تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

راهنمای به‌روزرسانی‌های Google در مورد Canonical Cross-Domain

راهنمای به‌روزرسانی‌های Google در مورد Canonical Cross-Domain
راهنمای به‌روزرسانی‌های Google در مورد Canonical Cross-Domain

فهرست مطالب راهنمای به‌روزرسانی‌های Google در مورد Canonical Cross-Domain

گوگل رهنمودهای خود را در مورد روش صحیح مدیریت محتوای سندیکایی در وب سایت های شخص ثالث به روز کرد. Google راهنمایی در مورد Canonicals Cross-Domain برای محتوای Syndicate را به روز کرده است. با این حال، راهنمایی برای اخبار سندیکایی یکسان است.

راهنمای به‌روزرسانی‌های Google در مورد Canonical Cross-Domain

متقابل دامنه

عنصر پیوند متعارف راهی است برای اینکه به موتورهای جستجو بگوید که یک صفحه وب نباید منبع اصلی محتوا در نظر گرفته شود، باید آن را یک صفحه تکراری در نظر گرفت و همچنین با یک پیوند به صفحه ای که گوگل باید آن را در نظر بگیرد اشاره می کند. اصلی (صفحه متعارف). متقابل دامنه زمانی است که صفحه تکراری در یک وب سایت کاملاً متفاوت (دامنه) ظاهر می شود. Google دستورالعمل‌های مربوط به خزیدن و نمایه‌سازی را در روز سه‌شنبه ۲ می ۲۰۲۲ به‌روزرسانی کرد تا راهنمایی‌های مربوط به متعارف‌های متقابل دامنه را حذف کند.
اما این تغییر گیج کننده بود زیرا به نظر می رسید نشان دهنده تغییر در نحوه استفاده از متعارف های متقابل دامنه باشد، اما هیچ بیانیه صریحی در مورد آن وجود نداشت تا تأیید کند که تغییری وجود دارد. ما روز سه‌شنبه با فردی در Google تماس گرفتیم تا بپرسیم آیا متعارف‌های متقابل دامنه دیگر پشتیبانی نمی‌شوند. آنها به ما گفتند که روز چهارشنبه برای شفاف سازی با ما تماس خواهند گرفت، اما در این بین اسناد مورد نظر به روز شد. با این اوصاف، گوگل همچنان راهنمای متناقض قدیمی‌تر را میزبانی می‌کند. به عنوان گل و لای پاک می‌شود؟

راهنمای خزیدن و نمایه سازی Google Updates

دو تغییر در دستورالعمل نحوه استفاده از متعارفهای متقابل دامنه برای محتوای سندیکایی که محتوای خبری نیست وجود دارد.

تغییر شماره 1 – راهنمای حذف شده
اولین تغییر در راهنمای خزیدن و نمایه سازی آنها برای جلوگیری از محتوای تکراری بود. Google راهنمای خزیدن و نمایه‌سازی را به‌روزرسانی کرد تا توصیه استفاده از یک متعارف بین دامنه‌ای را حذف کند.
این چیزی است که حذف شد:
دلایلی برای تعیین یک URL متعارف و برای مدیریت محتوای سندیکایی.
اگر محتوای خود را برای انتشار در دامنه های دیگر به اشتراک می گذارید، ممکن است بخواهید یک URL خاص در نتایج جستجو ظاهر شود.”
تغییر شماره 2 – راهنمای اضافه شده
دومین تغییر، اضافه شدن راهنمای جدیدی به صفحه گوگل در مورد رفع مشکلات متعارف بود . راهنمای جدید به طور خاص توصیه می‌کند که از یک متعارف متقاطع دامنه برای محتوای سندیکایی استفاده نکنید.
این راهنمایی جدید است:
محتوای همگانی عنصر پیوند متعارف برای کسانی که می‌خواهند از تکرار توسط شرکای سندیکا اجتناب کنند، توصیه نمی‌شود، زیرا صفحات اغلب بسیار متفاوت هستند. موثرترین راه حل این است که شرکای محتوای شما را مسدود کنند. برای اطلاعات بیشتر، به جلوگیری از تکرار مقاله در Google News مراجعه کنید، که همچنین توصیه هایی در مورد مسدود کردن محتوای سندیکایی از جستجوی Google دارد.

Canonicals Cross-Domain for Content News Syndicate

تغییرات فوق بر نحوه مدیریت محتوای سندیکایی توسط سیستم خزیدن و نمایه سازی Google News تأثیری ندارد. Google همچنان توصیه می‌کند که ناشران خبری که محتوای خبری خود را به اشتراک می‌گذارند، به استفاده از متعارف‌های متقابل دامنه همانطور که در راهنمای موجودشان توصیه شده است، ادامه دهند، که تغییری نکرده است. راهنمای ناشران اخبار ، نحوه جلوگیری از تکرار مقاله در Google News را راهنمایی می کند.

دو راه برای مدیریت محتوای سندیکایی که اخبار است وجود دارد:

1. محتوای خبری که در داخل سایت یا شبکه شخصی خود منتشر می شود

«چند روشی وجود دارد که سایت‌های خبری می‌توانند به Google News کمک کنند نسخه اصلی یک مقاله خبری را پیدا کند. از تگ rel=”canonical” استفاده کنید اگر یک مقاله را در چندین صفحه در سایت خود یا در شبکه سایت های خود منتشر می کنید، می توانید از تگ rel=”canonical” استفاده کنید.
2. محتوای خبری مرتبط با سایت های شخص ثالث
ناشرانی که محتوای خبری خود را در اختیار اشخاص ثالث قرار می‌دهند، باید از شرکای سندیکای خود بخواهند از دستورالعمل برچسب متا روبات‌های «noindex» استفاده کنند تا از خزیدن و فهرست‌بندی Googlebot-News در محتوای سندیکایی منتشر شده در وب‌سایت‌های شخص ثالث جلوگیری کنند. منبع اصلی محتوای خبری باید تنها محتوایی باشد که Googlebot-News آن را خزیده و نمایه می کند.
این دستورالعمل متا روبات های noindex برای استفاده است:
متا تگ noindex فوق فقط باید در سایت های خبری شخص ثالثی که محتوا در آن بازنشر می شود استفاده شود. از آن در وب سایت خبری که محتوای اصلی در آن منتشر شده است استفاده نکنید.
این دستورالعمل رسمی است:
«غیرفعال کردن Googlebot-News اگر مقالات خود را به سایت‌های خبری دیگر ارسال می‌کنید، مطمئن شوید که فقط نسخه اصلی مقالات شما در Google News نشان داده می‌شود. برای انجام این کار، شرکای سندیکای شما باید از متا تگ روبات استفاده کنند تا Google News نتواند نسخه‌های مقاله اصلی شما را فهرست‌بندی کند.»

راهنمای اضافی برای استفاده از Canonical های متقابل دامنه

هنوز اطلاعات بیشتری وجود دارد. گوگل دستورالعملی را در دسامبر 2009 منتشر کرد که در مورد استفاده از متعارف های متقابل دامنه برای توضیحات محتوا/محصولات همگانی توصیه می کند.
راهنمایی در قالب پرسش و پاسخ:
« من محتوای/توضیحات محصول خود را برای سندیکا ارائه می‌دهم. آیا ناشران من باید از rel=”canonical” استفاده کنند؟ این را به شما و ناشرانتان واگذار می کنیم. اگر محتوا به اندازه کافی مشابه باشد، اگر هر دو طرف موافق باشند، ممکن است استفاده از rel=”canonical” منطقی باشد. احتمالاً دستورالعمل فوق با دستورالعمل جدید برای محتوای غیر خبری در صفحه وب عیب‌یابی کانونی جایگزین شده است. “عنصر پیوند متعارف برای کسانی که مایلند از تکرار توسط شرکای سندیکا اجتناب کنند، توصیه نمی شود، زیرا صفحات اغلب بسیار متفاوت هستند. مؤثرترین راه حل این است که شرکای ایندکس محتوای شما را مسدود کنند.»

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه