تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

گوگل: نام دامنه هرگز سئوی شما را ایجاد یا خراب نمی کند

گوگل: نام دامنه هرگز سئوی شما را ایجاد یا خراب نمی کند
گوگل: نام دامنه هرگز سئوی شما را ایجاد یا خراب نمی کند

فهرست مطالب گوگل: نام دامنه هرگز سئوی شما را ایجاد یا خراب نمی کند

جان مولر از گوگل نظر خود را در مورد نام دامنه و سئو ارائه می دهد. جان مولر گوگل در یک بحث پر جنب و جوش در مورد Mastodon در مورد نام دامنه و SEO شرکت کرد. بحث او به عنوان یک پست در مورد اینکه آیا خط تیره (-) در نام دامنه توصیه می شود یا خیر شروع شد. این گفتگو به طور طبیعی به موضوع کلمات کلیدی در دامنه پرداخت و مولر نظر خود را در مورد آن موضوع ارائه کرد.

گوگل: نام دامنه هرگز سئوی شما را ایجاد یا خراب نمی کند

کلمات کلیدی در نام دامنه

مولر در مورد خط تیره در نام دامنه صحبت می کرد و با این جمله پایان می داد که “نام دامنه شما هرگز سئوی شما را ایجاد یا خراب نمی کند.” و این بخشی است که سئوکاران چیزی برای گفتن در مورد آن داشتند. این چیزی است که مولر نوشت :

یک سوال #seo از دنیای X-Twitter: آیا در نام دامنه، استفاده از خط تیره ( – ) توصیه می شود یا خیر؟

– خوبه

– نام دامنه ای را برای برند خود برای طولانی مدت انتخاب کنید، فقط کلمات کلیدی را جمع آوری نکنید (دلیل رایج خط تیره). یک دامنه بسازید

– برای سئو، خط تیره ها در URL ها بسیار بهتر از زیرخط هستند. URL های خود را برای آنها تغییر ندهید. در URL ها از فاصله، کاما، دو نقطه و غیره استفاده نکنید.

– نام دامنه شما هرگز سئوی شما را ایجاد یا شکست نمی دهد.

شخصی با نظر خود پاسخ داد که نام دامنه ای که یک کلمه کلیدی در آن باشد بهتر از نام دامنه ای است که حاوی کلمات کلیدی نباشد. آن شخص پست کرد :

«دامنه هرگز سئوی شما را ایجاد نمی‌کند یا آن را خراب نمی‌کند. اما اگر یکی را دریافت کنید که با جستجوهای اصلی مطابقت داشته باشد، کمک خواهد کرد. هیچ خط تیره ای بهتر از خط تیره نیست، اما خط تیره با کلمات کلیدی مناسب بهتر از خط تیره بدون کلیدواژه خوب است (IMHO)”

فردی که نظر خود را بیان می کند، نکته جالبی را در مورد کلمات کلیدی در دامنه ها و نرخ کلیک در صفحات نتایج جستجو (SERP) بیان می کند. سایتی که کلمه “سلامت” را در نام دامنه داشته باشد، احتمالاً اگر دامنه دارای کلمه “سلامت” یا “med” در نام دامنه باشد، نسبت به سایتی که کلمه “mart” در آن وجود دارد، نرخ کلیک بهتری در SERPها خواهد داشت. اما باز هم، اکثر وب سایت های بزرگ در دامنه خود نام تجاری دارند، نه کلمات کلیدی، و رتبه فوق العاده خوبی دارند.

کلمه کلیدی در دامنه کمتر از صفحه ارزش دارد

جان مولر پاسخ داد:

«فکر نمی‌کنم هیچ‌کدام از اینها درست باشد. از یک POV نام تجاری یا بازاریابی، *شاید* (به عنوان مثال، اگر URL را در یک تبلیغ آفلاین دارید، به خاطر سپردن آن آسان تر است). من می‌توانم حدس بزنم که اثر سئو کمتر از ذکر کلمه در صفحه است، و آیا هنوز ارزش تمرکز روی آن را دارد؟ (بله، می‌دانم، می‌دانم، سئوکارها گاهی اوقات روی کوچک‌ترین چیزها تمرکز می‌کنند، اما TBH فوق‌العاده ناکارآمد است و شهرت بدی به شما می‌دهد.)

زمانی بیش از بیست سال پیش بود که کلمات کلیدی در دامنه، کلمات کلیدی در عنوان و کلمات کلیدی در سرفصل ها عوامل مهم رتبه بندی بودند . اما آن روزها خیلی وقت است که گذشته است. فاکتورهای رتبه‌بندی مانند گذشته نیست، زیرا مواردی مانند پردازش زبان طبیعی، BERT و سایر فناوری‌ها نحوه رتبه‌بندی سایت‌ها را تغییر داده‌اند.

ادراک، آنچه فکر می کنید می دانید و حقایق

شخص حاضر در بحث، چه می دانست یا نه، به ماهیت جعبه سیاه الگوریتم گوگل اشاره کرد. جعبه سیاه، در محاسبات، الگوریتمی است که در آن می توانید ببینید چه چیزی وارد می شود و چه چیزی بیرون می آید. اما آنچه در داخل جعبه اتفاق می افتد ناشناخته است. از آنجایی که قابل شناخت نیست، نمی توان با قطعیت دانست که چه ویژگی ورودی مسئول خروجی بوده است. شخصی که به مولر پاسخ داد ادامه داد :

این بیشتر مشکلی است که من احساس می کنم. ما “فکر می کنیم” این چیزها بر آن تأثیر نمی گذارد، اما هرگز کاملاً مطمئن نیستیم. در AdWords می‌توانم به طور قطعی به شما بگویم که بر رتبه‌بندی تبلیغات تأثیر می‌گذارد، زیرا در بیش از 100 اکانت مشاهده کرده‌ام. با این حال من فقط می توانم فرض کنم که این کار در سئو انجام می شود.

شخص دیگری زنگ زد :

اوم، تا زمانی که دامنه های کلیدواژه کار می کنند، مردم از آنها استفاده خواهند کرد. شاید گوگل بتواند این جایزه را در نهایت حذف کند؟

شخصی که آن نظر را ارسال کرد متوجه شد که یک کلمه کلیدی در جایزه دامنه وجود دارد. راست میگن یا نه؟ امروزه پیشرفت‌های زیادی در نحوه کار موتورهای جستجو صورت گرفته است. پاسخ جان مولر به ملاحظات عملی کلمات کلیدی و ارتباط می پردازد.

مولر پاسخ داد :

آیا آنها واقعاً کار می کنند؟ من فکر می‌کنم تعداد زیادی کلمه کلیدی در دامنه به‌علاوه «خیلی چیزهای دیگر در سئو وجود دارد که ما انجام می‌دهیم» – و فکر نمی‌کنم بتوانید تأثیر یک کلمه را در یک دامنه جدا کنید. آنها می توانند برای برندسازی جذاب باشند، می توانند به یاد ماندنی باشند، اما من فکر نمی کنم که شما هیچ امتیاز قابل اندازه گیری SEO از آن دریافت نکنید. (این کار کاملاً عجیب است، هر کسی می‌تواند یک نام دامنه بخرد؛ این نشانه‌ای از ارتباط نیست.)

اظهار نظر مولر در مورد عدم توانایی در تفکیک اثر یک کلمه کلیدی در یک دامنه از هر عامل دیگری بر این واقعیت تأکید می کند که نمی توان فهمید که در داخل یک الگوریتم جعبه سیاه چه اتفاقی می افتد. چگونه می توان چیزی را که قابل اندازه گیری نیست اندازه گیری کرد؟ می توان خروجی را دید، اما این نشان نمی دهد که چه اتفاقی افتاده است. مولر دلایل عملی ارائه می دهد که چرا یک کلمه کلیدی در دامنه سیگنال ضعیفی ایجاد می کند. 

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه