تلفن تماس

02191035514

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

متریک Core Web Vitals جدید در راه است: تعامل با رنگ بعدی

متریک Core Web Vitals جدید در راه است: تعامل با رنگ بعدی
متریک Core Web Vitals جدید در راه است: تعامل با رنگ بعدی

Interaction to Next Paint به Pending Core Web Vital Metric ارتقا یافته است. گوگل اعلام کرد که یکی از معیارهای حیاتی وب اصلی را بازنشسته می کند و آن را با یک معیار جدیدتر جایگزین می کند که با دقت بیشتری تجربه کاربر را نشان می دهد. معیار جدید، Interaction to Next Paint نامیده می‌شود و از وضعیت آزمایشی به وضعیت معلق ارتقا یافته است.

متریک Core Web Vitals جدید در راه است: تعامل با رنگ بعدی

گوگل اعلام کرد:

از امروز، INP دیگر آزمایشی نیست و در عوض به عنوان معیاری در انتظار Core Web Vital در نظر گرفته خواهد شد. این یک نامگذاری جدید است که نشان می دهد INP آمادگی خود را برای جایگزینی FID ثابت کرده است – اما ما هنوز این تغییر را انجام نداده ایم. برای دادن زمان به اکوسیستم برای تنظیم، INP رسماً در مارس 2024 به معیاری باثبات Core Web Vital تبدیل خواهد شد.

تاخیر ورودی اول (FID)

وبلاگ کروم اعلام کرد که تاخیر ورودی اول (FID) در مارس 2024 با معیار جدید، Interaction to Next Paint (INP) جایگزین خواهد شد. تأخیر ورودی اول مدت زمانی را که مرورگر می‌تواند تعامل کاربر را پردازش کند، اندازه‌گیری می‌کند که محدود به کلیک‌ها، دکمه‌ها، پایین ماوس و نشانگر پایین است. زمانی که کاربر بتواند روی یک دکمه کلیک کند و دکمه پاسخ دهد معمولاً توسط اسکریپت های دیگر مسدود می شود. بنابراین نمایش خوبی از پاسخگویی صفحه وب و تجربه کاربر در نظر گرفته شد.

با این حال، متریک FID یک اندازه گیری ناقص از پاسخگویی بود. FID فقط تأخیر را اندازه گیری کرد، یعنی زمانی که طول می کشد تا یک عنصر تعاملی پاسخگو شود. FID مدت زمان تا زمانی که وب سایت بتواند به آن تعاملات واکنش نشان دهد را اندازه گیری نکرد. تیم Chrome چندین نامزد را بررسی کرد و پس از حدود یک سال ، Interaction to Next Paint (INP) را با وضعیت رسمی یک معیار آزمایشی در ماه مه 2022 منتشر کرد. INP کل پاسخگویی یک صفحه را اندازه گیری می کند، نه فقط تاخیر را. به گفته گوگل :

داده‌های استفاده از کروم نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از زمان کاربر در یک صفحه پس از بارگیری آن صرف می‌شود. بنابراین، اندازه گیری دقیق پاسخگویی در طول چرخه عمر صفحه مهم است. این همان چیزی است که متریک INP ارزیابی می کند.

INP از ماه مه 2022 از طریق PageSpeed ​​Insights و بسیاری از تست‌های سرعت شخص ثالث در سال گذشته در دسترس بوده است. PageSpeed ​​Insights نیز به روز شده است. یک نماد در رکوردهای ثبت تغییرات PageSpeed ​​Insights :

تعامل با Next Paint (INP) دیگر یک معیار آزمایشی نیست و اکنون یک Core Web Vital در حال انتظار است. این تغییر در UI و API منعکس شده است. به طور خاص برای API، پاسخ اکنون دارای متریک INTERACTION_TO_NEXT_PAINT است که حاوی همان داده‌های EXPERIMENTAL_INTERACTION_TO_NEXT_PAINT است. EXPERIMENTAL_INTERACTION_TO_NEXT_PAINT 90 روز دیگر (8 اوت 2023) از پاسخ حذف خواهد شد.

تعامل با Next Paint

نوآوری INP این است که اندازه گیری دقیق تری از مدت زمانی است که طول می کشد تا کل صفحه پاسخگو شود. INP ضعیف زمانی است که روی چیزی کلیک می‌کنید و عمل مورد انتظار، مانند نمای نزدیک از یک تصویر، بلافاصله انجام نمی‌شود. صفحه Google در INP آن را اینگونه توضیح می دهد:

“پاسخگویی خوب به این معنی است که یک صفحه به سرعت به تعاملات ایجاد شده با آن پاسخ می دهد. هنگامی که یک صفحه به یک تعامل پاسخ می دهد، نتیجه بازخورد بصری است که توسط مرورگر در فریم بعدی که مرورگر ارائه می دهد ارائه می شود. بازخورد بصری به شما می گوید که آیا، برای مثال، آیتمی که به یک سبد خرید آنلاین اضافه می کنید واقعاً اضافه می شود، آیا منوی پیمایش تلفن همراه باز شده است، آیا محتوای فرم ورود توسط سرور احراز هویت می شود و غیره.

برخی از تعاملات به طور طبیعی بیشتر از سایرین طول می کشد، اما برای تعاملات پیچیده، بسیار مهم است که به سرعت برخی بازخوردهای بصری اولیه را به عنوان نشانه ای به کاربر نشان دهیم که چیزی در حال رخ دادن است.

INP در میلی ثانیه اندازه گیری می شود:

در امتیاز INP کمتر از 200 میلی ثانیه به این معنی است که صفحه خوب است. امتیاز بین 200 تا 500 میلی ثانیه به این معنی است که این ناحیه خاکستری است که در آن بد نیست اما نیاز به بهبود دارد. نمرات INP بالای 500 میلی ثانیه نشان دهنده پاسخگویی ضعیف است.

این برای ناشران و سئو چه معنایی دارد؟

ناشران، توسعه دهندگان و سئوکارانی که در حال حاضر برای سرعت بخشیدن به عملکرد وب سایت کار می کنند، باید بتوانند امتیازات مثبتی را با INP ببینند. تقریباً مظنونین معمول به زمان زیادی برای بارگیری و آماده شدن برای عملکرد اسکریپت ها، زمان زیادی برای واکشی یک منبع، و زمان صرف شده برای تجزیه CSS و HTML صرف می شود تا وب سایت به درستی نمایش داده شود. صفحه گوگل در مورد بهینه سازی برای INP توضیح می دهد:

هنگامی که یک کاربر با یک صفحه تعامل دارد، اولین بخش از آن تعامل تاخیر ورودی است. بسته به فعالیت های دیگر در صفحه، تاخیرهای ورودی می تواند از نظر طولانی مدت قابل توجه باشد. این می تواند به دلیل فعالیت روی رشته اصلی (شاید به دلیل بارگیری، تجزیه و کامپایل کردن اسکریپت ها)، مدیریت واکشی، عملکردهای تایمر یا حتی سایر تعاملاتی باشد که به صورت متوالی و سریع اتفاق می افتد و با یکدیگر همپوشانی دارند.

فروشگاه‌های تجارت الکترونیک ممکن است بخواهند در نظر داشته باشند که چه ویژگی‌هایی برای شروع خرید از یک صفحه برای کاربر حیاتی است، چه اسکریپت‌هایی ضروری نیستند و چه عملکردی در صورت حذف آن توسط خریداران از دست نخواهد رفت. INP در حال حاضر یک معیار سنجش حیاتی وب هسته معلق در نظر گرفته می شود . در ماه مه 2024، نه برای یک سال دیگر، به یک معیار رسمی حیاتی وب اصلی تبدیل می شود.

0
85% تخفیف واقعی جشنواره بهاره کل محصولات 😱
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه