تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

اگر Noindex برای تغییر پیوندهای سایت مناسب است، گوگل پاسخ می دهد

اگر Noindex برای تغییر پیوندهای سایت مناسب است، گوگل پاسخ می دهد
اگر Noindex برای تغییر پیوندهای سایت مناسب است، گوگل پاسخ می دهد

فهرست مطالب اگر Noindex برای تغییر پیوندهای سایت مناسب است، گوگل پاسخ می دهد

جان مولر گوگل در مورد اینکه آیا استفاده از noindex برای حذف یک صفحه وب کمتر از ایده آل از لینک های سایت ایده خوبی است یا خیر بحث می کند. جان مولر از گوگل به سؤالی در Reddit پاسخ داد که آیا ایندکس نکردن یک صفحه وب برای جلوگیری از نمایش آن در پیوندهای سایت اشکالی ندارد . پیوندهای سایت، که پیوندهای خوشه‌ای در نتایج جستجو از یک دامنه هستند و معمولاً زمانی نشان داده می‌شوند که کسی نام یا URL یک وب‌سایت را جستجو می‌کند. برای این وضعیت خاص، پیوندهای سایت برای یک وب سایت املاک شامل پیوندی به یکی از صفحات وب آژانس های املاک بود.

اگر Noindex برای تغییر پیوندهای سایت مناسب است، گوگل پاسخ می دهد

شخصی که این سوال را می پرسد احساس می کند که گوگل ترجیح می دهد آنچه را که فکر می کند صفحه مهم تری برای نمایش در پیوندهای سایت است انتخاب کند. کاری که آنها قصد انجام آن را داشتند این است که صفحه وب آژانس املاک را در فهرست قرار دهند. اما آنها نگران بودند. این سوال پرسیده شده است:

«آیا noindex راه خوبی برای دریافت صفحه از پیوندهای سایت نتایج جستجو است؟ این باید یک گزینه در کنسول وب imho باشد، اما صفحه یک نماینده املاک خاص بخشی از پیوندهای سایت وب سایت است که در آن صفحات دیگری مانند درباره و غیره وجود دارد که باید در عوض وجود داشته باشند. آیا باید به طور موقت صفحه نماینده را ایندکس کنم تا آن را از لینک های سایت حذف کنم؟»

جان مولر پاسخ داد:

من گمان می کنم (کامپیوترها کارهای عجیب و غریب انجام می دهند، بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد :-)) اتفاقی که می افتد این است که ما آن را (در طول noindex) رها می کنیم و زمانی که noindex را حذف می کنید، آن را به حالت عادی (همان حالت قبلی) برمی گردانیم. ما یک noindex موقت را به عنوان سیگنالی نمی بینیم که شما آن را کمی کمتر دوست دارید – یا قابل نمایه سازی است یا خیر، سمت رتبه بندی از نمایه سازی جدا است.”

آیا یک صفحه وب برای حذف آن از پیوندهای سایت وجود ندارد؟

متا تگ noindex یک دستورالعمل است، به این معنی که موتورهای جستجو موظف به اطاعت از درخواست هستند. در مورد تگ متا noindex، این بدان معنی است که موتورهای جستجو باید یک صفحه وب را از فهرست حذف کنند. این رویکرد، برای استفاده از noindex برای حذف یک صفحه از لینک های سایت، در واقع اقدام توصیه شده گوگل است. اسناد Google در مورد پیوندهای سایت توصیه می کند:

“اگر نیاز به حذف یک لینک سایت دارید، در نظر بگیرید که صفحه را از سایت خود حذف کنید یا از noindex استفاده کنید.”

نمایه سازی به رتبه بندی مرتبط نیست؟

موتورهای جستجو دارای بخش های متعددی هستند. به عبارت ساده، یک موتور نمایه سازی وجود دارد، که بخشی از Googlebot است که خارج می شود، وب را می خزد و محتوای وب سایت را برای گنجاندن احتمالی در فهرست گوگل به دست می آورد. و همچنین یک موتور رتبه بندی وجود دارد. تصویر زیر مربوط به یک حق اختراع مربوط به ده سال پیش به نام نتایج جستجوی رتبه بندی است که در مورد اختراعی به نام موتور اصلاح است.

اسکرین شات یک سیستم جستجوی نمونه نشان می دهد که Indexing Engine و Ranking Engine دو سیستم مجزا هستند. این با آنچه جان مولر گفت مطابقت دارد:

“… سمت رتبه بندی جدا از نمایه سازی است.”

چرا گوگل صفحات کمتر دلخواه را در لینک های سایت نشان می دهد؟

گوگل تعدادی از مراحلی را فهرست می کند که ناشران می توانند انجام دهند تا صفحات کمتر مطلوب را از لینک های سایت دور نگه دارند. اسناد رسمی پیوندهای سایت توصیه می کند:

  • «مطمئن شوید که متنی که به‌عنوان عنوان صفحه و در سرفصل‌های خود استفاده می‌کنید، آموزنده، مرتبط و فشرده باشد.
  • یک ساختار منطقی سایت ایجاد کنید که برای کاربران آسان باشد و مطمئن شوید که از سایر صفحات مرتبط به صفحات مهم خود لینک می دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که متن لنگر پیوندهای داخلی شما مختصر و مرتبط با صفحه ای است که به آن اشاره می کنند.
  • از تکرار در مطالب خود اجتناب کنید.»

آیا ممکن است گوگل آن صفحه وب آژانس املاک را به دلیل تمایل مردم به جستجوی آن نشان دهد؟ این اولین چیزی است که بررسی می کنم.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه