تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

آموزش استفاده از CSS سفارشی در نسخه رایگان المنتور

مسیر: 
آموزش استفاده از CSS سفارشی در نسخه رایگان المنتور
آموزش استفاده از CSS سفارشی در نسخه رایگان المنتور
آموزش استفاده از CSS سفارشی در نسخه رایگان المنتور

فهرست مطالب آموزش استفاده از CSS سفارشی در نسخه رایگان المنتور

آیا به دنبال راهی برای استفاده از CSS سفارشی در نسخه رایگان المنتور هستید؟ المنتور یکی از افزونه های محبوب با امکانات و قابلیت‌ های زیاد است. قابلیت استفاده از CSS سفارشی یکی از این قابلیت‌ ها است. شما می ‌توانید در هر قسمتی از المنتور از CSS سفارشی استفاده کنید، مثلا در ابزارک، ستون، بخش و سایر قسمت ‌ها. با استفاده از CSS سفارشی، می‌ توانید یک طراحی تعاملی ایجاد کنید که وبسایت شما را از سایر وبسایت ‌ها متمایز کند.

قابلیت CSS سفارشی فقط در نسخه پرو المنتور موجود است و نمی ‌توانید از آن در نسخه رایگان المنتور استفاده کنید. اما نگران نباشید، در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد تا به راحتی بتوانید از CSS سفارشی در نسخه رایگان المنتور استفاده کنید.

نکته : برای خرید افزونه المنتور پرو اینجا کلیک کنید.

نحوه استفاده از CSS سفارشی در نسخه رایگان المنتور

در مقالات قبلی ما در مورد چگونگی افزودن حاشیه گرادیانتی به گالری تصاویر در المنتور صحبت کردیم و برای آن مقاله از قطعه کد CSS در فیلد CSS سفارشی المنتور پرو استفاده کردیم. اکنون قصد داریم همین موارد را بدون استفاده از المنتور پرو اضافه کنیم. ما همان CSS را با استفاده از نسخه رایگان المنتور اضافه می ‌کنیم.

selector .elementor-gallery-item
{
background-image:
linear-gradient(to left,#FFA500,#c779d0,#FFFF00,#808000);
padding: 5px 5px 5px 5px;
}

برای استفاده از این کد، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. CSS اضافی
  2. شناسه CSS المنتور

CSS اضافی در سفارشی ساز وردپرس

در مرحله اول باید کد را در فیلد CSS اضافی سفارشی وردپرس اضافه کنید. برای این کار به قسمت نمایش > سفارشی ‌سازی > CSS اضافی بروید. سپس کد CSS را در فیلد CSS اضافی وارد کنید.

CSS اضافی در سفارشی ساز وردپرس
CSS اضافی در سفارشی ساز وردپرس

همانطور که این کد را برای افزودن حاشیه گرادیان به گالری تصاویر استفاده می ‌کنیم، شما باید متن انتخاب کننده را از کد CSS حذف کنید و یک شناسه CSS یکتا اضافه کنید. در اینجا ما شناسه CSS را به عنوان  (#gradientborder) اضافه می‌ کنیم.

این کد را برای افزودن حاشیه گرادیان به گالری تصاویر در المنتور استفاده می ‌کنیم
این کد را برای افزودن حاشیه گرادیان به گالری تصاویر در المنتور استفاده می ‌کنیم

وقتی ویرایش را به پایان رساندید، بر روی دکمه انتشار (Publish) کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

افزودن شناسه CSS المنتور

حالا در مرحله دوم، باید شناسه کلاس را برای فراخوانی کد CSS که در قسمت CSS اضافی سفارشی وردپرس اعمال کرده‌ اید، اضافه کنید. صفحه را با افزونه ی المنتور باز کنید و ابزارک گالری را اضافه کنید. تصاویر خود را درج کرده و آن را به طوری که نیاز دارید طراحی کنید. حالا به قسمت پیشرفته بروید و سپس در فیلد شناسه CSS ، شناسه CSS را که در قسمت CSS اضافی سفارشی اضافه کرده بودید، وارد کنید. در زمانی که شناسه CSS را اضافه می‌ کنید، ویژگی‌ هایی که اضافه کرده بودید را خواهید داشت.

افزودن شناسه CSS المنتور
افزودن شناسه CSS المنتور

با انتشار تغییرات، بر روی دکمه انتشار (Publish)کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. اگر می خواهید یک گالری تصویر دیگر با حاشیه گرادیانت متفاوت اضافه کنید، باید همین فرآیند را دوباره تکرار کنید. به قسمت سفارشی سازی > اضافی CSS بروید و همان کد را اضافه کنید، اما در اینجا می توانید مقدار رنگ را تغییر دهید و مطمئن شوید که یک شناسه CSS متفاوت را هم اضافه کرده اید.سپس، در المنتور، می ‌توانید از شناسه CSS استفاده کنید تا کدی که در فیلد اضافی CSS وارد کرده ‌اید را بازیابی کنید.

جستجو
×
پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه