تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

آموزش ایجاد یک برگه با استفاده از قالب پیش ساخت المنتور

مسیر: 
آموزش ایجاد یک برگه با استفاده از قالب پیش ساخت المنتور
آموزش ایجاد یک برگه با استفاده از قالب پیش ساخت المنتور
آموزش ایجاد یک برگه با استفاده از قالب پیش ساخت المنتور

فهرست مطالب آموزش ایجاد یک برگه با استفاده از قالب پیش ساخت المنتور

آیا به دنبال راهی برای ایجاد یک برگه با استفاده از قالب پیش ساخت المنتور هستید؟ ایجاد یک برگه سفارشی خیلی سخت نیست. می توانید به راحتی با استفاده از ویرایشگر المنتور در مدت زمان بسیار کوتاهی یک برگه زیبا ایجاد کنید. یک برگه که به خوبی طراحی شده باشد به راحتی کاربران را جذب می کند. برگه ای با طراحی مناسب به شما کمک می کند تا با دریافت اطلاعات شخصی کاربر، ترافیک بیشتری ایجاد کنید. مهم نیست که نوع کسب و کار شما چیست، یک برگه زیبا می تواند بازدید کنندگان شما را به مشتریان بالقوه تبدیل کند. بنابر این در این مقاله، به شما آموزش خواهیم داد تا با استفاده از ویرایشگر المنتور در وردپرس یک برگه ایجاد کنید.

نکته : برای خرید افزونه المنتور پرو اینجا کلیک کنید.

برخی از نکات کلیدی برای ایجاد یک برگه عالی

قبل از ایجاد برگه خود، اجازه دهید ویژگی های مهم یک را به صورت کامل مورد بحث قرار دهیم. شما باید ویژگی های کسب و کار تان را بشناسید و به صورت خلاقانه در برگه خود ظاهر شوید، تا بازدیدکنندگان شما بتوانند به راحتی خدمات شما را دریافت کرده و مشترک شوند. هدف اصلی برگه نخست دریافت اطلاعات شخصی کاربر شما مانند ایمیل، نام، سن و غیره است. بنابر این کاربرانتان باید دلیلی برای تبدیل شدن به مشترک دائمی شما داشته باشد. حالا بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه که باید در برگه نخست خود پیاده سازی کنیم تا آن را کامل کنیم.

 • ویژگی فرم تماس ایجاد کنید.
 • طراحی چشم نواز و منحصر به فرد ایجاد کنید.
 • رنگ طرح را بهبود بخشید.
 • تصویر پس زمینه با کیفیت بالا ایجاد کنید.
 • از ویدئوی مرتبط استفاده کنید.
 • لینک خروجی کمتر ایجاد کنید.

نحوه ایجاد یک برگه نخست با استفاده از المنتور در وردپرس

المنتور یکی از بهترین ویرایشگر های موجود برای وردپرس است. که امکانات و قابلیت های زیادی را ارائه می دهد تا وبسایت خود را در مدت زمان کوتاهی بسازید. شما به راحتی می توانید ابزارک ها را بکشید و رها کنید و هر طرحی را که می خواهید بسازید. رابط کاربری آسان آن باعث می شود. تا هر آنچه را که می خواهید در وبسایت وردپرس خود به صورت سفارشی طراحی کنید. اگر دانش کد نویسی ندارید و می خواهید برگه نخست خود را بسازید، افزونه المنتور برای شما مناسب است. بدون هیچ گونه تجربه کد نویسی، قادر خواهید بود یک برگه نخست زیبا با تمام ویژگی ها ایجاد کنید.

قدم اول: افزونه المنتور را نصب و فعال کنید

در ابتدا باید افزونه المنتور را نصب کنیم. به دو روش می توانید افزونه را در وبسایت وردپرس خود نصب کنید. ابتدا به داشبورد وردپرس خود بروید و روی گزینه افزونه ها کلیک کنید. سپس از فهرست جستجوی افزونه ها المنتور را جستجو کنید. افزونه المنتور نمایش داده می شود. سپس افزونه را نصب و فعال کنید.

نصب و فعال کردن افزونه المنتور
نصب و فعال کردن افزونه المنتور

یا می توانید از فروشگاه افزونه المنتور آن را دانلود کنید و سپس روی دکمه آپلود افزونه در صفحه افزونه کلیک کنید و فایل را آپلود کنید.

آپلود کردن افزونه در وردپرس
آپلود کردن افزونه در وردپرس

پس از فعال سازی افزونه، می توانید گزینه المنتور را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

قدم دوم: با استفاده از المنتور یک برگه نخست ایجاد کنید

برای ایجاد برگه نخست به داشبورد وردپرس خود بروید و سپس روی گزینه برگه ها کلیک کنید و سپس روی دکمه افزودن جدید کلیک کنید.

ایجاد کردن یک برگه نخست با استفاده از المنتور
ایجاد کردن یک برگه نخست با استفاده از المنتور

برگه پیش فرض وردپرس باز می شود. برای ایجاد برگه نخست خود با المنتور کافی است، روی گزینه ویرایش با المنتور (Edit with Elementor) کلیک کنید. اما قبل از آن، از منوی کشویی الگو در ستون سمت چپ، بوم (Elementor canvas) را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ویرایش با المنتور (Edit with Elementor) کلیک کنید.

باز کردن برگه با ویرایشگر المنتور
باز کردن برگه با ویرایشگر المنتور

اکنون دو راه برای ایجاد برگه نخست با استفاده از المنتور وجود دارد:

 • یک قالب را انتخاب کنید و آن را با نیازهای خود سفارشی کنید.
 • برگه نخست خود را از ابتدا خودتان ایجاد کنید.

اگر مبتدی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم یک قالب را انتخاب کنید و آن را مطابق میل خود سفارشی کنید. این کار به شما کمک می کند، تا برگه خود را به راحتی ایجاد کنید.

قدم سوم: یک قالب را انتخاب کنید

اکنون صفحه المنتور ما ظاهر می شود و ما می توانیم داشبورد المنتور را ببینیم. حالا از آیکون تنظیمات (setting) به دنبال طرح بندی صفحه (Page layout) بگردید و المنتور (Canvas) را انتخاب کنید. برای انتخاب قالب برگه نخست خود کافی است روی آیکون پوشه کلیک کنید.

گزینه طرح بندی صفحه در قسمت تنظیمات در المنتور
گزینه طرح بندی صفحه در قسمت تنظیمات در المنتور

یک پنجره باز می شود و در آنجا می توانید سه گزینه را مشاهده کنید:

 • بلوک ها
 • برگه ها
 • قالب های من

شما می توانید یک صفحه کامل را برای برگه نخست خود انتخاب کنید یا می توانید یک بلوک جداگانه انتخاب کنید و آنها را با ویژگی های کشیدن و رها کردن در برگه خود اضافه کنید. اگر می خواهید بلوک را به صورت جداگانه اضافه کنید، بسیار زمان بر خواهد بود. و گاهی اوقات تطبیق کامل همه بلوک ها برای برگه بسیار دشوار است. اگر مبتدی هستید، برای شما پیچیده تر خواهد بود. بنابر این بهترین گزینه این است، که یک قالب پیش ساخت رایگان را انتخاب کنید. بسیاری از قالب های برگه رایگان در کتابخانه المنتور موجود است.

انتخاب قالب های پیش ساخت در المنتور
انتخاب قالب های پیش ساخت در المنتور

این عمل باعث صرفه جویی در زمان و تلاش اضافی شما می شود. فقط یک قالب را انتخاب کنید و آن را بر اساس برند یا خدمات خود سفارشی کنید.

ظاهر اولیه قالب پیش ساخته در المنتور
ظاهر اولیه قالب پیش ساخته در المنتور

در ابتدا برگه نخست ما اینگونه به نظر می رسد. اکنون فقط باید آن را بر اساس نوع محتوای تان سفارشی کنید.

قدم چهارم: برگه نخست را با المنتور سفارشی کنید

ابتدا باید با کلیک بر روی آیکون شش نقطه، می توانید بخش را ویرایش کنید و همچنین می توانید هر ابزارک را بکشید و رها کنید. فقط با کشیدن و رها کردن می توانید هر ابزارکی را در بخش جایگزین کنید.

ویرایش برگه نخست با المنتور
ویرایش برگه نخست با المنتور

اگر می خواهید هر بخش را حذف کنید، کافی است روی دکمه (X) کلیک کنید. هنگامی که به طور تصادفی هر بخشی را حذف کردید، می توانید با کلیک کردن بر روی (clt+Z) آن را بازیابی کنید. ویرایش محتوای بخش نیز بسیار آسان است. فقط روی هر متنی که می خواهید ویرایش کنید کلیک کنید.

ویرایش ابزارک ویرایشگر متن در المنتور
ویرایش ابزارک ویرایشگر متن در المنتور

همین روند را برای ویرایش هر تصویر دنبال کنید. فقط روی هر تصویری که می خواهید جایگزین شود کلیک کنید سپس از ستون سمت راست تصویر خود را انتخاب کرده و آن را جایگزین کنید.

ویرایش ابزارک تصویر در المنتور
ویرایش ابزارک تصویر در المنتور

اگر می ‌خواهید رنگ پس ‌زمینه و رنگ متن را تغییر دهید، فقط باید بخش را انتخاب کنید و از ستون سمت راست، گزینه استایل را انتخاب کنید.

ویرایش ابزارک دکمه در المنتور
ویرایش ابزارک دکمه در المنتور

می‌ توانید تایپوگرافی، رنگ متن، سایه متن، رنگ پس ‌زمینه و هر سبک دیگری را در بخش خود تغییر دهید. از قسمت پیشرفته (advance)، می توانید حاشیه خارجی، فاصله داخلی، ایندکس z- و ویژگی های بخش خود را اضافه کنید.

قسمت پیشرفته در ویرایش ابزارک در المنتور
قسمت پیشرفته در ویرایش ابزارک در المنتور

قدم پنجم: محتوای جدید اضافه کنید

برای افزودن محتوای جدید کافی است روی آیکون “+” جایی که می خواهید محتوای جدید خود را اضافه کنید کلیک کنید.

افزودن ابزارک جدید در المنتور
افزودن ابزارک جدید در المنتور

المنتور ابزارک های زیادی را برای افزودن به محتوای جدید به شما ارائه می دهد. ابتدا ستون را انتخاب کنید و سپس بر روی آیکون “+” کلیک کنید تا محتوای خود را اضافه کنید. بر اساس نیاز خود می توانید ابزارک های مختلفی را مشاهده کنید.

قدم ششم: برگه را ذخیره و منتشر کنید

وقتی همه چیز تمام شد بررسی کنید که چه کاری انجام داده اید و سپس برگه خود را ذخیره کنید یا آن را منتشر کنید. می توانید آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید. این کار برگه را به عنوان یک الگو ذخیره می کند. یا صفحه را منتشر کنید.

ذخیره و منتشر کردن برگه در المنتور
ذخیره و منتشر کردن برگه در المنتور

اگر این روند را دنبال کنید به راحتی می توانید یک برگه نخست زیبا برای وبسایت خود ایجاد کنید. برای استفاده بهتر از المنتور پیشنهاد می کنیم که افزونه (Absolute Addons) را نیز نصب کنید. که تجربه ایجاد وبسایت شما را به سطح بالاتری می رساند. با بیش از 250 ابزارک طراحی آماده، سریعتر از همیشه یک وبسایت ایجاد کنید. فقط آن را دانلود کنید و در عرض چند دقیقه شروع به ساختن وبسایت خود کنید.

جستجو
×
پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه