تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

پاسخ گوگل به سوالی درباره “تاثیر” عنصر HTML معنایی ARTICLE

پاسخ گوگل به سوالی درباره "تاثیر" عنصر HTML معنایی ARTICLE

فهرست مطالب پاسخ گوگل به سوالی درباره “تاثیر” عنصر HTML معنایی ARTICLE

جان مولر از گوگل پاسخ می دهد که دلایل واقعی مفید بودن عنصر HTML معنایی ARTICLE چیست. جان مولر از گوگل به این سوال پاسخ داد که آیا عنصر HTML معنایی “ARTICLE” بر جستجوی گوگل تاثیر دارد یا خیر. این سوال خوبی است زیرا استفاده از HTML معنایی به طور کلی به عنوان یک عمل خوب در نظر گرفته می شود. اما آیا تاثیری در سئو بر روی جستجوی گوگل دارد؟

پاسخ گوگل به سوالی درباره “تاثیر” عنصر HTML معنایی ARTICLE

عنصر HTML <ARTICLE> چیست؟

عنصر <article> HTML یک عنصر HTML همه کاره است که می تواند برای نشان دادن بخش های مستقل از یک صفحه وب استفاده شود. لزوماً به Google و مرورگرها نمی‌گوید که هر چیزی که در عناصر باز و بسته <article></article> وجود دارد، مقالاتی هستند که به طور کلی آن کلمه را درک می‌کنند. عنصر <article> را می توان برای گزیده مقاله در صفحه دسته بندی، برای توضیحات محصول، برای محتوای تولید شده توسط کاربر مانند نظرات وبلاگ یا یک پست تالار گفتگو استفاده کرد. حتی می توان از آن برای یک ویجت استفاده کرد.

آنچه عنصر <article> HTML نشان می دهد، یک آیتم مستقل از محتوا است. تعریف رسمی W3C از عنصر مقاله این است:

«عنصر مقاله یک ترکیب کامل یا مستقل را در یک سند، صفحه، برنامه یا سایت نشان می‌دهد که در اصل، به طور مستقل قابل توزیع یا استفاده مجدد است، به عنوان مثال در سندیکا. این می تواند یک پست انجمن، یک مقاله مجله یا روزنامه، یک ورودی وبلاگ، یک نظر ارسالی توسط کاربر، یک ابزارک یا ابزار تعاملی، یا هر مورد مستقل دیگری از محتوا باشد.”

علاوه بر این، عنصر <article> در صورت استفاده در ناحیه‌ای از محتوا که منطقه محتوای اصلی است، می‌تواند اضافی در نظر گرفته شود. مشخصات رسمی W3C بیشتر توضیح می دهد:

وقتی محتوای اصلی صفحه (به استثنای پاورقی، سرصفحه، بلوک‌های پیمایش و نوارهای جانبی) همه یک ترکیب مستقل باشد، آن محتوا ممکن است با یک مقاله علامت‌گذاری شود، اما در این مورد از نظر فنی اضافی است (زیرا بدیهی است که صفحه یک ترکیب واحد است، همانطور که یک سند واحد است).

این بدان معناست که نیازی به افزودن یک عنصر <article> HTML در عنصر <main> HTML نیست، زیرا عنصر <main> سیگنال می‌دهد که همه چیز در باز و بسته شدن آن عنصر محتوای اصلی است. اما در مورد تأثیر سئوی استفاده از عنصر <article> چه می توان گفت؟ 

آیا عنصر HTML مقاله تاثیری بر گوگل دارد؟

شخصی که این سوال را می‌پرسد می‌خواست بداند عنصر Article چه تأثیری بر جستجوی Google دارد. آنها پرسیدند:

“آیا استفاده از تگ <article> HTML تاثیری بر گوگل دارد؟ آیا بهتر است محتوای صفحه فهرست محصول را در یک برچسب <article> قرار دهیم؟

جان مولر پاسخ داد:

عنصر <article> HTML هیچ تأثیر خاصی در جستجوی Google ندارد. این شبیه به بسیاری از انواع دیگر تگ های HTML است. با این حال، استفاده از HTML بسیار بیشتر از جستجوی گوگل است! گاهی اوقات دلایل دسترسی یا معنایی برای استفاده از نوع خاصی از نشانه گذاری وجود دارد، بنابراین فقط روی SEO تمرکز نکنید.

استفاده از HTML معنایی چه فایده ای دارد؟

HTML معنایی یک عامل رتبه بندی نیست. برای اهداف نمایه سازی، Googlebot بیشتر به محتوای اصلی یک صفحه وب علاقه مند است زیرا این قسمتی است که رتبه بندی می شود. ارزش HTML معنایی این است که مشخص کند بخش های جداگانه یک صفحه وب، به ویژه بخشی که محتوای اصلی را تشکیل می دهد، چیست.

این همان چیزی است که مولر به آن اشاره می کند وقتی گفت، دلایل « معنایی » برای استفاده از عناصر معنایی HTML وجود دارد. منظور او از معنایی به معنای زبان نیست. استفاده از کلمه “معنای” در زمینه HTML به این معنی است که این عناصر HTML معنی یا هدف محتوایی را که درون آن عناصر پیچیده شده است را منتقل می کند.

بنابراین، هدف محتوای درون عنصر <nav> یک منوی ناوبری است. هدف عنصر <footer> این است که نشان دهد این ناحیه پاورقی است. HTML معنایی برای اینکه موتورهای جستجو را روشن کند که هر قسمت از یک صفحه وب چیست، عالی است. به عنوان مثال، گاهی اوقات محتوایی وجود دارد که نباید به عنوان بخشی از محتوای اصلی در نظر گرفته شود، مانند تبلیغات یا برخی اطلاعات اضافی مانند Call to Action.

می توان از عنصر <aside> برای سیگنال دادن استفاده کرد که هر چیزی که در باز و بسته شدن عناصر <aside> است نباید بخشی از محتوای اصلی در نظر گرفته شود. به علاوه، یک امتیاز دسترسی به استفاده از عناصر HTML معنایی نیز وجود دارد. Jon Henshaw مقاله ای عالی نوشت که نقش HTML معنایی را به عنوان بخشی از یک تمرین کلی سئو مورد بحث قرار می دهد و خواندن آن به شدت توصیه می شود.

همه چیز به رتبه بندی مرتبط نیست

مولر حق دارد که فردی را که این سوال را می پرسد تشویق کند که در نظر بگیرد که همه چیز به معنای مرتبط با رتبه بندی سئو نیست. او گفت:

“گاهی اوقات دلایل دسترسی یا معنایی برای استفاده از نوع خاصی از نشانه گذاری وجود دارد، بنابراین فقط روی SEO تمرکز نکنید.”

بسیاری از عناصر HTML دارای اهدافی هستند که مستقیماً مرتبط با رتبه بندی نیستند، اما همچنان اطلاعاتی را در مورد صفحه وب به اشتراک می گذارند.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه