تلفن تماس

02191097212

سبد خرید فروشگاه

عصر جدید تولید کد به کمک هوش مصنوعی در وردپرس

عصر جدید تولید کد به کمک هوش مصنوعی در وردپرس
عصر جدید تولید کد به کمک هوش مصنوعی در وردپرس

فهرست مطالب عصر جدید تولید کد به کمک هوش مصنوعی در وردپرس

جهان در حال یادگیری راه‌های جدید برای حرکت سریع‌ با هوش مصنوعی است، تا حالا به این فکر کردید که یک افزونه وردپرس ب هوش مصنوعی بسازید ؟ زیرا افزایش دسترسی به این فناوری آماده است تا نحوه کار انسان‌ ها را متحول کند. هوش مصنوعی مولد ده‌ ها سال قدمت است، اما پیشرفت‌ های اخیر و ابزارهای جدیدی مانند DALL-E (که در ژانویه ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد) هوش مصنوعی را در دسترس عموم قرار داده است.

هنگامی که ChatGPT در نوامبر 2022 وارد شد، جرقه انفجاری از ابزارهای ساخته شده برای گسترش قابلیت‌ های آن تقریباً در همه جنبه‌ های کار را برانگیخت. ابزارهای هوش مصنوعی مکالمه اکنون می توانند تعداد بی شماری از کارهای روزمره مانند بروزرسانی رزومه شما، خواندن و خلاصه کردن فایل های PDF و ایجاد اسلاید برای ارائه ها را انجام دهند. دیروز گوگل اعلام کرد که در حال آزمایش Bard، رقیب چت ربات هوش مصنوعی خود برای ChatGPT و Bing AI است. در دنیای پرشتاب شرکت‌ هایی که با هوش مصنوعی نوآوری می‌کنند، GitHub همچنین Copilot X را معرفی کرد که از GPT-4 پشتیبانی می‌کند و Copilot را برای کشیدن درخواست‌ ها، اسناد و خط فرمان اضافه میکند و ویژگی‌ های چت و صوتی را برای Copilot معرفی می‌کند.

عصر جدید تولید کد به کمک هوش مصنوعی در وردپرس :

توسعه دهندگان پلاگین وردپرس از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند و آن را در محصولات خود ایجاد می کنند، مانند پیشنهادات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی RankMath برای ایجاد محتوای مناسب SEO، بلوک های آزمایشی WordPress.com برای تصاویر و محتوای تولید شده با هوش مصنوعی، و افزونه Setary که از هوش مصنوعی استفاده می کند. برای نوشتن و ویرایش انبوه توضیحات محصول WooCommerce. سایت wpfrontpage این افزونه ها را ردیابی می کند اما WordPress.org ده ها افزونه با هوش مصنوعی را نیز فهرست می کند که بسیاری از آنها برای نوشتن محتوا یا تولید تصاویر ایجاد شده اند.

تاکنون توسعه دهندگان گزارش کرده اند که با ChatGPT موفقیت بیشتری نسبت به Bard داشته اند. در برخی موارد، فرآیند ایجاد ناقص است و برای اطمینان از کارایی افزونه به تخصص نیاز دارد، اما همچنین دنیای توسعه افزونه را به روی کسانی باز می‌کند که بدون استخدام توسعه‌دهنده قادر به ایجاد پلاگین نیستند.

توسعه دهندگان وردپرس که می خواهند ساخته های خود را به کمک هوش مصنوعی با جامعه به اشتراک بگذارند نیز شروع به ارسال آنها به WordPress.org کرده اند. پس از دریافت یک رشته تخلف، تیم پلاگین وردپرس به توسعه دهندگان هشدار می دهد که کد ارسال شده به فهرست رسمی باید با GPL سازگار باشد.

میکا اپستین، نماینده تیم بررسی پلاگین، گفت: «هیچ دستورالعملی علیه استفاده از کد تولید شده وجود ندارد. “شما میتوانید از هر ابزاری که می خواهید برای ساخت پلاگین استفاده کنید. گفتنی است، اگر بخواهید آن را در اینجا میزبانی کنید، 100% خود شما مسئول آن کد هستید …

اما نکته مهم در اینجا این است که به این معنی است که اگر ChatGPT، برای مثال، افزونه شما را ساخته باشد، باید تأیید کنید که تمام کدهای استفاده شده با GPL سازگار است. درست همانطور که از شما انتظار می رود مجوزها را در کتابخانه ها و قطعه کدها تأیید کنید، همه چیز در افزونه شما باید با GPL سازگار باشد. اگر تشخیص دهیم که کد شما یک کپی از کد شخص دیگری است یا شامل کدی از افزونه‌ های غیر GPL است، ارسال شما رد می‌شود.»

اپستاین مثالی را ذکر کرد که در آن یک توسعه‌دهنده یک پلاگین «scroll to top» با کدی که از افزونه دیگری که در WordPress.org میزبانی شده بود کپی شده بود را ساخت و پنج بار آن افزونه ارسال شد و هر بار رد شد. اپستاین گفت: «بله، کد انشعابی خوب است. با این حال، شما باید به آنها اعتبار دهید، و این چیزی است که آن هوش مصنوعی در انجام آن بسیار بد بوده است.

مفسران خاطر نشان کردند که تکمیل خودکار در IDE های مدرن به روش مشابهی کار می کند و همچنین قطعه قطعه، این نوع ابزارها میتوانند بهره‌ وری را افزایش دهند، اما توسعه‌ دهندگان افزونه‌های آینده‌ نگر که ممکن است در مورد مجوز نرم‌ افزار آگاه نباشند، باید از کپی عمده‌ای از کار دیگران بدون اعتبار دادن به آنها دوری کنند. این ممکن است مستلزم انجام برخی تحقیقات بیشتر در مورد کدهایی باشد که هوش مصنوعی بیرون می اندازد.

GPL یکی از آن اصول برای جامعه وردپرس است که رشد غیرمعمول و اکوسیستم بسیار موفق آن را ممکن کرده است. هنوز مناطق خاکستری زیادی در مورد صدور مجوز و کد تولید شده توسط هوش مصنوعی وجود دارد. توسعه دهندگان بهتر است از کدهای تولید شده توسط هوش مصنوعی برای الهام گرفتن استفاده کنند و تا جایی که می توانند اعتباری را ارائه دهند.

توسعه دهنده وب Mark Praschan اولین افزونه خود را برای WordPress.org با استفاده از ChatGPT ایجاد کرد. او از نسخه رایگان استفاده کرد، به آن چند دستور داد و توضیح داد که چه کاری می‌خواهد انجام دهد، و ChatGPT یک افزونه کاربردی تولید کرد. افزونه NorthStar به کاربران این امکان را می دهد که پیامی را در نوار مدیریت وردپرس با سفارشی کردن تنظیمات آن همراه با متن و رنگ پس زمینه نمایش دهند.

ساخت افزونه وردپرس با کمک هوش مصنوعی
ساخت افزونه وردپرس با کمک هوش مصنوعی

پراشان گفت : «نسخه اول عالی کار کرد. “من چند بهبود زیبایی شناختی کوچک در صفحه تنظیمات و نمایش پیام انجام دادم، اما ما در حال حاضر 95٪ راه را طی کرده بودیم!”

این افزونه به دو دلیل که Praschan در توییتر به اشتراک گذاشت، در اولین تلاش از بررسی کد عبور نکرد :

  • مسئله شماره 1 : متغیرها و گزینه‌ها باید هنگام پژواک خارج شوند. 2 مورد “دیر فرار نکردن” وجود داشت
  • مسئله شماره 2 : نام های عمومی تابع/کلاس/تعریف/نام فضای نام. یک تابع پیشوند “northstar_” را نداشت.

“چطور درستش کردم؟ البته من ChatGPT را مجبور کردم این کار را انجام دهد. “من مشکلات و چند قطعه از کدم را کپی/پیست کردم و کد ثابت را برای من بیرون داد.”

ساخت افزونه وردپرس با کمک ChatGPT
ساخت افزونه وردپرس با کمک ChatGPT

تعداد بیشتری از این پلاگین ها در راهند – جایی که فرد فقط باید ایده خود را در خواب ببیند و ابزار هوش مصنوعی انتخابی خود را برای کد درخواست کند. اینها در حال حاضر به احتمال زیاد افزونه های ساده ای خواهند بود، اما هنوز برای ایجاد برخی از بهترین روش ها برای استفاده از تولید کننده کد خیلی دیر نیست. وردپرس در حال پیمایش قلمرو جدیدی است که در آن هر کسی میتواند افزونه‌ ای را با دستورات خلاقانه و تجربه بسیار کمی از کد ایجاد کند.

جمع بندی :

در این مقاله مشاهده کردید که روز به روز ChatGPT در حال فراگیرتر شدن هست تا جایی که خود را در بازار حتی برنامه نویسان کامل جای دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه