تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

انتخاب نام دامنه گوگل: برندسازی بر روی کلمات کلیدی

انتخاب نام دامنه گوگل: برندسازی بر روی کلمات کلیدی
انتخاب نام دامنه گوگل: برندسازی بر روی کلمات کلیدی

فهرست مطالب انتخاب نام دامنه گوگل: برندسازی بر روی کلمات کلیدی

تیم روابط جستجوی گوگل توصیه می کند که انتخاب نام دامنه باید برندسازی بلندمدت را به استراتژی های سئوی کلیدواژه محور اولویت دهد. کلمات کلیدی در نام دامنه تاثیری بر رتبه بندی جستجوی گوگل ندارند. نام دامنه با کلمات کلیدی مرتبط ممکن است بر رفتار کاربر تأثیر بگذارد. به جای نام های دامنه محور کلمه کلیدی، بر برندسازی بلندمدت تمرکز کنید.

انتخاب نام دامنه گوگل: برندسازی بر روی کلمات کلیدی

در قسمت اخیر پادکست «Search Off The Record»، تیم روابط جستجوی گوگل، متشکل از جان مولر، گری ایلیس، و مارتین اسپلیت، درباره موضوعی که اغلب در میان صاحبان وب‌سایت و متخصصان سئو بحث می‌شود، بحث کردند: تأثیر کلمات کلیدی در نام دامنه بر رتبه‌بندی موتورهای جستجو.

بحث کلیدواژه

بحث با پرسیدن مولر آغاز شد: “با حرکت به سمت نام دامنه، آیا باید کلمات کلیدی را در نام دامنه خود قرار دهم یا باید یک نام تجاری را انتخاب کنم؟” ایلیز با خنده پاسخ داد و نشان داد که پاسخ ساده نیست. از دیدگاه گوگل یا جستجو خوب، نمی توانم بگویم که آیا این یک دیدگاه جستجو است یا خیر. اما از دیدگاه گوگل و استیو، فکر نمی‌کنم مهم باشد.

دیدگاه کاربر

ایلیز توضیح داد که اگرچه وجود کلمات کلیدی ممکن است لزوماً بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر نداشته باشد، می تواند بر رفتار کاربر تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر من بخواهم عکس پاسپورت بگیرم، سایت های عجیب و غریبی دارم که هر نوع عکسی را هدف قرار می دهند. و پس از آن شما باید passportphoto.com. و من به دلایلی به عنوان یک کاربر به احتمال زیاد روی passportphotos.com کلیک می کنم.» ایلیس توضیح داد.

نقش داش ها و دامنه های تطبیق دقیق

وقتی اسپلیت این سوال را مطرح کرد که آیا وجود خط تیره در نام دامنه یا دامنه‌های تطابق دقیق باعث تفاوت می‌شود، ایلیز پاسخ داد:

“هر چیزی که در URL است می تواند توسط مالک سایت دستکاری فنی شود. بنابراین ما احتمالاً نمی خواهیم به این نوع ورودی ها وزن زیادی بگذاریم. این بدان معنی است که در رتبه بندی، ممکن است آنقدر که مردم فکر می کنند کمکی نکند.”

به عبارت دیگر، از منظر موتور جستجو، وجود خط تیره در نام دامنه مهم نیست. با این حال، Illyes اضافه کرد که از دیدگاه تجربه کاربر، “داشتن نام دامنه با خط تیره احتمالا خواناتر است.”

نگاهی فراتر از کلمات کلیدی: دیدگاه برندسازی

همانطور که مکالمه به سمت پیامدهای بلندمدت انتخاب نام دامنه هدایت می شد، مولر توصیه کرد که بیشتر بر روی نام تجاری تمرکز کنید تا کلمات کلیدی. او توضیح داد: “وب سایت شما احتمالا در طول زمان تکامل خواهد یافت. و شما می‌توانید پوست‌کن‌های سیب‌زمینی را بفروشید، اما شاید تا یک سال آینده پوست‌کن‌های آووکادو را نیز بفروشید. و اگر وب‌سایت شما bestpotatopeeler2023.com نامیده می‌شود، شروع به فروش پوست‌کن‌های آووکادو ناخوشایند خواهد بود.

در نهایت، تیم Google Search Relations پیشنهاد می‌کند که ترکیب کلمات کلیدی در نام‌های دامنه باید یک تصمیم تجاری باشد تا یک استراتژی SEO. همانطور که مولر اشاره کرد، “شما باید بلندمدت فکر کنید زیرا تغییر نام دامنه شما همیشه یک دردسر است. و اگر می‌توانید آن را برای مدت طولانی نگه دارید.» برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین شیوه های انتخاب نام دامنه، قسمت کامل پادکست Google را بررسی کنید .

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه