: ادعاهای ضد انحصار پیشرفته

Google On Trial: ادعاهای ضد انحصار پیشرفته
Google On Trial: ادعاهای ضد انحصار پیشرفته

فهرست مطالب Google On Trial: ادعاهای ضد انحصار پیشرفته

دادگاه منطقه ای ایالات متحده به دعواهای اصلی ضد انحصار علیه گوگل چراغ سبز نشان می دهد و به طور بالقوه راه را برای تغییرات در تبلیغات دیجیتال هموار می کند. دادگاه شکایت های ضد انحصار علیه گوگل را مجاز می داند. شکایت های حقوقی قراردادهای انحصاری گوگل را هدف قرار می دهد. نتیجه می تواند بازار تبلیغات دیجیتال را متحول کند.

Google On Trial: ادعاهای ضد انحصار پیشرفته

در یک تحول مهم در دو شکایت ضد انحصار علیه گوگل، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه کلمبیا برخی از ادعاها را رد کرده و به سایرین اجازه داد تا به محاکمه ادامه دهند. شکایت هایی که توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) و دادستان های کل 38 ایالت تنظیم شده است، گوگل را به اقدامات ضد رقابتی متهم می کند که بخش 2 قانون شرمن را نقض می کند. گوگل اعلام پیروزی جزئی کرد، زیرا دادگاه ادعاهای مربوط به طراحی جستجوی گوگل را رد کرد. کنت واکر، رئیس امور جهانی و مدیر ارشد حقوقی گوگل، به تصمیم دادگاه پاسخ داد :

“ما از بررسی دقیق و تصمیم دادگاه برای رد ادعاهای مربوط به طراحی جستجوی Google قدردانی می کنیم ما مشتاقانه منتظریم در دادگاه نشان دهیم که تبلیغ و توزیع خدمات ما قانونی و طرفدار رقابت است.”

ادامه به محاکمه

در نبرد ضد تراست، قراردادهای توزیع گوگل قرار دارد که موتور جستجوی آن را به عنوان پیش فرض در مرورگرهایی مانند سافاری و دستگاه های اندرویدی اپل قفل می کند. دادستان کل ادعا می کند که توافق نامه های Google به دو روش کلیدی به ارائه دهندگان عمودی تخصصی (SVP) آسیب می زند:

  1. اول، آنها ادعا می کنند که گوگل دید SVP ها را در صفحه نتایج موتور جستجوی خود محدود کرده است و پیدا کردن و دسترسی به محتوای آنها را برای کاربران دشوارتر می کند.
  2. ثانیاً، Google از SVP ها خواسته است که داده ها و محتوای خود را با شرایطی در اختیار Google قرار دهند که کمتر از آنچه Google در اختیار سایر شرکت ها قرار می دهد، نباشد. این امر SVP ها را در مقایسه با شرکای Google در مضیقه قرار می دهد.

در گزارش 60 صفحه‌ای قاضی منطقه آمیت مهتا ، او حکم داد که در مورد اینکه آیا این عمل ضدرقابتی و حذفی است، اختلاف نظرهای واقعی وجود دارد. او می گوید این مسائل باید برای بررسی بیشتر به محاکمه برود. مهتا در مورد ادعای نارضایتی گوگل از سایت های جستجوی تخصصی می نویسد:

به عبارت ساده، هیچ مدرک سابقه‌ای مبنی بر آسیب‌های ضدرقابتی در بازارهای مربوطه ناشی از رفتار Google با SVP وجود ندارد.

اتهامات مربوط به گوگل که از طریق محدود کردن دسترسی رقبا به اندروید، دلارهای تبلیغاتی جستجو را هدایت می کند، دست نخورده باقی مانده است.

نگاهی دقیق تر به اتهامات

دادگاه تلاش گوگل برای اجتناب از محاکمه در مورد اتهامات اصلی را رد کرد. این قراردادها بر روی قراردادهای انحصاری Google با توسعه دهندگان مرورگر وب و سازندگان تجهیزات اصلی (OEM) دستگاه های Android متمرکز هستند. وزارت دادگستری و دادستان های کل ایالت ادعا می کنند که معاملات Google با توسعه دهندگان مرورگرهای وب، مانند اپل و موزیلا، و سازندگان دستگاه های Android تضمین می کند که Google موتور جستجوی پیش فرض در چندین دستگاه است.

آنها استدلال می کنند که این عمل رقابت را خفه می کند، بحثی که گوگل آن را رد می کند. شاکیان استدلال می‌کنند که وضعیت پیش‌فرض بر استفاده از موتور جستجو تأثیر می‌گذارد، در حالی که Google معتقد است کاربران می‌توانند موتور جستجوی پیش‌فرض را در دستگاه‌های خود تغییر دهند. قاضی مهتا حکم داد که اختلافات در مورد حقایق این اتهامات برای حل و فصل نیاز به محاکمه دارد.

با نگاه به آینده

نتیجه این روند می‌تواند بازار تبلیغات دیجیتال را تغییر دهد، زیرا این شکایت‌ها سلطه انحصاری Google در جستجو و تبلیغات آنلاین را به چالش می‌کشد. تصمیم دادگاه برای ادامه محاکمه نقطه عطفی در نبرد حقوقی جاری بر سر تسلط گوگل بر بازار است.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه