تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

چرا گوگل موتور جستجوی پیش فرض سامسونگ باقی می ماند؟

مسیر: 
چرا گوگل موتور جستجوی پیش فرض سامسونگ باقی می ماند؟
چرا گوگل موتور جستجوی پیش فرض سامسونگ باقی می ماند؟
چرا گوگل موتور جستجوی پیش فرض سامسونگ باقی می ماند؟

فهرست مطالب چرا گوگل موتور جستجوی پیش فرض سامسونگ باقی می ماند؟

رد کردن شایعه سامسونگ-بینگ به همین دلیل گوگل موتور جستجوی پیش فرض سامسونگ در ایالات متحده باقی خواهد ماند. با توجه به قرارداد MADA گوگل، سامسونگ نمی تواند گوگل را با Bing به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در ایالات متحده جایگزین کند. MADA از OEM های Android می خواهد که جستجوی Google را از قبل نصب کرده و از آن به عنوان موتور جستجوی پیش فرض برای دسترسی به فروشگاه Play و سایر برنامه های Google استفاده کنند. در اروپا و هند، تنظیم‌ کننده‌ ها الزامات جستجوی پیش‌ فرض را حذف کرده‌ اند، اما در حین راه‌ اندازی، صفحه انتخاب موتور جستجو برای کاربران نمایش داده می‌ شود.

چرا گوگل موتور جستجوی پیش فرض سامسونگ باقی می ماند؟

دیروز گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ در نظر دارد گوگل را با Bing به عنوان ارائه دهنده جستجوی پیش فرض در دستگاه های خود جایگزین کند. با این حال، این نگرانی ها ممکن است بیجا باشد. سامسونگ نمی‌ تواند گوگل را به‌ عنوان موتور جستجوی پیش‌ فرض ترجیحی خود، حداقل در ایالات متحده، به دلیل توافقنامه توزیع اپلیکیشن موبایل (MADA) گوگل حذف کند. MADA گوگل از همه سازندگان تجهیزات اصلی اندروید (OEM) می خواهد که جستجوی Google را از قبل نصب کرده و از آن به عنوان پیش فرض استفاده کنند.
سازندگان گوشی های هوشمند که از امضای MADA خود داری می کنند، مانند هواوی، نمی توانند از فروشگاه Google Play و پلت فرم اندروید استفاده کنند. آندریاس پروشوفسکی، سردبیر در استاندارد، در توییتر به توضیح این وضعیت پرداخت.

چرا سامسونگ نمی تواند گوگل را کنار بگذارد؟

Proschofsky تاکید می کند که اکثر کشورها طبق MADA به جستجوی Google به عنوان موتور جستجوی پیش فرض نیاز دارند. اگر می‌خواهند مجوز استفاده از فروشگاه Play و سایر برنامه‌های Google را دریافت کنند، شرکت‌ های OEM Android باید چیزی به نام «توافقنامه توزیع برنامه‌ های تلفن همراه» (MADA) را امضا کنند. این شامل مجموعه‌ای از قوانین است که شامل – در اکثر کشورها – تنظیم جستجوی Google به‌عنوان پیش‌فرض است.

موضوع پروشوفسکی ادامه می دهد:
«اگر می‌ خواهند مجوز استفاده از فروشگاه Play و سایر برنامه‌های Google را دریافت کنند، OEM‌ های اندروید باید چیزی به نام «توافقنامه توزیع برنامه تلفن همراه» (MADA) را امضا کنند. این شامل مجموعه‌ ای از قوانین است که شامل – در اکثر کشور ها – تنظیم جستجوی Google به‌عنوان پیش‌فرض است. اگر این کار را نکنید، به سادگی Play Store و سایر برنامه های Google را دریافت نخواهید کرد. ممکن است این را دوست داشته باشید یا نه. یا حتی این را بسیار مشکل ساز بدانند. اما اینها قوانین ثابت گوگل در ازای ارائه رایگان اندروید و خدمات آن هستند.
بنابراین، اگر سامسونگ به بینگ سوئیچ کند، به این معنی است: نه فروشگاه پلی، نه جیمیل، نه نقشه، نه شما آن را نام ببرید. بنابراین اساساً مسیر هواوی را طی می کنیم. من شک دارم که سامسونگ بخواهد این کار را انجام دهد. اکنون در مورد آن مرجع «بیشتر» کشورها: در اروپا و هند همه چیز کمی متفاوت است زیرا تنظیم‌ کننده‌ ها این الزامات جستجوی پیش‌فرض را لغو کرده‌اند. اما این همچنین به این معنی است که «تغییر» سامسونگ به Bing چندان زیاد نیست. در تمام این کشور ها، کاربران در حال حاضر با صفحه انتخاب موتور جستجوی اجباری در هنگام راه اندازی دستگاه های Android ارائه می شوند. بنابراین به سادگی دیگر هیچ پیش فرضی برای تغییر به آن وجود ندارد.
پس این شایعه از کجا می آید؟ ممکن است یک سوء تفاهم ساده باشد. ممکن است سامسونگ تلاش کند روابط عمومی فاش کند تا معامله بهتری برای تقسیم درآمد از طرف گوگل دریافت کند. و قطعاً زمینه های دیگری وجود دارد که سامسونگ می تواند گوگل را تحت فشار قرار دهد. بدون شک. اما همه اینها فقط حدس و گمان است، نه چیز دیگری. آنچه که حدس و گمان نیست، شرایط مجوز برای OEM های اندرویدی است. بنابراین نفس خود را حبس نکنید زیرا Bing به این زودی جستجوی پیش‌فرض در دستگاه‌های سامسونگ است.

چه چیز دیگری در توافقنامه MADA گوگل وجود دارد؟

توافق نامه MADA Google (پیوند PDF) شرایط و الزامات سخت گیرانه ای را که OEM های Android باید به آن پایبند باشند، از جمله مفاد کلیدی زیر بیان می کند:

دستگاه ها فقط در صورتی می توانند توزیع شوند که همه برنامه های Google از قبل نصب شده باشند (بخش MADA 2.1). سازنده تلفن باید همه برنامه‌های Google را که در منطقه مربوطه تأیید شده‌ اند در هر دستگاه از قبل بارگیری کند (بخش 3.4(1) MADA). سازنده تلفن باید جستجوی Google و نماد Android Market Client (Google Play) را حداقل در پانل بلافاصله در مجاورت صفحه اصلی پیش فرض قرار دهد. همه سایر برنامه‌ های Google نباید بیش از یک سطح زیر بالای تلفن قرار گیرند (بخش MADA 3.4(2)-(3)).
سازنده تلفن باید Google Search را به عنوان ارائه‌ دهنده جستجوی پیش‌فرض برای تمام نقاط دسترسی جستجوی وب تنظیم کند (MADA بخش 3.4(4)). سرویس ارائه‌دهنده موقعیت مکانی شبکه Google باید از قبل روی دستگاه بارگیری شده و به عنوان پیش‌ فرض تنظیم شود (MADA بخش 3.8(c)).

به طور خلاصه

قوانین فعلی برای سازندگان دستگاه های اندرویدی، بعید است که سامسونگ گوگل را به عنوان ارائه دهنده جستجوی پیش فرض خود در ایالات متحده کنار بگذارد. Google MADA تضمین می‌کند که جستجوی Google موتور جستجوی اصلی اکثر دستگاه‌ های اندرویدی است. تغییر ممکن است در جاهایی مانند اروپا و هند اتفاق بیفتد، جایی که قوانین متفاوت است. با این حال، انتظار نمی رود که این تاثیر قابل توجهی بر سهم بازار گوگل داشته باشد.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه