تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

گوگل نظریه «نفخ شدن شاخص» را رد می کند

مسیر: 
گوگل نظریه «نفخ شدن شاخص» را رد می کند
گوگل نظریه «نفخ شدن شاخص» را رد می کند
گوگل نظریه «نفخ شدن شاخص» را رد می کند

فهرست مطالب گوگل نظریه «نفخ شدن شاخص» را رد می کند

جان مولر از گوگل با بیان اینکه هیچ محدودیتی در تعداد صفحات فهرست شده در هر سایت وجود ندارد، نظریه “Index Bloat” را رد می کند. گوگل در جدیدترین پادکست Search Off The Record، نظریه «Index Bloat» را رد می کند. به جای نگرانی در مورد نمایه سازی بیش از حد، روی ارائه صفحات مفید برای نمایه سازی تمرکز کنید. شناسایی و مدیریت صفحات ایندکس شده بخشی از مدیریت منظم وب سایت است، نه نشانه مشکل “نفخ ایندکس”.

گوگل نظریه «نفخ شدن شاخص» را رد می کند

جان مولر از گوگل، نظریه “نفخ شاخص” را رد می کند و می گوید محدودیتی در تعداد صفحات فهرست شده در هر سایت وجود ندارد. در قسمت اخیر پادکست «Search Off The Record»، تیم Google’s Search Relations به سؤالاتی در مورد نمایه سازی صفحات وب می پردازد. نکته کلیدی بحث مفهوم «نفخ شاخص» بود، نظریه ای که توجه جامعه سئو را به خود جلب کرده است.

جان مولر، مدافع جستجوی گوگل، ایده نفخ ایندکس را رد می کند، که بیان می کند که نمایه سازی بیش از حد صفحات غیر ضروری می تواند بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر منفی بگذارد. این مقاله جزئیات نظریه نفخ شاخص، پاسخ گوگل و پیامدهای گسترده تر برای شیوه های سئو را پوشش می دهد.

نظریه پشت نفخ شاخص

اصطلاح “نفخ ایندکس” وضعیتی را توصیف می کند که در آن خزنده های جستجو صفحاتی را که برای نتایج جستجو ایده آل نیستند فهرست می کنند. این شامل صفحات مختلفی مانند صفحات محصول فیلتر شده، نتایج جستجوی داخلی، نسخه های چاپگر دوستانه صفحات و موارد دیگر می شود. طرفداران نظریه bloat ایندکس استدلال می کنند که این صفحات درک وب سایت ها را برای موتورهای جستجو دشوارتر می کنند و بر رتبه بندی جستجو تأثیر منفی می گذارند.

این تئوری به مفهوم بودجه خزیدن مربوط می شود، تعداد URL هایی که یک ربات جستجو در طول هر بازدید می خزند. این تئوری نشان می‌دهد که باد کردن شاخص می‌تواند منجر به استفاده ناکارآمد از این بودجه خزنده شود، زیرا ربات‌های جستجو زمان و منابع را صرف جمع‌آوری اطلاعات غیر ضروری می‌کنند.

پاسخ گوگل به نظریه نفخ شاخص

مولر نظریه نفخ شاخص را رد می کند و می گوید:

من از هیچ مفهومی از نفخ شاخص در گوگل آگاه نیستم. سیستم های ما به طور مصنوعی تعداد صفحات فهرست شده در هر سایت را محدود نمی کنند. من فقط مطمئن می شوم که صفحاتی که برای نمایه سازی ارائه می کنید در واقع صفحات مفیدی هستند، اما این مستقل از تعداد صفحاتی است که سایت شما دارد.”

این بیانیه فرض اساسی نفخ شاخص را به چالش می کشد. به گفته مولر، گوگل محدودیت مصنوعی برای صفحات فهرست شده در هر سایت اعمال نمی کند. به جای نگرانی در مورد حذف صفحات از فهرست گوگل، مولر معتقد است زمان شما بهتر است صرف انتشار محتوای مفید شود.

“علل” نفخ شاخص

کسانی که از نظریه bloat شاخص حمایت می کنند، اغلب به دلایلی مانند تکرار تصادفی صفحه، فایل های robots.txt نادرست و محتوای ضعیف یا ضعیف اشاره می کنند. با این حال، گوگل پیشنهاد می‌کند که اینها دلایل وجود «نفخ ایندکس» نیستند، بلکه روش‌های عمومی سئو هستند که مدیران وب‌سایت و متخصصان سئو باید به آن توجه کنند.

“تشخیص” نفخ شاخص

طرفداران نظریه bloat ایندکس استفاده از ابزارهایی مانند کنسول جستجوی گوگل را برای تشخیص نفخ ایندکس با مقایسه تعداد صفحات نمایه شده با آنچه انتظار می رود، پیشنهاد کرده اند. با این حال، دیدگاه گوگل نشان می‌دهد که این مقایسه مشکلی را نشان نمی‌دهد. این بخشی از مدیریت و نظارت منظم وب سایت است.

کلام پایانی

علی‌رغم صحبت‌ها در مورد نفخ شاخص، موضع رسمی گوگل واضح است: این مفهوم رد شده است. در عوض، تمرکز باید روی اطمینان از ارزشمند بودن و مرتبط بودن صفحاتی که برای نمایه سازی ارائه می کنید، باشد.

جستجو
×
پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه