تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

گوگل نحوه برخورد با دامنه های هوش مصنوعی را برای سئو به اشتراک می گذارد

گوگل نحوه برخورد با دامنه های هوش مصنوعی را برای سئو به اشتراک می گذارد 
گوگل نحوه برخورد با دامنه های هوش مصنوعی را برای سئو به اشتراک می گذارد 

فهرست مطالب گوگل نحوه برخورد با دامنه های هوش مصنوعی را برای سئو به اشتراک می گذارد

گری ایلیس از گوگل واقعیت جالبی را در مورد نحوه رفتار گوگل با دامنه های هوش مصنوعی از نظر سئو به اشتراک گذاشت. در جلسه ساعات کاری دفتر سئو گوگل، گری ایلیس از گوگل به این سوال پاسخ داد که آیا استفاده از دامنه .AI از آنجایی که با جزیره آنگویلا در دریای کارائیب مرتبط است، جنبه منفی دارد یا خیر. پاسخ او به نوعی تعجب آور بود.

گوگل نحوه برخورد با دامنه های هوش مصنوعی را برای سئو به اشتراک می گذارد

تفاوت بین gTLD و ccTLD

دو نوع نام دامنه وجود دارد. gTLD و ccTLD وجود دارد.

gTLD

gTLD یک دامنه سطح بالای عمومی است. این نوع دامنه ها با هیچ کشوری مرتبط نیستند و در سراسر جهان قابل استفاده هستند. gTLD های معمولی عبارتند از .com، .net، .org، .biz، .xyz و غیره.

ccTLD

ccTLD یک TLD (دامنه سطح بالا) است که با یک کشور خاص مرتبط است. نمونه هایی از ccTLD ها .uk و .in هستند که با کشورهای بریتانیا و هند مرتبط هستند. Google از ccTLD ها برای بومی سازی وب سایت هایی که از آنها استفاده می کنند با کشورهایی که این TLD ها با آنها مرتبط هستند استفاده می کند. اگر کشوری از .in TLD استفاده کند، Google می داند که برای مردم هند مرتبط است. .in TLD به Google کمک می کند تا تعیین کند که نام دامنه مربوط به کدام کشور است. این با چگونگی انتظار عموم مردم جهان از اینترنت مطابقت دارد.

.AI یک ccTLD است

برخی از ccTLD ها معنایی دارند که فراتر از کشوری است که با آن مرتبط هستند. به عنوان مثال، جزیره کوچک تووالو دارای ccTLD تلویزیون . است. تلویزیون ccTLD برای وب‌سایت‌هایی که می‌خواهند به عنوان (یا مرتبط) با تلویزیون علامت‌گذاری شوند مفید است . به طور مشابه، AI یک ccTLD است که با جزیره آنگویلا، واقع در دریای کارائیب مرتبط است.

آیا استفاده از AI برای یک شرکت جهانی خوب است؟

شخصی که این سوال را می‌پرسد می‌خواست بداند آیا استفاده از یک ccTLD مانند AI خوب است یا خیر. نگرانی این است که آیا استفاده از .AI ccTLD ممکن است ناخواسته وب سایت را در جزیره آنگویلا بومی کند و رتبه آن را در کشورهای دیگر مانند ایالات متحده یا هر جای دیگری دشوارتر کند. این سوالی است که پرسیده شد:

“آیا یک شرکت جهانی باید از دامنه .ai به عنوان gTLD خود استفاده کند یا توسط گوگل به عنوان یک ccTLD برای کشور آنگویلا در نظر گرفته می شود؟”

گری ایلیس گوگل پاسخی شگفت انگیز به نظر می رسد. پاسخ گری:

“از اوایل ژوئن 2023، ما .ai را به عنوان یک gTLD در جستجوی Google در نظر می گیریم، بنابراین بله، می توانید از آن برای حضور جهانی خود استفاده کنید!”

من می گویم که این پاسخ تعجب آور است زیرا AI یک TLD محبوب است که توسط بسیاری از شرکت ها استفاده می شود. ممکن است معمولاً تصور می شد که دامنه های .AI قبلاً توسط Google به عنوان gTLD به جای ccTLD تلقی می شدند، اما همیشه اینطور نبود. گوگل تا ژوئن 2023 این تغییر را برای تلقی .AI به عنوان یک gTLD انجام نداد.

پاسخ گری توجه را به اهمیت تأیید می کند که آیا پسوند دامنه انتخاب شده برای یک وب سایت به عنوان ccTLD یا gTLD در نظر گرفته می شود زیرا این می تواند در توانایی وب سایت برای رتبه بندی جهانی تفاوت ایجاد کند. استفاده از دامنه سطح بالا که Google آن را بومی سازی شده در یک کشور خاص می داند، می تواند بر توانایی وب سایت برای رتبه بندی خارج از کشوری که ccTLD با آن مرتبط است، تأثیر منفی بگذارد.

فهرست ccTLD هایی که گوگل مانند gTLD ها را ترد می کند

Google به‌عنوان فهرستی از ccTLD‌هایی که توسط Google به‌عنوان دامنه‌های سطح بالای عمومی در نظر گرفته می‌شوند، منتشر می‌کند. فهرست نشان می‌دهد که ccTLD‌هایی مانند .eu و .asia مانند gTLD رفتار می‌شوند. سایر دامنه های بین المللی که مانند gTLD ها در نظر گرفته می شوند عبارتند از .ad، .co، .fm، .tv و البته .ai. اینها تنها ccTLDهای موجود در لیست نیستند، بسیاری از ccTLDها فهرست شده اند که توسط Google نیز به گونه ای رفتار می شود که گویی gTLD هستند.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه