تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

آموزش وضعیت حمل و نقل در دکان

آموزش وضعیت حمل و نقل در دکان
آموزش وضعیت حمل و نقل در دکان

فهرست مطالب آموزش وضعیت حمل و نقل در دکان

آیا به دنبال راهی برای دریافت وضعیت حمل و نقل در دکان هستید؟ افزونه دکان کامل ترین سیستم چند فروشندگی برای وردپرس و ووکامرس است. یک بازار آنلاین که خودش را مدیریت می‌کند. طراحی و رابط کاربری فوق العاده افزونه دکان همه چیز را برای مبتدیان آسان می‌سازد. آن قدر اتوماتیک است که فقط باید سفارشات را مرور کنید! و از قوی ترین سیستم چندفروشندگی وردپرس لذت ببرید.

توجه : برای خرید افزونه دکان پرو اینجا کلیک کنید.

نحوه دریافت وضعیت حمل و نقل در دکان

با انجام این مراحل مشتریان می توانند محصول شما را با سیستم جدید وضعیت حمل و نقل دکان ردیابی کنند. همانطور که می دانید، دکان یک سیستم حمل و نقل شگفت انگیز دارد که فروشندگان می توانند از آن برای ارسال در هر نقطه از جهان استفاده کنند. با این حال، کاربران خواستار ارائه ویژگی بودند که به آنها کمک می کند محصول را در حین حمل ردیابی کنند. وضعیت حمل و نقل جدید به کاربران امکان می دهد دقیقاً این کار را انجام دهند.

فعال کردن ارسال ووکامپرس

اول از همه باید گزینه حمل و نقل ووکامپرس را از مسیر،  ووکامپرس –> عمومی  –> مکان های حمل و نقل  فعال کنید. چهار گزینه را در کادر کشویی پیدا خواهید کرد. اگر «غیر فعال کردن محاسبات حمل و نقل و ارسال» را انتخاب کنید، وضعیت حمل و نقل دکان کار نخواهد کرد.

فعال کردن ارسال ووکامپرس در دکان
فعال کردن ارسال ووکامپرس در دکان

همچنین، یک هشدار در مسیر، دکان –> تنظیمات –> وضعیت حمل و نقل برای فعال کردن حمل و نقل ووکامرس دریافت خواهید کرد.

دریافت هشدار برای فعال کردن حمل و نقل ووکامرس در دکان
دریافت هشدار برای فعال کردن حمل و نقل ووکامرس در دکان

توجه: اگر فقط محصولات دیجیتال را بفروشید، این ویژگی نیز کار نخواهد کرد. (به مسیر دکان ← تنظیمات ← عمومی ← فروش انواع محصولات بروید)

راه اندازی وضعیت حمل و نقل دکان

اکنون که ارسال ووکامپرس را فعال کرده اید، باید وضعیت حمل و نقل را تنظیم کنید. برای این منظور به مسیر، دکان –> تنظیمات –> وضعیت حمل و نقل بروید. در آنجا «اجازه خدمات ردیابی حمل و نقل برای فروشندگان» را فعال کنید و ارائه دهندگان حمل و نقل شخص ثالث را که می‌ خواهید برای فروشندگانتان فعال کنید، انتخاب کنید.

ارائه دهندگان منتخب پیوند ردیابی را به صورت خودکار تنظیم می کنند و فروشندگان فقط باید شماره های ردیابی را ارائه دهند. ما چندین گزینه را در اینجا اضافه کرده ایم. اما اگر مورد دلخواه خود را نمی بینید، می توانید انتخاب کنید فروشندگان دیگر قادر خواهند بود پیوند ردیابی را به صورت دستی ارائه دهند. لطفاً برای جزئیات بیشتر به بخش نمای فروشنده مراجعه کنید.

راه اندازی وضعیت حمل و نقل در دکان
راه اندازی وضعیت حمل و نقل در دکان

گزینه های در دسترس

 • اجازه خدمات ردیابی حمل و نقل: اگر این گزینه را فعال کنید، فروشندگان می توانند از ویژگی ردیابی حمل و نقل استفاده کنند.
 • ارائه دهندگان حمل و نقل: ارائه دهندگان شخص ثالثی را انتخاب کنید که فروشندگان می توانند انتخاب کنند تا حمل و نقل را ارائه دهند.
 • توجه داشته باشید: ما هیچ (API) را برای این ارائه دهندگان پیاده سازی نکردیم. فروشندگان هنوز باید شماره های ردیابی را به صورت دستی وارد کنند و آنها باید وضعیت حمل و نقل را به صورت دستی به روز کنند.

ارائه ‌دهندگان حمل ‌و نقل شخص ثالث را که می‌ خواهید برای فروشندگانتان فعال کنید، انتخاب کنید. ما چندین گزینه را در اینجا اضافه کرده ایم. اما اگر مورد دلخواه خود را نمی ‌بینید، می ‌توانید گزینه دیگر را انتخاب کنید و فروشندگان می ‌توانند پیوند ردیابی را به همراه شماره رهگیری به صورت دستی ارائه دهند. لطفاً برای جزئیات بیشتر به بخش نمای فروشنده مراجعه کنید.

 • وضعیت حمل و نقل: شما می توانید کنترل کنید که فروشندگان وضعیت حمل و نقل چه چیزی را می توانند انتخاب کنند در حالی که وضعیت حمل و نقل را از این بخش اضافه می کنند. ما چندین وضعیت حمل و نقل اضافه کرده ایم. فروشندگان فقط وضعیت اضافه شده در اینجا را مشاهده خواهند کرد. آنها نمی توانند هیچ وضعیت حمل و نقل سفارشی را از انتهای خود اضافه کنند.
افزودن وضعیت حمل و نقل سفارشی در دکان
افزودن وضعیت حمل و نقل سفارشی در دکان

ویرایش وضعیت حمل و نقل

با این حال، می توانید هر وضعیت حمل و نقل سفارشی را با کلیک کردن روی دکمه <<+>> (به علاوه) اضافه کنید و با کلیک کردن روی دکمه (x) وضعیت حمل و نقل موجود را حذف کنید.

توجه داشته باشید که نمی توانید وضعیت های “تحویل” و “لغو” را حذف کنید. این دو وضعیت حمل و نقل اهداف خاصی را دنبال می کنند و همانطور که از نام آن پیداست، فروشندگان هنگامی که حمل و نقل به مشتری تحویل داده می شود وضعیت حمل و نقل را به عنوان تحویل داده شده انتخاب می کنند و اگر فروشندگان تصمیم به لغو ارسال اضافه به هر دلیلی داشته باشند، وضعیت ارسال را به عنوان لغو شده انتخاب می کنند.توضیح دقیق این مورد را در بخش نمای فروشندگان خواهید یافت.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییراتی که ایجاد کرده اید، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. به این ترتیب می توانید به راحتی همه محموله های خود را با استفاده از ویژگی وضعیت حمل و نقل دکان تنظیم و ردیابی کنید.

مشاهده مدیریت

مدیران همچنین می توانند وضعیت محموله ها را بررسی کنند. اما آنها باید آن را از داخل مدیرت ببینند. برای این منظور به مسیر ووکامپرس –> سفارشات بروید، در آنجا می توانند وضعیت حمل و نقل را در برگه ارسال مشاهده کنند.

مشاهده مدیریت از وضعیت حمل و نقل در دکان
مشاهده مدیریت از وضعیت حمل و نقل در دکان

همچنین با کلیک بر روی سفارش می توانند جزئیات ارسال را نیز مشاهده کنند.

کلیک بر روی سفارش برای مشاهده جزییات سفارش توسط مدیریت در دکان
کلیک بر روی سفارش برای مشاهده جزییات سفارش توسط مدیریت در دکان

به این ترتیب می توانید به راحتی تمام محموله های خود را با استفاده از ویژگی وضعیت حمل و نقل دکان راه اندازی و ردیابی کنید.

توجه: در صورتی که سفارشی دارای سفارشات فرعی باشد، هنگام تحویل سفارشات فرعی، وضعیت همچنان تا زمان تحویل سفارش اصلی به صورت جزئی نشان داده می شود. ادمین قادر نخواهد بود هیچ وضعیت حمل و نقل را از داخل اضافه یا ویرایش کند.

فروشندگان چگونه وضعیت حمل و نقل را تنظیم یا استفاده می کنند

اگر تنظیمات اجازه ردیابی حمل و نقل را از مسیر، دکان –> تنظیمات –> وضعیت حمل و نقل را فعال کنید، فروشندگان می ‌توانند ستون جدیدی به نام حمل و نقل اضافه شده به جدول سفارش‌ها را در مسیر، داشبورد فروشنده –> سفارشات مشاهده کنند. این قسمت ستون وضعیت حمل و نقل یک سفارش خاص را نشان می دهد.

تنظیم وضعیت حمل و نقل توسط فروشندگان در دکان
تنظیم وضعیت حمل و نقل توسط فروشندگان در دکان

چهار نوع وضعیت حمل و نقل وجود دارد:

 1. — : هیچ داده حمل و نقلی برای این سفارش اضافه نشده است. در ابتدا تمامی سفارشات جدید و قدیمی این وضعیت را خواهند داشت.
 2. ارسال نشده: هنگامی که اطلاعات حمل و نقل برای یک سفارش اضافه می شود اما هیچ یک از داده های حمل و نقل در حالت تحویل نیست، وضعیت حمل و نقل بدون ارسال خواهد بود. توجه داشته باشید که وضعیت حمل و نقل لغو شده محاسبه نخواهد شد.
 3. جزئی ارسال شده: اگر چندین محموله (محموله جزئی) برای یک سفارش اضافه شده باشد (مثلاً چهار) و اگر هر یک از داده های حمل و نقل تحویل داده شده باشد، وضعیت به صورت جزئی ارسال شده است.
 4. ارسال: زمانی که تمام محصولات به مشتری تحویل داده شود.
ایجاد وضعیت حمل و نقل

اکنون می خواهیم وضعیت حمل و نقل را به سفارشات اضافه کنیم. برای این منظور روی گزینه مشاهده کلیک کنید که جزئیات سفارش را در اختیار شما قرار می دهد.

ایجاد وضعیت حمل و نقل در دکان
ایجاد وضعیت حمل و نقل در دکان

اگر به پایین اسکرول کنید، دکمه ایجاد حمل و نقل جدید را خواهید دید. روی آن کلیک کنید.

کلیک بر روی دکمه ایجاد حمل و نقل جدید در دکان
کلیک بر روی دکمه ایجاد حمل و نقل جدید در دکان

وقتی روی دکمه کلیک می کنید، می بینید که یک قسمت جدید باز می شود که باید برخی از جزئیات را در آن قرار دهید.

وارد کردن جزییات در پاپ آپ در دکان
وارد کردن جزییات در پاپ آپ در دکان

الف- سفارش آیتم های خط: در این بخش همه موارد خط در اینجا نمایش داده می شوند. در اینجا می توانید انتخاب کنید که برای کدام کالای سفارش داده شده (محصول) قرار است ارسال را اضافه کنید. روی کادر انتخاب موردی که می ‌خواهید ارسال را اضافه کنید کلیک کنید.

یک کادر متنی جدید با تعدادی از آیتم ها برای آن کالا یا محصول ظاهر می شود. اگر تعداد اقلام بیشتر از یک مورد باشد، می ‌توانید همه تعداد اقلام را برای ارسال یکباره انتخاب کنید یا می ‌توانید تعداد انفرادی را برای یک محموله انتخاب کنید. به همین ترتیب، اگر تعداد آیتم یا محصول بیشتر از یک باشد، می‌توانید با کلیک کردن روی کادر انتخاب قبل از هر مورد، همه موارد را انتخاب کنید.

کلیک کردن روی کادر انتخاب قبل از هر مورد در دکان
کلیک کردن روی کادر انتخاب قبل از هر مورد در دکان
توجه داشته باشید: پس از ایجاد یک محموله جدید برای محصولات خود، نمی توانید موارد را اضافه یا حذف کنید یا تعداد اقلام را افزایش یا کاهش دهید. اگرچه می توانید وضعیت حمل و نقل و اطلاعات ردیابی را تغییر دهید.

ب. وضعیت حمل و نقل: در اینجا می توانید آن را برای ارسال اقلام اضافه کنید. برای این منظور روی وضعیت حمل و نقل (Dropbox) کلیک کنید و وضعیتی را انتخاب کنید که وضعیت فعلی این محموله را منعکس کند.

توجه: بعد از افزودن اطلاعات حمل و نقل، می توانید این وضعیت حمل و نقل را به روز کنید. فروشندگان نمی توانند وضعیت حمل و نقل سفارشی را از اینجا اضافه کنند. فقط مدیر این گزینه را دارد و او می‌تواند وضعیت حمل و نقل را از صفحه تنظیمات مدیریت دکان اضافه، به‌روزرسانی یا حذف کند. لطفا برای اطلاعات بیشتر به بخش راه اندازی وضعیت حمل و نقل دکان مراجعه کنید.

اطلاعات پیگیری:

الف. ارائه دهنده حمل و نقل: در اینجا شما می توانید هر ارائه دهنده حمل و نقل از پیش تعریف شده را انتخاب کنید یا فروشندگان می توانند با انتخاب سایر از کادر کشویی انتخاب ارائه دهنده حمل و نقل، ارائه دهنده حمل و نقل سفارشی را اضافه کنند. اگر فروشندگان هر ارائه دهنده حمل و نقل از پیش تعریف شده را انتخاب کنند، فروشندگان فقط باید یک شماره رهگیری ارائه شده توسط آن ارائه دهنده را اضافه کنند و پیوند ردیابی به طور خودکار ایجاد می شود.

اطلاعات پیگیری در دکان
اطلاعات پیگیری در دکان

اگر فروشندگان دیگر را از کادر کشویی ارائه دهنده حمل و نقل انتخاب کنند، دو فیلد جدید به نام های نام ارائه دهنده و پیوند پیگیری ظاهر می شود. فروشندگان باید این دو فیلد را به همراه قسمت شماره پیگیری ارائه دهند.

ارائه دادن این دو فیلد به همراه قسمت شماره پیگیری توسط فروشندگان در دکان
ارائه دادن این دو فیلد به همراه قسمت شماره پیگیری توسط فروشندگان در دکان
نکات: مدیر می‌تواند ارائه‌ دهندگان پیش ‌فرض را از پانل تنظیمات مدیریت دکان اضافه یا حذف کند. لطفا برای اطلاعات بیشتر به بخش راه اندازی وضعیت حمل و نقل دکان مراجعه کنید.
 1. شماره پیگیری: فروشنده این داده ها را از ارائه دهنده حمل و نقل شخص ثالثی که برای ارسال این سفارش استفاده کرده است، دریافت می کند.
 2. نظرات: در اینجا فروشندگان می توانند هر نظری را در مورد این محموله اضافه کنند و مشتریان می توانند این نظر را همراه با سایر اطلاعات حمل و نقل مشاهده کنند.
 3. جزئیات ارسال را به مشتری اعلام کنید: اگر فروشندگان این کادر را علامت بزنند، مشتری پس از افزودن داده‌ های حمل‌ و نقل به عنوان مثال پس از کلیک بر روی دکمه ایجاد محموله، یک اعلان ایمیلی دریافت می‌ کند.
 4. ایجاد حمل و نقل: برای افزودن اطلاعات حمل و نقل برای این سفارش، روی این دکمه کلیک کنید
 5. حذف: روی این دکمه کلیک کنید تا این برگه حذف شود.

تمام اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و روی دکمه ایجاد ارسال جدید کلیک کنید. اگر اعتبار داده ‌ها تصویب شود، پس از بارگیری مجدد صفحه، یک ردیف ارسال جدید اضافه می ‌شود.

کلیک بر روی دکمه ایجاد ارسال جدید در دکان
کلیک بر روی دکمه ایجاد ارسال جدید در دکان

با کلیک بر روی دکمه سر فلش رو به پایین می توانید جزئیات محموله را مشاهده کنید.

کلیک بر روی دکمه سر فلش رو به پایین در دکان
کلیک بر روی دکمه سر فلش رو به پایین در دکان

در اینجا بخش جدیدی به نام جدول زمانی به ‌روز رسانی ‌های محموله ‌ها را نیز خواهید دید. تمام به روز رسانی های ساخته شده برای یک محموله خاص در اینجا اضافه می شود.

مشاهده بخش جدیدی به نام جدول زمانی به ‌روز رسانی ‌های محموله ‌ها در دکان
مشاهده بخش جدیدی به نام جدول زمانی به ‌روز رسانی ‌های محموله ‌ها در دکان
به روز رسانی حمل و نقل

اگر فروشندگان بخواهند هر گونه اطلاعات حمل و نقل را برای یک سفارش خاص به روز کنند، می توانید آن را نیز انجام دهید. برای این منظور به صفحه جزئیات سفارشی بروید که می خواهید اطلاعات حمل و نقل را برای آن به روز کنید. فقط روی دکمه “⌵” کالای حمل و نقل کلیک کنید و گزینه هایی برای به روز رسانی داده های حمل و نقل دریافت خواهید کرد. آنچه را که نیاز دارید به روز کنید و روی دکمه به روز رسانی حمل و نقل کلیک کنید تا کار تمام شود. همچنین فراموش نکنید که اگر می خواهید مشتریان را در مورد این به روز رسانی مطلع کنید، چک باکس به مشتری اطلاع دهید را علامت بزنید.

به روز رسانی حمل و نقل در دکان
به روز رسانی حمل و نقل در دکان
لغو حمل و نقل

برای لغو یک محموله، باید وضعیت لغو را از کادر بازشو انتخاب کرده و دکمه «به ‌روز رسانی ارسال» را فشار دهید. همچنین در صورت تمایل می توانید یادداشتی در مورد دلیل لغو این ارسال اضافه کنید. مشتریان می توانند این پیام را در بخش جزئیات به روز رسانی حمل و نقل خود ببینند.

لغو حمل و نقل در دکان
لغو حمل و نقل در دکان

پس از کلیک بر روی دکمه به روز رسانی ارسال، حمل و نقل لغو می شود. ارسال شما لغو خواهد شد.

کلیک بر روی دکمه به روز رسانی حمل و نقل در دکان
کلیک بر روی دکمه به روز رسانی حمل و نقل در دکان

نکات: هنگامی که سفارش لغو یا بازپرداخت می شود، ویژگی ارسال غیر فعال می شود.

مثال ها

فرض کنید مشتری یک تی شرت سفارش داده است، یعنی می توانید روی نام محصول کلیک کرده و آن را ارسال کنید. اگر مشتری یک تی شرت و یک شلوار سفارش داده است، می توانید آنها را به صورت جداگانه یا با هم ارسال کنید. می توانید دو ارسال جدید ایجاد کنید و از ارائه دهندگان حمل و نقل مختلف استفاده کنید. با این حال، اگر مشتری یازده تی شرت و ده شلوار سفارش داده باشد، می توانید مقداری را که قرار است ارسال کنید در یک محموله انتخاب کنید.

شما می توانید پنج تیشرت و چهار شلوار در یک محموله یا یازده تی شرت در یک محموله و ده شلوار در یک محموله ارسال کنید. هر طور که میل شماست. بنابر این، برای درک شما، ما قصد داریم سیستم حمل و نقل تقسیمی را به شما نشان دهیم. مشتری ما در اینجا یازده تی شرت پولو و ده تی شرت آستین بلند سفارش داده است.

ما قصد داریم هفت تی شرت پولو و شش تی شرت آستین بلند را در یک محموله ارسال کنیم. پس از انتخاب مقدار، باید وضعیت حمل و نقل را از کادر کشویی انتخاب کنید. سپس در صورت تمایل ارائه دهنده حمل و نقل، تاریخ ارسال، شماره پیگیری و نظرات را انتخاب کنید. سپس دکمه ایجاد حمل و نقل را بزنید تا کار تمام شود.

مثالی برای وضعیت حمل و نقل در دکان
مثالی برای وضعیت حمل و نقل در دکان

توجه: باید شماره رهگیری مناسبی را که از ارائه دهنده حمل و نقل دریافت کرده اید ارائه دهید. اگر شماره ردیابی اشتباه باشد، پیغام خطا دریافت خواهید کرد. خواهید دید که محموله ایجاد شده است. اگر روی شناسه ردیابی کلیک کنید، می توانید وضعیت محموله را ببینید.

کلیک بر روی شناسه حمل و نقل در دکان
کلیک بر روی شناسه حمل و نقل در دکان
وضعیت ارسال نشده

پس از ایجاد محموله، فروشندگان وضعیت “ارسال نشده” را در برگه حمل و نقل خود مشاهده می کنند.

وضعیت ارسال نشده در دکان
وضعیت ارسال نشده در دکان

هنگامی که محموله را تحویل داده اید و وضعیت از پردازش به تحویل در قسمت جزئیات سفارش تغییر کرد، وضعیت قسمت حمل و نقل تغییر می کند.

تغییر وضعیت قسمت حمل و نقل به قسمتی در دکان
تغییر وضعیت قسمت حمل و نقل به قسمتی در دکان

توجه: دلیل نمایش وضعیت “جزئی” به این دلیل است که ما به ترتیب هفت تی شرت پولو و شش تی شرت آستین بلند از یازده و ده را ارسال کرده ایم. برای ارسال بقیه محصولات به جزئیات سفارش برگردید و دوباره بر روی ایجاد محموله جدید کلیک کنید تا یک محموله دیگر ایجاد شود.

کلیک بر روی ایجاد محموله جدید در دکان
کلیک بر روی ایجاد محموله جدید در دکان

هنگامی که یک محموله دیگر ایجاد می کنید، خواهید دید که مقدار به صورت خودکار محاسبه می شود. چهار تی شرت پولو (11-7=4) و چهار تی شرت آستین بلند (10-6=4) برای تحویل باقی مانده است. جزئیات حمل و نقل را مانند قبل اضافه کنید و روی دکمه ایجاد حمل و نقل کلیک کنید تا کار به پایان برسد.

کلیک بر روی دکمه ایجاد حمل و نقل در دکان
کلیک بر روی دکمه ایجاد حمل و نقل در دکان

و هنگامی که محصولات را تحویل می دهید، وضعیت در برگه ارسال به ارسال شده تغییر می کند.

تغییر وضعیت در برگه ارسال به ارسال شده در دکان
تغییر وضعیت در برگه ارسال به ارسال شده در دکان

به این ترتیب فروشندگان می توانند به راحتی وضعیت حمل و نقل دکان را ایجاد و پیگیری کنند.

مشاهده داشبورد مشتری

با این حال، مشتری می تواند جزئیات ارسال را از حساب خود نیز مشاهده کند. اگر مشتری به مسیر حساب من –> سفارش‌ ها برود، می‌تواند برگه ارسال و وضعیت آن را درست مانند فروشنده می بیند.

مشاهده داشبورد مشتری در دکان
مشاهده داشبورد مشتری در دکان

اگر مشتری بر روی گزینه مشاهده کلیک کند، می تواند جزئیات ارسال را مشاهده کند.

کلیک بر روی گزینه مشاهده در دکان
کلیک بر روی گزینه مشاهده در دکان

اگر فروشنده هنگام ایجاد یک محموله، گزینه “اطلاع از جزئیات حمل و نقل به مشتری” را انتخاب کند، مشتری ایمیلی دریافت می کند که حاوی جزئیات محموله است.

دریافت ایمیلی توسط مشتری حاوی جزئیات محموله در دکان
دریافت ایمیلی توسط مشتری حاوی جزئیات محموله در دکان

و هنگامی که وضعیت حمل و نقل تغییر کرد، مشتری نیز یک ایمیل دریافت خواهد کرد،

دریافت یک ایمیل هنگامی که وضعیت حمل و نقل تغییر کند توسط مشتری در دکان
دریافت یک ایمیل هنگامی که وضعیت حمل و نقل تغییر کند توسط مشتری در دکان

هنگامی که سفارش را کامل تحویل داده اید، وضعیت به ارسال شده تغییر می کند.

تغییر وضعیت به ارسال شده در هنگام کامل شدن تحویل سفارش در دکان
تغییر وضعیت به ارسال شده در هنگام کامل شدن تحویل سفارش در دکان

تمام شد! به این ترتیب می توانید به راحتی ویژگی وضعیت حمل و نقل دکان را راه اندازی کنید.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه