تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

گوگل: پیوند به سایت های معتبر کمکی به سئو نمی کند

گوگل: پیوند به سایت های معتبر کمکی به سئو نمی کند
گوگل: پیوند به سایت های معتبر کمکی به سئو نمی کند

فهرست مطالب گوگل: پیوند به سایت های معتبر کمکی به سئو نمی کند

جان مولر گوگل: پیوند دادن به سایت‌های معتبر کمکی به رتبه‌بندی جستجو نمی‌کند. بر روی لینک های مفیدی که به نفع کاربران هستند تمرکز کنید. پیوند دادن به سایت های محبوب و با اعتبار بالا کمکی به سئو نمی کند. پیوندها باید برای کاربران ارزش بیافزایند. صرفاً برای اقتدار و رتبه بندی لینک نکنید.

گوگل: پیوند به سایت های معتبر کمکی به سئو نمی کند

جان مولر، مدافع جستجوی گوگل، اخیراً یک سوء تفاهم رایج در مورد پیوند دادن به سایت‌های محبوب مانند ویکی‌پدیا را در حین مکالمه آنلاین با جامعه SEO اصلاح کرد. مولر در بحثی در مورد r/SEO subreddit شرکت می‌کرد ، جایی که کارشناسان سئو در مورد آخرین پیشرفت‌ها در صنعت خود تبادل نظر می‌کنند. او توضیح داد که پیوند دادن به سایت‌هایی مانند ویکی‌پدیا بر رتبه‌بندی جستجو تأثیر نمی‌گذارد، و افسانه‌ای را که در بین متخصصان سئو وجود دارد را از بین می‌برد.

پرسش کاربر

کاربر در مورد یک سئوال رایج سئو می‌پرسید: آیا پیوند از یک وب‌سایت کوچک‌تر به یک سایت محبوب مانند ویکی‌پدیا یا CNN می‌تواند بر رتبه‌بندی جستجوی سایت کوچک‌تر تأثیر بگذارد یا خیر. این به این مربوط می شود که چگونه لینک های خروجی از یک وب سایت می توانند بر سئو و رتبه بندی آن تأثیر بگذارند. کاربر می خواست بداند که آیا موتورهای جستجو سایت کوچک را زمانی که به سایت های معروف و معتبر پیوند می دهد معتبرتر می بینند یا خیر.

پاسخ مستقیم مولر

جان مولر در پاسخ به این پرسش گفت: «هیچ اتفاقی نمی‌افتد. چرا باید؟» او پیشنهاد کرد که این یک باور اشتباه توسط متخصصان سئو برای چندین دهه بوده است. مولر در ادامه با مثالی طنز آمیز حرف خود را نشان داد و گفت: “اینجا سایت وابسته من در مورد کیف های دستی است – و این هم پیوندی به CNN و ویکی پدیا، لطفاً اکنون من را جدی بگیرید، ک؟” بیانیه او بر این باور غلط تأکید می کند که پیوند دادن به سایت های معتبر مشابه قرض گرفتن اعتبار آنهاست.

پیوند دادن باید در مورد ارزش کاربر باشد

مولر بر اهمیت برخورد با پیوندها مانند محتوا تأکید کرد. او توصیه کرد:

«آیا این پیوند ارزش اضافی و منحصربه‌فردی را برای کاربران فراهم می‌کند؟ سپس، به طور طبیعی پیوند دهید. آیا این لینک به کاربران من بی ربط است؟ پس به آن پیوند ندهید.»

نظرات او حاکی از آن است که ارتباط و ارزش بالقوه آن به جای تلاش برای دستکاری رتبه‌بندی موتورهای جستجو، باید تصمیم به پیوند دادن به وب‌سایت دیگری را به کاربر هدایت کند. مولر اظهار داشت: «با حذف نام یک فرهنگ لغت، اشتباهات املایی شما برطرف نمی‌شود». این استعاره تمام نظر او را در بر می گیرد: پیوند دادن به یک وب سایت محبوب ذاتاً کیفیت یا اعتبار وب سایت شما را بهبود نمی بخشد، دقیقاً مانند ارجاع به فرهنگ لغت به طور خودکار اشتباهات املایی شما را تصحیح نمی کند.

زمینه گسترده تر

سوال کاربر Reddit یک تصور غلط رایج در سئو را نشان می دهد که برای مدت طولانی وجود داشته است. بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که پیوند دادن به وب سایت های معتبر به طور خودکار رتبه آنها را بهبود می بخشد. نظرات مولر به ما یادآوری می کند که موتورهای جستجو بیشتر به ارائه ارزش به کاربران از طریق محتوای مرتبط و با کیفیت اهمیت می دهند. تمرکز باید روی پیوند دادن به سایت های واقعاً ارزشمند برای کاربران باشد، نه فقط تعقیب مقامات یا پیوندها.

به طور خلاصه

نکته اصلی از پاسخ مولر این است که ارتباط و سودمندی برای کاربر باید انتخاب‌های مربوط به پیوند را راهنمایی کند. تصمیم برای پیوند باید بر اساس این باشد که آیا تجربه کاربر را بهبود می بخشد، نه اینکه آیا پتانسیلی برای بهبود رتبه بندی جستجو وجود دارد یا خیر. یک پیوند باید چیزی معنادار به محتوا اضافه کند. زمانی که محتوای پیوند داده شده می توان به این امر دست یافت:

  • بر یک نقطه گسترش می یابد
  • شواهد یا مطالعه بیشتر را برای حمایت از یک ادعا ارائه می دهد
  • یک اصطلاح یا مفهوم پیچیده را توضیح می دهد
  • کاربران را به سمت محصولات، خدمات یا منابع مرتبط هدایت می کند

درست مانند محتوای وب سایت شما، لینک های خروجی نیز باید هدفی داشته باشند و مفید باشند.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه