بازدید: 328 بازدید
آموزش فارسی و تصویری افزونه Ultimate Member - Social Activity

در این مقاله قصد داریم آموزش استفاده از افزونه Ultimate Member – Social Activity یا همان دیوار/اکتیویتی اجتماعی آلتیمیت ممبر را به شما بدهیم. با این افزونه شما میتوانید تعامل را افزایش دهید و به کاربران اجازه دهید با اضافه کردن یک سیستم فعالیت به سایت شما با یکدیگر تعامل داشته باشند که در آن کاربران می توانند پست هایی را روی دیوار خود ایجاد کنند و ببینند سایر اعضا در سایت شما چه کار می کنند.

توجه : برای خرید نسخه فارسی شده افزونه Ultimate Member – Social Activity اینجا کلیک کنید.

آموزش فارسی و تصویری استفاده از افزونه Ultimate Member – Social Activity :

 • تنظیمات افزونه : پس از فعال شدن افزونه، شما تب «فعالیت اجتماعی» را در “wp-admin ← آلتیمیت ممبر ← تنظیمات ← افزودنی ها” مشاهده خواهید کرد و می توانید تنظیمات افزودنی را مدیریت کنید.
تنظیمات افزونه Ultimate Member - Social Activity
تنظیمات افزونه Ultimate Member – Social Activity
 • تنظیمات منو پروفایل : افزونه تب “فعالیت” را به منوی صفحه پروفایل اضافه می کند. مدیران می توانند این برگه را نمایش/مخفی و مدیریت کنند که چه کسی می تواند این برگه را ببیند برای رفتن به تنظیمات این قسمت به آدرس “wp-admin ← آلتیمیت ممبر ← تنظیمات ← ظاهر ← منوی پروفایل” مراجعه کنید :
 1. تب فعالیت : این تنظیم به فعال/غیرفعال کردن مورد “فعالیت” در منو پروفایل اجازه می دهد.

 2. چه کسی می تواند تب فعالیت را ببیند ؟ یا این تنظیم میتوانید دسترسی به تب «فعالیت» در منوی پروفایل کاربران را مدیریت کنید.
تنظیمات منو پروفایل افزونه فعالیت اجتماعی کاربران آلتیمیت ممبر
تنظیمات منو پروفایل افزونه فعالیت اجتماعی کاربران آلتیمیت ممبر
 • تنظیمات نقش کاربر : هر نقش کاربری دارای تنظیماتی است. مدیران می توانند تنظیمات نقش کاربر را در آدرس “wp-admin ← آلتیمیت ممبر ← نقش های کاربر ← ویرایش نقش” ویرایش کنند.
تنظیمات نقش افزونه Ultimate Member - Social Activity
تنظیمات نقش افزونه Ultimate Member – Social Activity
 • کد کوتاه : این افزونه دارای کدهای کوتاه برای نمایش دیوار اجتماعی می باشد، در زیر شما میتوانید ویژگی ها و انواع کدهای کوتاه افزونه را مشاهده کنید :
 1. کد کوتاه [ultimatemember_wall] : این کد کوتاه دیواری را با پست ها و فعالیت های اعضا را نشان می دهد.
 2. کد کوتاه [ultimatemember_activity] : این کد کوتاه دیوار را با پست ها و فعالیت های مشترک اعضا نشان می دهد.

 • بخش مدیریت : مدیران می‌توانند پست‌های فعالیت اجتماعی را در “wp-admin ← آلتیمیت ممبر ← فعالیت اجتماعی” ببینند و مدیریت کنند. مدیران می توانند هر پستی را حذف کنند، محتوای پست ها، نظرات و هشتگ ها را ویرایش کنند. مدیران می توانند پست های گزارش شده (پرچم گذاری شده) را مرور کنند و تصمیم بگیرند که با این پست ها چه کاری انجام دهند : حذف یا تایید کنند.

مشاهده فعالیت کاربران در مدیریت سایت
مشاهده فعالیت کاربران در مدیریت سایت
 • بخش کاربری : نویسنده پست می تواند پست روی دیوار را حذف و ویرایش کند. نویسنده نظر می تواند نظر روی دیوار را حذف و ویرایش کند. نویسنده پاسخ می تواند پاسخ را روی دیوار حذف و ویرایش کند. مدیران می توانند پست ها، نظرات و پاسخ ها را حذف و ویرایش کنند.
مدیریت پست توسط کاربر در سمت کاربری افزونه Ultimate Member - Social Activity
مدیریت پست توسط کاربر در سمت کاربری افزونه Ultimate Member – Social Activity
 • پیکربندی اعلان ها : افزونه نمی‌تواند اعلان‌های ایمیل را ارسال کند، اما می‌تواند اعلان‌های هم‌زمان ارسال کند. مدیر می‌تواند هر اعلان را فعال/غیرفعال کند و الگوهای اعلان‌ها را در “wp-admin ← آلتیمیت ممبر ← تنظیمات ← افزودنی ها ← اعلان‌ها” ویرایش کند. نکته : تنظیمات این بخش نیازمند افزونه Ultimate Member – Real-time Notifications می باشد. اعلان های موجود :
 1. کاربر یک پست جدید دیوار دریافت کرد : وقتی کسی پستی را روی دیوار کاربر منتشر می کند، یک اعلان زنده برای او ارسال می شود.

 2. کاربر یک نظر جدید دیوار دریافت کرد : وقتی کسی در مورد پست او نظر می دهد، یک اعلان زنده برای او ارسال می شود.
 3. کاربر یک لایک جدید پست دریافت کرد : وقتی شخصی پست کاربر را لایک می کند، یک اعلان زنده برای او ارسال می شود.
 4. کاربر یک منشن جدید دریافت کرد : وقتی کسی از کاربر نام می برد یا به اصطلاح او را منشن می کند، یک اعلان زنده برای او ارسال می شود.
پیکربندی اعلان ها در افزودنی دیوار اجتماعی آلتیمیت ممبر
پیکربندی اعلان ها در افزودنی دیوار اجتماعی آلتیمیت ممبر
 • حساب کاربری : اعضا می توانند حریم خصوصی دیوار فعالیت خود را در حساب های خود مدیریت کنند که چه کسی میتواند دیوار فعالیت کاربر را ببیند؟ برای اینکار کاربر باید به آدرس “حساب کاربری ← حریم خصوصی” مراجعه کند.
تنظیمات حریم خصوصی افزونه Ultimate Member - Social Activity
تنظیمات حریم خصوصی افزونه Ultimate Member – Social Activity
 • اعلان های زنده وب : اگر افزودنی Real-time Notifications را نصب داشته باشید، اعضا می‌توانند هر اعلان زنده را در حساب‌های خود فعال/غیرفعال کنند.
پیکربندی اعلان های زنده توسط کاربر
پیکربندی اعلان های زنده توسط کاربر