تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

آموزش ارتقاء قالب دکان

مسیر: 
آموزش ارتقاء قالب دکان
آموزش ارتقاء قالب دکان
آموزش ارتقاء قالب دکان

فهرست مطالب آموزش ارتقاء قالب دکان

آیا به دنبال راهی برای ارتقاء قالب دکان هستید؟ افزونه دکان کامل ترین سیستم چند فروشندگی برای وردپرس و ووکامرس است. یک بازار آنلاین که خودش را مدیریت می ‌کند. طراحی و رابط کاربری فوق العاده افزونه دکان همه چیز را برای مبتدیان آسان می‌ سازد. آن قدر اتوماتیک است که فقط باید سفارشات را مرور کنید! و از قوی ترین سیستم چند فروشندگی وردپرس لذت ببرید. در این مقاله، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه قالب دکان را از نسخه قدیمی تر به نسخه جدید ارتقاء دهید.

توجه : برای خرید افزونه دکان پرو اینجا کلیک کنید.

نحوه ارتقاء قالب دکان

در دکان کاربران ملزم به ارتقاء افزونه دکان هستند. بنابراین در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چگونه گام به گام از قالب موجود دکان خود به قالب تازه منتشر شده دکان ارتقا دهید. اگر مراحل زیر را به دقت دنبال کنید، در عرض چند دقیقه با اجرای افزونه جدید دکان در سایت خود مشکلی ندارید.

دانلود افزونه دکان برای ارتقاء قالب دکان

تنها در صورتی می‌ توانید از این افزونه استفاده کنید که می ‌خواهید از قالب دیگری با پشتیبانی ووکامرس استفاده کنید، اما در این آموزش، نحوه استفاده از قالب دکان را به همراه افزونه دکان به شما نشان می دهیم.

توجه: استفاده از افزونه دکان اجباری است زیرا تمامی قابلیت های دکان اکنون بر روی افزونه دکان است. اما استفاده از قالب دکان اختیاری است.

مرحله اول: پشتیبان گیری برای ارتقاء قالب دکان

مهم است که قبل از شروع فرآیند ارتقا، از کل سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این تضمین می کند که در صورت بروز هرگونه مشکل در حین ارتقا، می توانید به وضعیت فعلی سایت خود باز گردید. اما اگر مراحل را با دقت دنبال کنید، مشکلی پیدا نمی کنید. در صورت تمایل، ممکن است بخواهید حالت نگهداری را نیز در سایت خود فعال کنید. این باعث می ‌شود کاربران شما بدانند که سایت را ارتقا می‌ دهید. نگران نباشید، این فرآیند چند دقیقه طول می کشد پس از آن می توانید حالت تعمیر و نگهداری را غیرفعال کنید.

مرحله دوم: قالب موجود دکان را غیرفعال و حذف کنید

برای این منظور به مسیر داشبورد وردپرس  –> نمایش  –> پوسته بروید و یک قالب دیگر را فعال کنید. در حال حاضر فرقی نمی‌ کند که کدام قالب را فعال کنید، زیرا فقط باید این کار را انجام دهید تا بتوانید قالب دکان را حذف کنید. سپس قالب دکان را از پوشه (/wp-content/themes/) حذف نکنید بدون اینکه ابتدا آن را غیرفعال کنید.

توجه: قبل از نصب افزونه دکان باید قالب دکان موجود خود را حذف کنید، در غیر این صورت یک خطای مهلک رخ می دهد.

مرحله سوم: به روز رسانی نسخه (2.2.4) ووکامپرس به بعد برای ارتقاء قالب دکان

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، باید افزونه ووکامپرس خود را به آخرین نسخه (در لحظه نوشتن این مقاله، نسخه 2.2.4 یا بالاتر) به روز کنید. افزونه دکان فقط با ووکامپرس (2.2) به بعد سازگار است بنابراین قبل از فعالسازی افزونه دکان باید افزونه ووکامپرس شما به آخرین نسخه ارتقا یابد.

به روز رسانی نسخه (2.2.4) ووکامپرس به بعد برای ارتقاء قالب دکان
به روز رسانی نسخه (2.2.4) ووکامپرس به بعد برای ارتقاء قالب دکان

پس از به روز رسانی افزونه ووکامپرس اعلان و دکمه ای را مشاهده می کنید، که درخواست ارتقا پایگاه داده را دارد. برای ارتقای پایگاه خود باید روی دکمه “اجرای به روز رسانی” کلیک کنید. بسته به اندازه پایگاه داده شما، ارتقاء آن چند لحظه طول می کشد.

مرحله چهارم: افزونه دکان را آپلود و نصب کنید

افزونه دکان را از رابط افزونه وردپرس آپلود کنید. این با هر فرآیند فعال سازی افزونه دیگر تفاوتی ندارد. برای این منظور به مسیر، افزونه ها -> افزودن جدید -> آپلود و فایل فشرده افزونه دکان خود را پیدا کنید. روی آپلود و نصب کلیک کنید، پس از اتمام، افزونه را فعال کنید.

مرحله پنجم: قالب را نصب کنید برای ارتقاء قالب دکان

اگر می خواهید به استفاده از قالب دکان ادامه دهید، قالب جدید دانلود شده دکان نسخه را نصب کنید. شما نمی توانید از قالب قدیمی دکان استفاده کنید. اگر می خواهید از قالب دیگری با پشتیبانی ووکامرس استفاده کنید، می توانید آن قالب را در این مرحله آپلود، نصب و فعال کنید.

مرحله ششم: صفحات را به روز کنید

تغییراتی وجود دارد که باید در صفحات خود ایجاد کنید. برای این منظور به مسیر، داشبورد وردپرس  –> برگه ها بروید و تمام صفحات زیر را حذف کنید (نکته: صفحاتی که فرزند صفحه “داشبورد” هستند). صفحه با عنوان داشبورد را حذف نکنید.

به روز رسانی برگه های مربوط به دکان
به روز رسانی برگه های مربوط به دکان

پس از حذف این صفحات بر روی صفحه داشبورد کلیک کنید تا آن را ویرایش کنید. در حالت ویرایش صفحه، کد کوتاه [dokan-dashboard] را در متن پست وارد کنید و روی به روز رسانی کلیک کنید. مطابق با تصویر زیر:

ویرایش برگه داشبورد دکان
ویرایش برگه داشبورد دکان

همچنین می توانید صفحه دیگری ایجاد کنید و کد کوتاه [dokan-stores] را وارد کنید تا تمام فروشگاه ها (فروشگاه های فروشندگان) در سایت شما به نمایش درآیند.

مرحله هفتم: پیوند های یکتا را به روز کنید برای ارتقاء قالب دکان

برای این منظور به مسیر، تنظیمات وردپرس -> پیوند های یکتا بروید و روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین کلیک کنید. نیازی به تغییر چیزی در این صفحه نیست. این مورد نیاز نیست، اما در برخی موارد، ممکن است لازم باشد این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز کار می کند. بنابر این اگر می‌ بینید که برخی از لینک ‌ها (خطای 404 not found) را بر می‌ گردانند، این کار را انجام دهید و مشکل باید برطرف شود. تمام شد! اکنون به صفحه اصلی فروشگاه خود باز گردید و ببینید همه چیز همانطور که باید کار می کند. اگر هست، تبریک می گویم! شما با موفقیت به افزونه دکان را ارتقا دادید!

جستجو
×
پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه