تلفن تماس

02191097212

ساعت کاری

9 تا 17 هر روز هفته

سبد خرید فروشگاه

آموزش استفاده از بلوک های المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس

آموزش استفاده از ابزارک های المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس
آموزش استفاده از ابزارک های المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس

فهرست مطالب آموزش استفاده از بلوک های المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس

آیا به دنبال راهی برای استفاده از بلوک های المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس هستید؟ المنتور و ویرایشگر ها به شما کمک می کنند تا وبسایت خود را بدون کد نویسی ایجاد کنید. المنتور ویژگی ها و قابلیت های زیادی را برای ایجاد صفحات شما ارائه می دهد. اما گاهی اوقات المنتور نمی تواند طرح مورد نیاز شما را ایجاد کند. به خصوص هنگامی که صفحات پویا را اضافه می کنید، در این شرایط باید از ویرایشگر پیش فرض کلاسیک وردپرس استفاده کنید.

خبر خوب این است که می توانید از ابزارک های المنتور در ویرایشگر پیش فرض کلاسیک وردپرس خود استفاده کنید که یک ویژگی عالی برای نمایش محتوای بصری در صفحات وبسایت شما است. می توانید همزمان از ویژگی های کلاسیک وردپرس و ابزارک های المنتور استفاده کنید. نه تنها ابزارک ها، بلکه می توانید از قالب های المنتور به عنوان بلوک کلاسیک ورد پرس نیز استفاده کنید. (برای استفاده از این قابلیت باید از نسخه ی پرمیموم المنتور استفاده کنید.)

نکته : برای خرید افزونه المنتور پرو اینجا کلیک کنید.

نحوه استفاده از بلوک های المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس

تیم المنتور یک افزونه برای استفاده از ابزارک ‌ها و قالب های المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس ارائه می‌ دهد. بنابراین باید افزونه رسمی بلاک های المنتور برای گوتنبرگ “Elementor Blocks for Gutenberg” را در وبسایت خود نصب و فعال کنید. پس از فعال ‌سازی افزونه، باید یک قالب جهانی و یک ابزارک جهانی ایجاد کنید تا به عنوان بلوک ‌های ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده شوند. قابلیت قالب جهانی به صورت رایگان در المنتور در دسترس است، اما ابزارک جهانی فقط برای المنتور پرمیوم در دسترس است.

ایجاد قالب جهانی

برای ایجاد یک قالب جهانی با المنتور، به قسمت “قالب ها” (Templates) و سپس “افزودن جدید” (Add New) بروید. در اینجا باید نوع صفحه را انتخاب کنید و نام صفحه را وارد کنید. پس از افزودن اطلاعات، بر روی دکمه “ایجاد قالب” (Create Template) کلیک کنید.

ایجاد قالب جهانی
ایجاد قالب جهانی

وقتی الگوی شما آماده شد روی فلش کنار دکمه انتشار در داشبورد سمت چپ کلیک کنید. سپس گزینه ذخیره قالب را انتخاب کنید. این عمل طرح ایجاد شده شما را به عنوان یک قالب جهانی ذخیره می کند.

ذخیره قالب طراحی شده توسط المنتور
ذخیره طراحی ایجاد شده توسط المنتور

اکنون دوباره از شما می خواهد که نام قالب خود را اضافه کنید. نام را اضافه کنید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

ایجاد ابزارک جهانی در المنتور
استفاده از بلوک های المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس

ویجت جهانی ایجاد کنید

برای ایجاد یک ابزارک جهانی، صفحه ای را با ویرایشگر المنتور باز کنید. اکنون ابزارکی را که می خواهید به عنوان یک ابزارک جهانی ذخیره کنید اضافه کنید. پس از افزودن ابزارک، آن را مطابق نیاز خود سفارشی کنید. پس از اتمام ویرایش، روی ابزارک کلیک راست کرده و سپس گزینه ذخیره به عنوان جهانی را انتخاب کنید.

ایجاد ابزارک جهانی در المنتور
ایجاد ابزارک جهانی

پس از آن، نیز نامی برای الگو می‌ خواهد. نام مورد نظر خود را وارد کنید و سپس روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید. شما می ‌توانید تمام ابزارک های جهانی ایجاد شده توسط خود را از صفحه “قالب ها” (Template) > “قالب های ذخیره شده” (Saved Templates) > “قالب جهانی” (Global Templates) مشاهده کنید.

استفاده از قالب جهانی المنتور در کلاسیک وردپرس

وقتی قالب های جهانی شما آماده شد، صفحه ای را با ویرایشگر پیش فرض کلاسیک وردپرس باز کنید و روی نماد “+” کلیک کنید تا یک بلوک اضافه کنید. از بلوک، کتابخانه المنتور را به صفحات وبسایت اضافه کنید.

استفاده از قالب جهانی المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس
استفاده از قالب جهانی المنتور در ویرایشگر کلاسیک وردپرس

این بلوک به صفحات وبسایت شما اضافه می شود، اکنون می توانید با کلیک بر روی منوی کشویی انتخاب قالب، قالب مورد نظر را انتخاب کنید.

انتخاب نام قالب ایجاد شده توسط المنتور
انتخاب نام قالب ایجاد شده توسط المنتور

تمام! با این کار ابزارک یا قالب المنتور شما به ویرایشگر کلاسیک وردپرس اضافه می شود.

پیمایش به بالا

%70 تخفیف کلیه محصولات به مدت محدود

ساعت
دقیقه
ثانیه