تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

آموزش پیکربندی تنظیمات اولیه دکان

مسیر: 
آموزش پیکربندی تنظیمات اولیه دکان
آموزش پیکربندی تنظیمات اولیه دکان
آموزش پیکربندی تنظیمات اولیه دکان

فهرست مطالب آموزش پیکربندی تنظیمات اولیه دکان

پیکربندی اولیه یا پایه پلاگین شامل پیکربندی بخش پرداخت ها، بخش حمل و نقل، تنظیمات ضروری دکان و شکل ظاهری دکان می شود. برای شروع پیکربندی اولیه دکان، باید یک سایت وردپرسی با هاست، افزونه دکان، افزونه دکان پرو، ووکامرس و یک اکانت برای درگاه پرداخت داشته باشید. اگر موارد گفته شده را داشته باشید، می توانید افزونه دکان را در وب سایت خود نصب و فعال کنید و پیکربندی اولیه را آغاز کنید. همچنین به شما توضیح میدیم که چطوری عضویت فروشنده را صفحه حساب کاربری من در ووکامرس بردارید.

توجه : برای خرید افزونه دکان پرو اینجا کلیک کنید.

مراحل پیکربندی اولیه دکان در وب سایت شما شامل موارد زیر می شود :

  1. تنظیمات بخش پرداخت ها
  2. پیکربندی بخش حمل و نقل
  3. فعال کردن فرم ثبت نام فروشنده
  4. تنظیمات پیوندهای یکتا
  5. تنظیمات ضروری دکان
  6. ایجاد/تنظیم برگه های ضروری
  7. سفارشی سازی چیدمان و طراحی دکان

در ادامه هر کدام از مراحل بالا را توضیح خواهیم داد.

تنظیمات بخش پرداخت های دکان :

راه‌ اندازی روش پرداخت بخش مهمی از دکان است، زیرا این کار تضمین می‌کند که فروشندگان درآمد خود را دریافت می‌کنند و مشتریان نیز می‌توانند در دکان شما خرید انجام دهند. ما قبلاً یک مطلب در مورد پرداخت‌ها آماده کردیم. برای دریافت اطلاعات دقیق می توانید آن را بخوانید.

تنظیمات پیکربندی بخش حمل و نقل :

پیکربندی بخش حمل و نقل نیز بخشی ضروری از اجرای یک دکان است. این به مشتریان اطمینان می دهد که می توانند خرید خود را در دکان انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب حمل و نقل را بخوانید.

فعال کردن فرم ثبت نام فروشنده دکان + کد کوتاه :

دکان فرم ثبت نام فروشنده را با فرم ثبت نام مشتری در ووکامرس یکپارچه می کند. به طور پیش فرض، پس از نصب ووکامرس برای اولین بار، فرم ثبت نام غیرفعال می شود. بنابراین، فرم را باید به صورت دستی با انتخاب گزینه «به مشتری اجازه ایجاد حساب در برگه “حساب من” دهید» از قسمت “پیشخوان وردپرس ← ووکامرس ← پیکربندی ← حفط حریم خصوصی حساب های کاربری” فعال کنید :

فعال کردن ثبت نام فروشنده دکان و عضویت در ووکامرس
فعال کردن ثبت نام فروشنده دکان و عضویت در ووکامرس

بعد از این کار، یک فرم ثبت نام در صفحه “حساب من” ایجاد می شود و کاربران برای ثبت نام به عنوان فروشنده در دکان باید گزینه “من فروشنده هستم” را انتخاب کنند.

عضویت فروشنده در حساب کاربری ووکامرس
عضویت فروشنده در حساب کاربری ووکامرس

اگر می خواهید یک فرم ثبت نام فروشنده جداگانه ایجاد کنید، می توانید با استفاده از شورت کد زیر انجام دهید :

[dokan-vendor-registration]

کد کوتاه بالا فرمی مانند شکل زیر ایجاد می کند :

کد کوتاه ثبت نام و عضویت فروشنده دکان
کد کوتاه ثبت نام و عضویت فروشنده دکان

همچنین، اگر می‌خواهید گزینه “من فروشنده هستم” را از برگه حساب من در ووکامرس حذف کنید، می‌توانید قطعه کد زیر را در پایین فایل functions.php چایلد تم یا اگر چایلد تم ندارید در فایل functions.php قالبتون اضافه کنید.

remove_action('woocommerce_register_form', 'dokan_seller_reg_form_fields');

نکته : اگر چایلد تم ندارید، می‌توانید کد را با استفاده از افزونه Code Snippets هم به فایل اصلی قالبتون اضافه کنید.

تنظیمات پیوندهای یکتا وردپرس :

افزونه دکان از ساختار خاصی برای پیوندهای یکتا صفحات پیش فرض خود استفاده می کند. اگر تنظیمات مناسب انجام نشود، هنگام بازدید از آن صفحات، خطای 404 ایجاد می کند. برای جلوگیری از این خطا، پیوندهای یکتا سایت وردپرس/دکان باید /%postname%/ باشد، که می‌توانید آن را از قسمت پیشخوان وردپرش> تنظیمات > پیوندهای یکتا تنظیم کرد.

تنظیمات پیوندهای یکتا وردپرس برای افزونه دکان
تنظیمات پیوندهای یکتا وردپرس برای افزونه دکان

تنظیمات ضروری دکان :

پس از نصب و فعال سازی افزونه دکان، یک Setup Wizard توسط دکان به طور خودکار راه اندازی شده است که حاوی تنظیمات ضروری است. اگر آن قسمت را رد کرده اید و می خواهید دوباره اجرا شود، روی “علامت سوال (؟)” نگه دارید و روی “اجرا مراحل ویزارد” کلیک کنید.

راه اندازی مجدد ویزارد نصب سریع دکان
راه اندازی مجدد ویزارد نصب سریع دکان

راه اندازی برگه های ضروری دکان :

دکان دارای سه برگه پیش فرض است که پس از فعال سازی افزونه به صورت خودکار ایجاد می شوند. با این حال، اگر تداخلی از طرف هر افزونه/پوسته ایجاد شود، ممکن است آن برگه ها به طور خودکار ایجاد نمی شوند. در این صورت، ممکن است لازم باشد آن برگه ها به صورت دستی ایجاد شوند.

سفارشی سازی چیدمان و طراحی دکان :

چیدمان و طراحی یک دکان به پوسته ها بستگی دارد. از آنجایی که دکان یک افزونه وردپرس بر پایه ووکامرس است، می‌توانید هر پوسته ای را انتخاب کنید تا ظاهر و احساس بهتری برای دکان خود ایجاد کنید. اما در صورت ناسازگاری، یک پوسته می تواند طراحی صفحه افزونه دکان را دچار مشکل کند. بنابراین، بهتر است از یک پوسته سازگار با دکان در سایت خود استفاده کنید.

پس از تکمیل این مراحل، دکان شما باید راه اندازی و آماده استفاده باشد. سپس می توانید از فروشندگان دعوت کنید تا ثبت نام کنند و شروع به فروش در دکان خود کنند. توجه به این نکته مهم است که پیکربندی اولیه ممکن است به تنهایی برای استفاده کامل از افزونه کافی نباشد و ممکن است برای به دست آوردن بهترین عملکرد افزونه به شخصی سازی یا پیکربندی پیشرفته بیشتری نیاز باشد.

جمع بندی :

شما در این مقاله یاد گرفتید که چگونه ثبت نام فروشنده را فعال بکنید و تنظیمات اولیه دکان را انجام هید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه