تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

3 راه برای مسدود کردن گوگل از نمایه سازی محتوای چت بات با هوش مصنوعی

مسیر: 
3 راه برای مسدود کردن گوگل از نمایه سازی محتوای چت بات با هوش مصنوعی
3 راه برای مسدود کردن گوگل از نمایه سازی محتوای چت بات با هوش مصنوعی
3 راه برای مسدود کردن گوگل از نمایه سازی محتوای چت بات با هوش مصنوعی

فهرست مطالب 3 راه برای مسدود کردن گوگل از نمایه سازی محتوای چت بات با هوش مصنوعی

جان مولر، مدافع جستجوی گوگل، سه راه برای جلوگیری از نمایه شدن محتوای ربات چت هوش مصنوعی بالقوه نادرست پیشنهاد می کند. صاحبان وب‌سایت‌ها باید به مشکلات احتمالی ناشی از چت‌ربات‌های هوش مصنوعی که می‌تواند روی دید و حضور جستجوی وب‌سایت‌هایشان تأثیر بگذارد، توجه داشته باشند. مولر استفاده از «iframe ربات‌شده»، «فایل/منبع جاوا اسکریپت رباتی» یا «داتا نوسنیپت» را برای جلوگیری از ایندکس شدن خروجی ربات چت پیشنهاد می‌کند. این اقدام محتوای ویرایش نشده و بالقوه نادرست تولید شده توسط هوش مصنوعی را از نمایش در نتایج جستجو محافظت می کند.

3 راه برای مسدود کردن گوگل از نمایه سازی محتوای چت بات با هوش مصنوعی

جان مولر، مدافع جستجوی گوگل، اخیراً به صاحبان وب سایت توصیه کرده است که راه هایی را برای جلوگیری از فهرست بندی محتوای چت بات هوش مصنوعی (AI) در نظر بگیرند.

PSA – اگر یک ربات چت هوش مصنوعی در سایت خود پیاده سازی کرده اید و نمی خواهید خروجی آن به عنوان بخشی از سایت شما برای نمایه سازی دیده شود: از یک iframe روبات شده، یک فایل/منبع جاوا اسکریپت روبات شده یا شاید در از data-nosnippet برای مسدود کردن آن در قطعه استفاده کنید.

اعلامیه خدمات عمومی (PSA) اساساً سه روش مختلف را برای مسدود کردن نمایه سازی پاسخ های چت ربات هوش مصنوعی توسط الگوریتم های گوگل ارائه می دهد. چت ربات‌های هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای در وب‌سایت‌های سراسر جهان رایج می‌شوند و خدمات و تعامل فوری مشتری را ارائه می‌کنند. اما عوامل مبتنی بر هوش مصنوعی همچنین می توانند محتوای نادرستی تولید کنند که صاحبان وب سایت ممکن است نخواهند بخشی از محتوای ویرایش شده و تولید شده توسط انسان باشد.

چگونه نمایه سازی محتوای چت بات هوش مصنوعی را مسدود کنیم

اولین روشی که مولر توصیه می کند استفاده از “iframe رباتی” است. این چارچوبی است که مالک سایت می تواند به طور مستقل آن را کنترل کند و به آنها امکان می دهد دستورالعمل noindex را روی آن اعمال کنند، که از ایندکس شدن آن توسط ربات های موتور جستجو جلوگیری می کند زیرا Google می تواند iframes را بخزد . تکنیک دوم شامل استفاده از یک فایل یا منبع جاوا اسکریپت ربات شده است.

این بدان معناست که فایل جاوا اسکریپت حاوی کد چت ربات هوش مصنوعی باید در فایل robots.txt غیرمجاز باشد، در نتیجه از خزیدن و نمایه سازی آن توسط ربات های موتور جستجو جلوگیری می شود. در نهایت، مولر استفاده از تگ ‘data-nosnippet’ را پیشنهاد می کند. این یک دستورالعمل در سطح صفحه یا محتوای خاص است که از نمایش بخشی از صفحه در قطعات جستجوی Google جلوگیری می کند. اگر روی پاسخ های چت بات اعمال شود، از نمایش آنها در نتایج جستجو جلوگیری می کند.

پیامدهای سئوی چت ربات های هوش مصنوعی

صاحبان وب سایت باید از این مسائل بالقوه آگاه باشند تا از حضور بهینه جستجو و دیده شدن وب سایت خود اطمینان حاصل کنند. چت ربات های هوش مصنوعی ممکن است محتوایی تولید کنند که می تواند کیفیت یا ارتباط محتوای فهرست شده سایت را کاهش دهد و به طور بالقوه بر عملکرد کلی سئو سایت تأثیر بگذارد.

جستجو
×
پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه